Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Вярватели,че всеки човек си има призвание?  (Прочетена 2758 пъти)
Бунтарката
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « -: Август 04, 2009, 17:38:20 »

Дхарма от санкритски значи цел на живот.Дхарма се основава на древен принцип ,според който всеки от нас ,докато ходи по земята ,има героична мисия.На всеки от нас е дадена уникална комбинация от дарби и таланти ,с която лесно може да осъществи делото на живота си.Ключът е в това да ги откриеш и в този процес да откриеш и основната цел на живота си.
    Какво ще кажете вие?
    Търсители или може би сте открили  ;)вашата комбинация от таланти и дарби .?
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    Icko
    Гост
    « Отговор #1 -: Декември 14, 2009, 20:12:53 »

Всеки има мисия в живота си.Дали ще открие и развие дарбите си съзнателно,това зависи от самия човек.
    Активен
    JoanMihaylov
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 38

« Отговор #2 -: Декември 14, 2009, 20:18:40 »

По интересното е как точно да открием своята мисия ? Иначе съвсем точно сте го казали. Но това беше лесната част от темата. Аз вече съм се хванал на хорото, като се надявам избраната от мен посока да е и призванието ми. Само времето ще покаже.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #3 -: Декември 14, 2009, 20:50:10 »

Аз смятам, че децата знаят своята мисия. Проблема с объркването и забравянето идва с порастването! Ако всеки си спомни какво му се е отдавало най-много като дете и какви са му били детските мечти, ще стигне мн. по-лесно до истината за своята мисия. Поне при мен е било така, макар да не съм имала периоди в които да съм се чудила каква е главната ми мисия. Повече ме тормозят въпроси, относно подмисиите - тези, които трябва да изпълняваме в настоящето...
    Активен
    Icko
    Гост
    « Отговор #4 -: Декември 14, 2009, 23:32:48 »

След време човек би могъл да види пътят,по който върви,като направи преоценка на Живота си до този момент.
    Мечтайте и продължавайте да мечтаете.Мечтите са тези,които ни дърпат напред.
    Ето и нещо,което научих наскоро:не използвайте съчетанието "трябва да" направя еди какво си.Казвайки го,означава,че си длъжен,принуден да го направиш,а не че го искаш.Е,има и неща,които се налага да се свършат,но това е друго.Заменето го с "ще" направя или по друг начин,както ви звучи най-добре на вас.Аз го правя,поне се уча и честно казано се чувствам по-добре,усещането е различно,по-приятно.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #5 -: Декември 15, 2009, 02:09:19 »

Ицко, мерси! Наистина добър съвет. Ще се постарая да го изпълня- обещавам го на себе си Готин
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #6 -: Януари 02, 2010, 02:01:01 »

На всеки от нас е дадена уникална комбинация от дарби и таланти ,с която лесно може да осъществи делото на живота си.
    Аз лично мисля(мое си мнение и усещане), че нищо не се дава даром и талантите, са в следствие на упорит труд, към развитието на душата. Тези таланти са били развивани още от предишни животи. Нищо не се поднася даром... някак си ми е странна, идеята за това.
    А мисиите са свързани с избора на душата, за това какво иска да научи и не винаги са свързани с някакво героично дело. Душата се учи и избира уроци, за да се развива и в процеса на развитие, изборът му започва да засяга голяма маса от хора, в началото избира уроци, които да касаят само него(като цяло), после мисии в по-глобален план. След като е научил основното и си е помогнал да се развие, после избира и помага на другите.(Това си е мое усещане за нещата)
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Инил
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #7 -: Януари 02, 2010, 20:24:55 »

Напълно съм съгласна с elsha . Ние сме свързани, живеем и контактуваме с много хора и невидимо /неосъзнато/ си въздействаме. Като учим своите си уроци, помагаме и на другите да учат техните. Дори само с тези няколко думи аз влияя на света /за добро или лошо-незнам/. Плезещ се

"Променяйки себе си, променяме целият свят."
    Активен

Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Февруари 13, 2010, 00:38:50 »

На всеки от нас е дадена уникална комбинация от дарби и таланти ,с която лесно може да осъществи делото на живота си.
    Аз лично мисля(мое си мнение и усещане), че нищо не се дава даром и талантите, са в следствие на упорит труд, към развитието на душата. Тези таланти са били развивани още от предишни животи. Нищо не се поднася даром... някак си ми е странна, идеята за това.
    А мисиите са свързани с избора на душата, за това какво иска да научи и не винаги са свързани с някакво героично дело. Душата се учи и избира уроци, за да се развива и в процеса на развитие, изборът му започва да засяга голяма маса от хора, в началото избира уроци, които да касаят само него(като цяло), после мисии в по-глобален план. След като е научил основното и си е помогнал да се развие, после избира и помага на другите.(Това си е мое усещане за нещата)
    elsha,всъщност има много истина в това ,което казваш,даже  проф.Кайков в НСА казва ,че успехът се дължи 99%на труд и 1% талант.И аз съм съгласна с него ,трудът е този ,който ни дърпа напред.Обаче това ,не изключва ,че всеки  от нас е дадена уникална комбинация от дарби и таланти ,с която лесно може да осъществи делото на живота си.Всъщност ,то е и логично ,защото всеки е уникална личност ,неповторима.Двете неща не са в противовес.Аз мисля ,че първо човек открива призванието си и след това трябва да вложи цялото си сърце и душа ,в това ,което прави. И естествено призванието не винаги са свързани с някакво героично дело.На някой човек призванието може да му бъде ,учител,на друг майка ,на трети домакиня и т.н.А и още повече ти сама го казваш,че тези таланти са били развивани още от предишни животи.
    Активен

Special_boy
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 40

« Отговор #9 -: Февруари 13, 2010, 02:20:45 »

Човек лесно може да разбере мисията си тук на земята.Просто да се вслуша в сърцето си,да се загледа в това което може най-добре или да си припомни минали сходни случки в живота си които да му подскажат на къде е правия път.Лично аз незнам начина по който трябва да изпълня това което мисля че е моето призвание,знам само крайния резултат,винаги съм го знаел.Притежавам умения или ако искате ги наречете таланти,които да ми помагат по пътя ми.От както се помня се потготвям(съзнателно или несъзнателно) за нещото което мисля че трябва да направя,но май по-трудното и непредсказуемо нещо е самия път до там. Усмивчица
    Активен

Знам,че мога!
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #10 -: Февруари 13, 2010, 03:36:04 »

Струва ми се много интересна тази тема реших и аз да изразя мнение.
    Можем ли да си представим,само за момент,че няма мисия която трябва да изпълним?
    Мисия за мене означава,че трябва да се стигне до определена цел.
    Кой би имал полза от постигането на тази цел?Творецът,едва ли той ако иска нещо мисля че го има веднага!Но дори си мисля,че той не иска нищо защото той е ВСИЧКО.
    Тогава кой би имал нужда от постигането на целта или изпълнението на мисията,нашата душа?Но тя е по негов образ и подобие.Но да предположим,че още не го знае добре нали така?И тя иска да го разбере,но защо ще си поставя мисия или това ми звучи като определен път по който трябва да мине един от безброй много.Защо тя иска да мине по този път а не по другия?И по точно кога тя решава по кой път да мине преди да слезе на земята ли,преди да се материализира?Това означава че тя е избрала в миналото как да изживее бъдещето?
    И то го е направила в момент в който не съществува понятието ВРЕМЕ!!!
    Всичко по горе мене ме навежда на мисълта,че душата ни,на базата на нейната опитност избира редица събития през които да премине през поредния си живот,НО не за да изпълни нещо определено или да стигне до някъде,ами просто да има благоприятна среда да доразвие своята опитност повече,докато не стане еднаква с тази на Твореца си.
    И с две думи извода до които достигам Аз тук сега е,ЧЕ....
    Всичко в живота ни като(проблеми,препятствия,незгоди и тн.)или по друг начин казано различните неща от нашата същност си ги избираме "горе" не за да ги решим "долу",а за да ни изтласкат по нагоре по пътя ни СВЕЩЕН,БЛАГОСЛОВЕН!!!
    Проблемите не са за да ги решаваме!А да ни извисяват те са най-подходящото нещо което можем да си подарим,защото ние сме ЛЮБОВ и имаме нужда от мрак за да светим ние просто си го подаряваме от нас за нас.За да изразим величието си на това кои сме ние сега на практика.Защото "горе" всички знаем че сме ЛЮБОВ а "долу" като слезнем явно просто позабравяме докато не си припомним. :*13'(Тогава всичко започва да ни служи и добро и лошо ние сме в центъра и света става съвършен използваме лошото да израстваме а доброто да се наслаждаваме,но и когато израстваме чрез лошото ние изпитваме наслада.
    И така докато ние не се превърнем в една постоянна и вечна НАСЛАДА наречена ЖИВОТ,БОГ,ТВОРЕЦ,ЕДНО ЦЯЛО И ТН.!!!
    След това може би се пръскаме на безброй парчета и започваме да им помагаме всяко от тях да се почувства като нас същевременно опознаваики себе си чрез тях или разнообразието което сме.После всяка частица от нас преминава по уникален път докато стигне до ВЕЧНАТА НАСЛАДА И СЕ ПРЪСНЕ НА БЕЗБРОИ ПАРЧЕТА И ТАКА В ЦИКЛИ В ВЕЧНОСТА НИЕ СМЕ ВСИЧКО КОЕТО Е,БОГОВЕ В РАЗВИТИЕ.
    СЕГА И ЗА ВИНАГИ.
    Като цяло това е което ми мина през ума докато пишех,дори незнам дали това исках да кажа като започнах да пиша.
    Но след като прочетох всичко което съм написал внимателно разбрах,че ТОЧНО ТОВА СЪМ ИСКАЛ ДА КАЖА!!!
    Не търся удобрение нито критика нищо не търся вече,всичко което търсех вече го намерих.
    Оставям ви гледната си точка такава каквато я видях аз преди малко вие решете какво да правите с нея,както винаги сте правили.
    ОБИЧАМ ВИ!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #11 -: Февруари 13, 2010, 12:17:18 »

AMAZING ,много ми харесва как мислиш.Съгласна съм доста неща от това ,което каза .Харесва ми гледната ти точка.Искам и  аз да ти споделя моята .Моите убеждения са ,че всъщност смисълът ни тук е самоусъвършенстване.И  целта ,е точно така каквато казваш:И така докато ние не се превърнем в една постоянна и вечна НАСЛАДА наречена ЖИВОТ,БОГ,ТВОРЕЦ,ЕДНО ЦЯЛО И ТН.!!!Но това не изключва,че всеки човек си има призвание,поради простата причина,че всеки има да взима неговите си уроци.
    За проблемите трябва сериозно да се позамисля ,дали всъщност не са за да ги решаваме.Защото досега съм си мислела ,че са точно за това.Харесва ми също това,че гледаш на проблемите като на възможностти,защото според мен те са точно това.А и не можах дори за миг да си представя ,че нямам мисия на земята.Ето какво ми предстои  днес.Благодаря ти ,че те има.
    « Последна редакция: Февруари 13, 2010, 21:34:31 от Бунтарката » Активен

delfin
    Гост
    « Отговор #12 -: Февруари 13, 2010, 17:42:37 »

Амазинг,

Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #13 -: Февруари 13, 2010, 17:46:24 »

ОБИЧАМ ВИ!
    и ние теб  

Хубави неща си написал.

Всичко в живота ни като(проблеми,препятствия,незгоди и тн.)или по друг начин казано различните неща от нашата същност си ги избираме "горе" не за да ги решим "долу",а за да ни изтласкат по нагоре по пътя ни СВЕЩЕН,БЛАГОСЛОВЕН!!!
    Само това не ми допада, душата ми би се самоунищожила от скука, ако всичко е точно и определено (или поне аз така си мисля за момента) Ухилен Проблемите си ги създаваме *тук*, *там*  може и да избираме някакви начални направления, но се съмнявам, че решаваме всичко.

Решаването/ справянето с даден проблем =  взимането на урока от този проблем (ясно ми е, че не винаги са съвсем еднакви неща, но не съвпадат ли до голяма степен?)
    Или бъркам пак нещо?  Згреших
    « Последна редакция: Февруари 13, 2010, 18:06:08 от Еруин » Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Инил
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #14 -: Февруари 13, 2010, 18:11:44 »

Да, всеки си има призвание. Всички сме актьори на сцената на Живота. Имаме си определена роля, която трябва да изиграем.

Amazing

Еруин, не бъркаш. Ако не сме си научили урока днес, ще ни върнат на поправителен и ще го научим. За това е добре да внимаваме и да осъзнаваме нещата веднага. Да си правим изводи... Та да вървим напред и нагоре...
    Активен

Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright