Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Подбел  (Прочетена 1367 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 15:12:23 »

Подбел (Tussilago farfara)
    (търкаляща билка, руши скала, мащеха, бяло копито, конско петало,  магарешка диря, баба марта, подвелка, якмов лист, брандушки,  кървавиче, меча стъпка, жълта марта, лопен, лопуш, мартениче, пуст кръвчец, меча стъпка, )

1. Листата  и цветовете от подбела по равни части листа и цветове от дивизма и слеза и малко прибавка на полски хвощ, анасон, сладко коренче или мед служи за прочистване на гръдните органи (дневно 2 чаши чай на глътки). Този чай се употребява и при силни бодежи в гърдите и в началните стадий на туберкулоза. От подбел и червен кантарион по равно при подуване на жлезите. (Дн•1, 53стр.)                                                                            
    2. Отварата ат листата се пие при кашлица, задух, за пречистване на кръвта. При задух се пие подбел  и жълт равнец по равно. Отварата от корени и листа  в мляко се пие при болести на бъбреците, пикочния мехур и подуване на черния дроб и особено при трудно и болезнено уриниране. От листата се приготвя мехлем за циреи. (Енц. БНМ, стр. 316)

3. Използват се само  листата или само  цвета, или едновременно  и двете. Има омекчително, бронхолитично, противовъзпалително действие. Облекчава отхрачването, успокоява кашлицата, има  противовъзпалително действие при стомашно-чревни възпаления и  подобрява храносмилането. Външно(счукани пресни или накиснати сушени листа) при циреи, контузии, възпалени разширени вени и др. кожни заболявания. (кн. •44)

4. Действа противовъзпалително, отхрачващо, при бронхиална астма, хипертония, атеросклероза, ревматизъм, бронхити, магарешка кашлица, стомашна язва, жлъчни колики, диария, разширени вени. (кн. •47, стр.135)

« Последна редакция: Февруари 16, 2011, 22:51:48 от Стела » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright