Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Орлови нокти  (Прочетена 1720 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 14:34:39 »

Орлови нокти
    (Astragalus glycyphyllus)
    (врани нокти, женско клинавче, клейник, сграбиче, сладколистно клинавче, сладколистен клин.)

1. Сред народа се  назовава  като женско клинавче. Билката действа противовъзпалително и успокоително при полки и  подувания в стомаха и червата. Изразено действие  има и върху сърдечно съдовата система - понижава кръвното налягане, забавя сърдечната дейност, разширява кръвоносните съдове на сърцето  и се използва за лечение на хипертония, гръдна жаба (стенокардия), сърдечно съдова недостатъчност. Билката освен диуретично има и запичащо действие и се използва при трудно повлияващи се колити придружени с разстройства, но основното действие на тази билка е за лечение на безплодието. Статия "Рецепта за безплодие" /В-к"Зн"бр.29-2000 г./
    2. За лечебни цели се употребяват стръковете брани през юли-август. Стимулира оплождането. Познато е като диуретично и нервоуспокояващо средство. Външно се използва за лапи разнасящи съсиреци от кръв. Понижава кръвното налягане, разширява кръвоносните съдове на сърцето, при възпаление на стомаха и червата.
    Начин на употреба: Две ч.л. ситно нарязана дрога се залива с 250 мл. вряща вода и  кисне до изстиване. Доза за 1 ден./в-к"Зн" бр.10-96г./
    « Последна редакция: Февруари 17, 2011, 23:48:06 от Еруин » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright