Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Миши уши  (Прочетена 1628 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 14:10:54 »

Миши уши (Hieracum pilosela)
    (земно изтравниче, беснурка, еньов трън, изтравниче, стръвниче, заешка лобода, рунянка)

1. Използваема част са надземните стръкове. Отдавна е установен  диуретичният ефект. Билката помага особено при отоци от сърдечен и бъбречен произход. При бъбречни заболявания е установено, че миши уши намаляват уреята в кръвта. Това е особено подчертано, когато се прилага запарка от прясна билка в съотношение 10/100 мл. Прави впечатление, че с освен общото подобрение изчезват и някои от общите симптоми: главоболие,безсъние, повръщане. Добър ефект има при кръвотечение от матката, при хемороиди, хеморагични колити и др. Има още антибактериално действие. Понижава кръвното налягане. Прилага се под форма на запарка, строго дозирана, понякога и под контрол на лекаря. Две-три ч.л. от билката се поставят в 400-500 мл. вряща вода. След изстиване се прецежда и количеството се изпива на три пъти през деня преди ядене. Лечението продължава 20-30 дни. Поради това, че съдържа някои токсични съставки, билката трябва да се пие само в предписаните дозировки, защото има опасност от нежелани странични ефекти. (д-р А. Челебиев, в-к "Зн.", бр. 30 – 1997 г.)

« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 00:48:47 от Стела » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright