Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Мужик корен  (Прочетена 5983 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 14:27:32 »

Мужик корен /Euphorbia Ppallasii Jurcz/

1."Молочай ла Паллас"е известен повече като мужик корен в народната
        медицина на Източно сибирският район на Русия.Името му произлиза от то-
        ва ,че формата на корена наподобавя човешка фигура/като жен -шена/
         Другото обяснение на името на билката е,че се употребява в наросната
        медицина  за лечение на "мужишките"болести на простатата-аденоми,проста-
        тити,хипертрофии.
               Коренът е открит като лечебно средство от Пьотър Паллас-роден в
        Берлин петербурски професор, в края на 17 и началото на 18 век.Негова е и
        заслугата за откриване лечебните качества на кедровото масло.
               По-скъсно лечебните качества на молочая/главно като антиканцеро-
        генно средство/са изследвани и доказани от В.В. Тетяев от сибирският ин-
        ститут по физиология и биохимия на растенията.По данни на Е.Д.Петров/1052г./
        корените на растението съдържат алкалоиди,сапонини,гликозиди,токсини,гор-
        чиви екстрактни вещества,смоли/до 8%/ въглеводороди.По късно са открити
        дъбилни вещества ,антраценопроизводни,аскорбинова киселина,производни на
        кумарина флавоноиди.
             В народната медицина се употребява външно -с прах от отстрит корен
        корен са посипвани рани ,особенно гнойни заради антибактериалният  и про-
        тивовъзпалителният ефект на билката.При цирей,абцеси ,флемони,изгаряния,
        зъбобол.Като кръвопречестващо средство.Сок от растението се използва за
        премахване на брадавици,петна по лицето,екземи.
               като всички други биоадаптогени мужик корена е силен антиоксидант
        и мощен имуномодулатор ,укрепва имунната сиситема и подобрява общото със-
        тояние на организма.Като антиоксидант наред с другите си качества се про-
        явява много добре при лечение на белодробни заболявания.
              Какво предизвиква голямата популярност на мужик корена?
              -Той действа активно на простатата и дава ярко изразен ефект при
        простатити,аденоми и хипертрофии/увеличение на простатата/
              -Като мощен антикарценоген мужик корена подтиска темпа на метастази-
        ране и метестазите,в редица случай до пълното им изчезване от лимфните
        възли,подтиска косно-мозъчните разсейки.
              -Мужик корена силно подтискаи намалява туморната маса,раковите и
        туморните клетки,значително намалява обемите на туморите,подтиска рециди-
        вите след оперативно или химично лечение.
              -Корена има доказана ефективност при лечение на тумори на дебелото
        черво,стомаха,детеродните органи.Различно при отделните организми,но об-
        що взето има ярко изразен ефект при лечение на миоми,кисти,ракови образо-
        вания на матката,карциноми./В-к"Д-р"бр.15-стр.17-03 год./
                2.Фирмата производител на мужик корен е "Цветелина "ООД гр.Пловдив
        и екстракта се прилага индивидуално към всеки човек и неговото заболяване.
        Фирмата си има консултант и телефон на опаковката./В-к"Д-р"бр.15стр.21-03г.
                3.На 18.10.2002 год.реших да изпия 1 доза мужик корен,защото имах
        миома и през януари ме чакаше операция.Преди няколко дни на преглед се
        указа,че миомата ми е намаляла и не се налага операция.Мога ли да взема
        втора доза?П.Христова Плевен.Може да вземете втори път билковият екстракт
        след като почивате 1 месец./В-к"Д-р+бр.12.стр.23-03 год.
                 4.Имах тумор на матката и ми престоеше операция.След 15 дневен
        прием на белков екстракт на мужик корен туморът изчезна.Моя приятелка гу-
        беше паметта си поради тумор в главата.Само след 1 месец от този тумор не
        беше останала дори и следа.Евелина и Пенка Иванови Бургас./В-к"Д-р"бр.12
        стр.23-03 год./
                  5.Мужик корена е водно-спиртен екстракт от корена на билката
        Euphorbia ppalasii/молочай на Палас и е изпитано печебно средство средство
        на тибетската,китайската и сибирска народна медицина извесно още от време-
        то на Чингис Хан .Представлява многогодишно тревисто растение с дълъг здр-
        ав ксорен напомнящ на жен-шена.Виреев източен сибир,Задбайкалиеето,Четин-
        ска област.От всички представители на семейството Euphorbia  Молочай на Па-
        лас притежава най-ярки комплексни лечебни свойства,държащи се на богатият
        спектър биоактивни съставки:етерични масла,флавоноиди,феноли,мирицин,мито-
        стерин,гликозиди,фитоандрогени,редки мастни киселини,алкалоиди,аскорбинова
        киселина,смоли,голямо количество селен.Той е антиметастазен препарат при
        саркози,карциноми на простатата,тумори на бъбреците и пикочният мехур.По-
        мага за отстраняване на хроничен простатит,аденом на простатата,заболява-
        ния на тестисите,нарушена еректална функция.Екип от български специалисти
        е посетил Сибирският институт по фармакология и биохимия на растенията.У
        нас в аптечната мрежа се предлага в флакони от 20 мл.Екстракта се приема в
        рамките на 35-40 дни по определена стапаловидна схема с увеличение и нама-
        ление на дозатаСлед пауза от 1 месец курсът се повтаря.При болни хора кур-
        сът може да прподължи през цялата година с зъдължителни едномесечни паузи
        между приемите.д-рМария Папазова к.м.н.фармаколог./в-к"Билка"бр.3-04 год./
                6.Някой изследователи смятат,че в основата на противотуморната
        активност на мужик корена е наличието на голямо количество селен в коре-
        ните му.Влиянието на селена в мужик корена може да се сравнява само с
        влиянието фитоаналозите на мъжките полови хормони-андрогени,от които жен-
        ският организъм се нуждае също.Свойството на мужик корена да влияе регу-
        лиращо на ендокринната сфера го прави особенно ефективен при тумори в
        половата система и импотенция./В-к"Д-р"бр.41-03г-стр.18./
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Мужик корен (Euphorbia pallasii)
    Природосъобразно хранене
    Evolution 0 2673 Последна<br />публикация Август 26, 2010, 18:10:54
    от Evolution
    Златен корен
    Даровете на природата
    Админ 0 2574 Последна<br />публикация Февруари 09, 2011, 18:41:01
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright