Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Зимзелен  (Прочетена 1559 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 09, 2011, 18:40:35 »

Зимзелен Vinca (Зимзелен дребен - V.minor, Зимзелен едър - V. major, Зимзелен тревист - V. Herbacea)

1. От дребния зимзелен е приготвено лекарство за предпазване от мозъчен инсулт. Виж директ. "болести 2", поз. Ж-21.

2.Като лекарствено растение се споменава  от Плиний Старий.Стръковете на зимзелена съдържат повече от 20 алкалоида, дъбилни вещества, витамини С, Р, каротин. Алкалоидите и понижават кръвното налягане. Действа като резерпина. Препоръчва се при хипертония, спазми на съдовете на главния мозък, неврогенна тахикардия и други вегетативни неврози. От него фармацевтичната промишленост произвежда препарата девинкан, винкапан, винкатон. Обърнете внимание, че зимзеленът съдържа силно действащи вещества,затова самолечението е категорично забранено.Смеси при атеросклероза и хипертония: По 15 г. листа зимзелен, цветове глог, ст. полски хвощ,бял имел и 30 г. бял равнец. Една с.л. от сместа се залива с чаша студена вода и кисне 3 часа, след което ври 5 мин. и кисне още 15 мин. Изпива се на няколко приема, независимо от времето на хранене. Смесват се по 25 г. смлени листа зимзелен, плодове кимион, цветове глог и 100 г. корени и коренища валериан. Една с.л.от тази смес се залива с чаша студена вода и се приготвя като предната рецепта. (маг. фарм. Латинка Янева, в-к "Л.", бр. 4 – 2003 г.)

« Последна редакция: Март 02, 2011, 20:59:54 от Стела » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright