Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Котешка стъпка  (Прочетена 3198 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 09, 2011, 21:35:59 »

Котешка стъпка (Clinopodium vulgare)

Голямо находище на котешка стъпка има по пътя под Картала, където има голяма чешма и по него се минава за Преображенския манастир. Намира се на около 500 метра вдясно от пътя след чешмата .В сушави години да се бере м. юни, защото изсъхва.

1. Билката се бере от юни до октомври. Преди употреба се нарязва на ситно. Една чаена лъжичка се запарва в 400 мл. вряща вода. Кисне 2 часа. Пие се по 3 пъти на ден 15 минути преди хранене. Прилага се при лечение на паркинсон, смущение в кръвоносната система, стеснение на кръвоносните съдове, диабет, миома на матката  и други гинекологични заболявания, нощно напикаване при деца. (в-к "Зн.", бр. 33 - 1997 г.)

2. Изпитана е от болен от рак на гърлото, който е имал  голяма буца на врата и е трябвало да се оперира. Пил е котешка стъпка една година и едновременно с това сурово козе мляко и буцата е изчезнала. (съобщението  е от телевизионната рубрика "Небивалици" от излекувяния, 21.09.2001 г.)

3. Билка за диабет. Страдах от захарна болест и след редовна употреба на котешка стъпка по метода на д-р Чардаклиев от Пазарджик ми се подобри състоянието. (Събо Богоев, с. Смилец, обл. Пловдивска)

4. За котешката стъпка има сведения, че и някои по-сериозни заболявания се лекували с нея - рак на половите органи, гърдата и при някои видове простатити, има добър ефект. Сведенията са не от експеримент, а събирани от  източници на народните лечители. Като химическо изследване има подтискащ ефект върху определени туморни клетки. (доц. д-р Данка Обрешкова, център по фармацевтична химия на фармацефтичния факултет, в-к "Билка", бр. 3 - 2003 г.)

5. Събира се през месеците юни и юли.Съдържа флавоноиди, тритерпени, фенолни киселини, дикарбоксилни киселини, флуор, витамин С и др. Използване на екстракти и отвари като средство за повишаване имунната защита на организма, подобрява обмяната на веществата, стимулира регенеративните процеси. Външно за лечение на рани, дерматози, екземи, а под формата на чай при бъбречни заболявания и при профилактика и лечение на образувания на млечната жлеза и простатата.

« Последна редакция: Февруари 26, 2011, 21:22:53 от Стела » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Омайниче градско (зайче стъпка)
    Даровете на природата
    Админ 0 1935 Последна<br />публикация Февруари 10, 2011, 14:32:29
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright