Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Валдорфска педагогика  (Прочетена 13109 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #15 -: Декември 04, 2010, 18:49:27 »

http://www.ecswe.org/

Владимир Путин е посетил Валдорфското училище в Москва, за да връчи на директора приз за най-добър учител в Русия. премиера е казал - Тези училища са училищата на бъдещето.
В Холадия са много такива училища , даже имам две наблизо се оказа Усмивчица
Наричат се свободни училища и най-старото е основано 1923 година от Щайнер в Хага.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #16 -: Ноември 13, 2011, 21:44:54 »

Владимир Путин е посетил Валдорфското училище в Москва, за да връчи на директора приз за най-добър учител в Русия. премиера е казал - Тези училища са училищата на бъдещето.
    В Холадия са много такива училища , даже имам две наблизо се оказа Усмивчица
    Наричат се свободни училища и най-старото е основано 1923 година от Щайнер в Хага.

Основите на Валдорфската педагогика Щайнер излага в няколко лекционни цикъла, един от които ще бъде публикуван в раздела за книги:

http://indigota.com/index.php?topic=5252.0
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #17 -: Ноември 14, 2011, 00:16:42 »

Изключително интересно. Дори не бях чувал за този ...вид образователна методика. Гледам, че темата е бая старичка, но явно не съм попадал на нея.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #18 -: Ноември 18, 2011, 18:50:14 »

Изключително интересно.

Да, тази методика е много интересна и е добила широка популярност в много страни.
    Дори в София вече няколко години съществува
    Валдорфска детска градина.
    Чувал съм, че има планове и за създаване на Валдорфско училище,
    каквито има стотици по света.
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 733

« Отговор #19 -: Ноември 29, 2011, 10:51:01 »

Тази година в София отвори врати първото начално валдорфско училище „проф. Николай Райнов”.

Училище „проф. Николай Райнов” е място, където ще намерите:
    •Индивидуален подход към всяко дете според уникалните му нужди, дадености и таланти.

•Развиване в еднаква степен на интелект, креативност, артистичност и социални умения.

•Насърчаване на самостоятелност, изобретателност, общителност и съпричастност

•Създаване на жива връзка на учениците с учебния материал, чрез която да научат повече за себе си и да добият опит за заобикалящия ги свят

•Изучаване на чужди езици, музика, спорт, занаятчийство, градинарство, евритмия, театър.

•Поддържане на тясна и ежедневна връзка с природата и възпитаване на любов и отговорност към нея

•Развиване на сремеж към доброто, красивото и търсене на истината.
    Като всяко валдорфско училище по света и нашето е рожба на любовта, грижата и задружните услилия на родители и учители. Нашата цел е и то, заедно с децата ни, да изкласи от първи до 12 клас и да се превърне в първата валдорфска гимназия.

Училище „проф. Николай Райнов” приема целогодишно ученици за първи и втори клас за учебната 2011/2012 година.
    .
    Родителите, които желаят да запишат децата си могат да се свържат с нас на имейл адрес: school@waldorf.bg или телефон: 0888 90 39 21. Училището се намира в кв.Драгалевци ул.508/18А

Единствено от нас зависят настоящето и бъдещето на нашите деца
    .
    Очакваме Ви!

Обратно в началото
    ..
    --------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

Back to Педагогика · Next Unread Topic → .

.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #20 -: Януари 31, 2012, 23:45:47 »

Измежду основните принципи на Валдорфската педагогика, са:

Трябва така да формираме представите, които даваме на детето,
    че същите да могат да растат, да се развиват.

Валдорфското училище не трябва да бъде училище, но трябва да бъде
    предучилище за голямото училище, което самият живот представлява за
    човека.
    В училището ние всъщност трябва не да учим, за да можем нещо,
    но в училището трябва да учим, за да можем да се учим винаги от живота.

Р. Щайнер

Източник:
    http://indigota.com/index.php?topic=5252.msg62427#msg62427
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #21 -: Март 29, 2012, 22:36:18 »

Днеска бяхме на разговор в яслата на бебко и ще му викат инспектор с тестове (не е чичка, а какичка която ги прави под формата на игра) и ще ни сигурно пренасочат към специалните училища , това което е най-вероятното е Училище на Щайнер , защото моят патиланчо , не се интересува от зайченца, котенца , а иска да смята и чете и да работи в градината. Но най-големия проблем според даскалките е , че непризнава никакви авторитети и ги прави диви и щастливи, не екато хората да не се опитват по всякакъв начин , ама той ги работи .... , не можаха да ме разберат ,че той им е равен и това иска , на хората им е трудно да излезнат от идеята , контрол и дресировка на всяка цена .
    Активен

Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #22 -: Март 29, 2012, 23:28:24 »

Дано да е така. Да не даваш да му лепят аутистичен етикет. Много обичат да слагат диагноза ADHD и да тъпчат децата с лекарства.
    Има ли Валдорф около вас наблизо?
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #23 -: Март 30, 2012, 00:26:36 »

Е ако дам язък ми за писаниците 2 години тука . Има на 10-15 минутки с колата, но ще изчакам да видим и консултациите с тукашното училище , започнали са една програма , малко като взаимоучителната метода, група от 1 до 4 са заедно ,щото тука са малко децата , може би това да е вариант за него защото ще си се занимава с занятията които му пасват.
    Активен

Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    за същността на лечебната педагогика
    За родителите
    dana 0 1096 Последна<br />публикация Август 05, 2009, 10:53:49
    от dana
    Да измислим нова педагогика! « 1 2 3 »
    За родителите
    Eona Lightholder 44 2610 Последна<br />публикация Септември 30, 2012, 14:51:34
    от Щуродино

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright