Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Интересни и полезни книги  (Прочетена 5890 пъти)
giti
Гост
« -: Юни 14, 2009, 03:03:06 »

Много интересна книга е "ОКУЛТНА ФИЛОСОФИЯ" на Хенри Корнрлий Агрипа фон Нетесхайм Плезещ се пфу какво дълго име Ухилен Аз сега чета том2.- Небесна Магия,който засяга тематиката
1.за числата,тяхната сила,свойства,символика и значение. Мястото им и значението им в различните култури и народи,както и според Питагорейците и Платон.......
2. за таблиците на планетите,техните свойства,форми и за божествените имена,разумни духове,които ги управляват......
3.За геометричните фигури и тела,чрез какви свойства те са могъщи в магията и кои от тях съответстват не всеки от елементите и на небето....
4. за музикалната хармония,нейната сила и власт...относно съответствията им с небесните тела и т.н......
5.За пропорцията,мярката и хармонията на човешкото тяло........
6.за устройството и хармонията на човешката душа.....
и още много интересни неща свързани с небесната магия
За съжаление том 1 не мога да го намеря. ако някой случайно попадне на информация къде може да си го купи човек-моля да каже!!! Иначе книгата е много интересна и полезна. Препоръчвам Ви я.
Активен
delfin
Гост
« Отговор #1 -: Юни 16, 2009, 04:56:28 »

"Книга Урантии"
"Селестинското пророчество" - всичките книги
Майкъл Нютън - "Пътят на душите" и "Следите на душите"
Хуан Хосе Бенитес - "Бунтът на Луцифер" и "Завещанието на свети Йоан"

книгите на Нина Ничева,
Христо Нанев, Елисавета Логинова,
Мариана Везнева,
Барбара Марчиняк, Долорес Кенън

Патриша Кори - "Космосът на душата"

Беа Нади - "Приказки за боговете" и "От светлина родени"

Николай Коларов - "Многоизмерен скок в края на времето"

Книгата за Бабаджи

Книгите на Лазарев, Тихоплав, Поредицата на Вл. Мегре - "Анастасия"

Активен
omnia
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 59

Omnia ab Uno

« Отговор #2 -: Юни 20, 2009, 06:33:57 »

"Селестинското пророчество" ми е една от любимите. От същия автор мога да предложа "Бог и развиващата се вселена"
Като задължителни мога да отбележа също :"Космогонията на рзенкройцерите", "Тибетска книга за живота и смъртта", всички книги на Хазраят Инаят Хан от поредицата "Учението на суфите", както и книгите на Майкъл Нютън, които delfin e посочила вече. По нейна препоръка ще търся "Бунтът на Луцифер", че на дневен ред са ми занимания по тази тема.  Ухилен
Активен

Обичай "противника" си преди и след битката, а по време на нея му разкажи с всяко свое движение за Бога в теб.
delfin
Гост
« Отговор #3 -: Юни 20, 2009, 08:43:05 »

Други книги - всичките заглавия на Ернст Мулдаше без последната - "Загадъчната аура на Русия", заглавието е подвеждащо, не се споменава нищо за аурата и Русия, освен в едно две изречения, които са ползвани за заглавие, което да привлича читателите.

Николай Рьорих - "Седемте велики тайни на Космоса"

Книгите на Лобсанг Рампа, има ги на бълг., на Робърт Монро, Дейвид Чайлдрес

Менли Хол - "Енциклопедично изложение на масонската, херметичната, кабалистичната и розенкройцерската символична философия", има я на англ. и руски, както и старо издание на бълг.

Силвия Браун - "До другата страна и обратно"

Друнвало Мелхиседек - "Древната тайна на цветето на живота"

Зор Алеф - "Отговори за непосветения"
Алис Бейли - "Посвещение - човешко и слънчево"
Даниил Андреев - "Роза мира"
Кръстьо Мутафчиев - "Хомо сапиенс за произхода на Хомо сапиенс"
Чарлс Ледбитър - "Астрален план", "Ментален план"

Йорданка Николова - "Съкровищата на тракийските царе. Из дневника на ченълинг" - в 4 тома
Конкордия Антарова - "Два живота" - в 4 тома
Светла и Младен Младенови - "Космогенезис"
Даян Форчън - "Космическата доктрина"

"Агни йога", "Откровението на Рамала", "Мъдростта на Рамала"
« Последна редакция: Октомври 01, 2009, 21:29:41 от delfin » Активен
Инил
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #4 -: Октомври 01, 2009, 17:33:34 »

Тайните на енергията-твоята лична програма за благополучие-Алла Свиринская

"Вътрешната хармония е най-ценното житейско богатство. Моето съкровено желание като лечител е да ви помогна да я откриете." Алла Свиринская

Много добра книжка Усмивчица
Активен

inner peace
Гост
« Отговор #5 -: Октомври 01, 2009, 20:35:51 »

Здравейте! Горещо ви препоръчвам книгите на Крион изд. "Аратрон". Особено на по-възрастните от вас, които не са индиго и имплантите ще са им нужни...
« Последна редакция: Октомври 01, 2009, 21:28:06 от delfin » Активен
summerwine
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 51

• Град: София
  • « Отговор #6 -: Октомври 02, 2009, 18:01:34 »

Вече почти нищо не разбирам тук...
    За книгите,които са моя слабост,ще се включа обаче!

Според мен почти всички книги са полезни за развитието,за мисълта...
    Не обичам да се ограничавам в четенето! Уроците идват винаги тогава,когато си готов да ги научиш!
    Така,преди години погледнах света през очите на гениалния Хемингуей - пъстър, мъдър, свят,който трябва да се види и живот,който трябва да се живее!

После се смях над важността ,която си придаваме сами на себе си хората с Пътеводител на галактическия стопаджия!

Изчетох философите,за да разбера,че е важно да се чете,при това не еднопосочно!

Сега се възхищавам на потока на думите на Теодора Димова, на красивото слово на Халед Хосейни,...на богатството на Амос Оз...
    И тежко ми, ако закостенея!

Активен

ПРЕДАЙ НАТАТЪК
    giti
    Гост
    « Отговор #7 -: Октомври 02, 2009, 18:08:40 »

Цитат
    Вече почти нищо не разбирам тук...
    Какво и защо не разбираш Хммм
    Активен
    summerwine
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 51

• Град: София
  • « Отговор #8 -: Октомври 02, 2009, 18:20:50 »

Ами...чета...чета...и все повече се обърквам! Всичко ми звучи много високопарно,нереално,неприложимо...несигурно и неясно...Кой е индиго...кой не! Кой какво прави ,ако се мисли за индиго? Действа ли се или просто си говорим...
    Аз съм човек с разностранни,нормални интереси...Животът е моето училище,хората са ми учители...И не искам да уча само един предмет,да речем...
    ...та в този ред на мисли...
    Не искам да спамя темата тук,просто исках да кажа,че литературата е по-принцип полезна...не само специализирана! Почти всичко, изброено до тук, стои на една лавица в библиотеката!
    Активен

ПРЕДАЙ НАТАТЪК
    giti
    Гост
    « Отговор #9 -: Октомври 02, 2009, 18:45:03 »

Това е така заради етикетите Тъжен  Моля те да споделиш подробно във форума тези твои чувства. Ако не намериш подходяща тема,просто отвори нова....
    Активен
    omnia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 59

Omnia ab Uno

« Отговор #10 -: Октомври 04, 2009, 02:54:18 »

summerwine е разбрала, че темата е за всички книги, които са ни били интересни и полезни, а не само тези на окултана (така да я нарека най -общо) тематика.

summerwine , повечето хора тук няма да имат физическата възможност да изброят полезните и интересни книги на обща тематика,които са прочели.
    Тук е хубаво, че можем да коментираме свободно "странните" книги, които четем, книги, които допълват езотеричното ни обучение. Това е едно от приложенията на този форум.
    Активен

Обичай "противника" си преди и след битката, а по време на нея му разкажи с всяко свое движение за Бога в теб.
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #11 -: Октомври 05, 2010, 20:25:15 »

"Момо" на Енде!! Интересна и полезна, определено!!!!
    Активен
    almond
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #12 -: Ноември 18, 2010, 16:44:06 »

"Паралелни животи и изменения в квантовото поле" - Рамта
    Бялата книга - Рамта
    Ченълингите на Йешуа - Памела Крибе

има ги онлайн тук: http://www.radiounity.eu/bg/library
    Активен
    mengel
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 32

« Отговор #13 -: Май 10, 2011, 03:38:15 »

С.Н. Лазарев - Диагностика на кармата
    Карлос Кастанеда - всичко
    Нийл Уолш - Разговори с Бога

Това са книгите, които най-много са ми повлияли!
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright