Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Огнивче  (Прочетена 1488 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 14:31:47 »

Огнивче /Anagalis arvensis/
    (видовиня, наметка, полско огнивче, очеболец, сапунче, кокоша слепота,мокрица, чревца, кадъндска кълка/Бургаско/)

1. Употребява се цялото растение. Сварено с вино помага при  чернодробни страдания, жълтеница воднянка, възпалени бъбреци и камъни. Загнояли рани и възпалителни процеси се лекуват успешно със отварка от огнивче./дн.•1-стр.48 /
    2. Отварата се пие като пикочогонно средство, при пясък в бъбреците и жлъчката, воднянка, охтика. Външно отварата служи за промивки при изпадане на правото черво както и на очите при очебол./Енц.БНМ-288с.
    3.Стръковете се събират от юни до август в началото и по овреме на цъфтеж. Известно е като лекарство още на древните гърци. БНМ го прилага при чернодрообни ззаболявания,пясък в бъбреците, жлъчни камъни, като пикочогонно средство. Използва се под формата на запарка.
    Необходимо е билката да се прилага под лекарски контрол, тъй като приемането и в по-големи дози може да доведе до отравяне!
    /В-к"Зн"бр.30-96 год./
    « Последна редакция: Февруари 18, 2011, 01:39:13 от Еруин » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright