Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Праскова  (Прочетена 1074 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 16:43:43 »

Праскова (Prunus persica)

1. Отвара  от листата се пие при стомашни болки и глисти, при зъбобол се жабури с отвара от листата. Ядките от костилките, счукани, се пият с вода и седефче при повръщане. При болки в стомаха се пие вода, в която е размит прах от счукани сухи     костилки. (Енц. БНМ, стр.323)

2. За лечебни цели се използва стеблото, прибрано по време на цъфтеж. Има диуретично, потогонно, температуросвалящо, жлъчегонно действие, апетитостимулиращо, помага при чернодробни и жлъчни страдания. В големи дози предизвиква повръщане. Запарка: 1/2 с. л. листа и цветчета се заливат с 1 чаша вряща вода и кисне 5-20 мин. Дневно се приема 1-2 чаши запарка. Външно: при язвички и перинани (болезнени зачервени подутини вследствие премръзвания). (в-к "Л.", бр. 21 - 1998 г.)

3. Лечение на сърдечни болести с костилки от праскови не бива да се прилага от хората със сериозно болни сърца без непрекъснат лекарски контрол. Предозирането води до отравяне - съдържат цианови съединения. При напреднали болести, когато организмът има блокирана обмяна на веществата, дори и "нормалните" дози могат да се окажат нецелесъобразни. По добре да се използват кайсиеви или сладки бадемови ядки, които са практически безопасни в количества около 20 ядки на ден. (д-р Д. Пашкулев, в-к "Л.", бр. 32)

« Последна редакция: Февруари 16, 2011, 19:19:00 от Стела » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright