Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Парлива тлъстига  (Прочетена 1136 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 15:07:59 »

Парлива тлъстига (Sedum acre)
    (жълто прозорче, дебелец, див пипер, кози цицки, ярец)

1. Тлъстигата (Portulaca oleracea) -родината й са тропиците и Източна Азия.Тя е едногодишно растение, нуждаещо се от много топлина и трудно понася температури под -10 градуса. Листата са особено богати на каротин, вит. С, магнезий и калий, омега-3-маслени киселини. Лечебно приложение: Чаят от листата помага за заболявания на бъбреците и на пикочният мехур. Прочиства кръвта и намалява киселините. Заради високото съдържание на калий и магнезий действа като тоник на сърцето. Предпазва от атеросклероза благодарение на омега-3-маслените киселини. Тези киселини повишават производството на серотонин (хормон на щастието) в мозъка, което подтиска депресиите и подобрява настроението. Помага при липса на апетит и запек. Чаят е подходящ при възпаление на храносмилателните и пикочни пътища. 3-4 с.л. прясна тлъстига се заливат с 1 л. вряща вода и се запарва 5 мин. На ден се изпиват 3-4 чаши. Подправена с оцет и олио, тлъстигата действа благотворно на стресирания стомах. За съжеление му се предписват намаляване на потетноста. (маг. фарм. Латинка Янева, в-к "Л.", бр. 3 - 2003 г.)

« Последна редакция: Февруари 16, 2011, 17:08:31 от Стела » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright