Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Жълта тинтява  (Прочетена 2249 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 09, 2011, 18:21:40 »

Жълта тинтява (Gentiana lutea )
    (горчавка, жълта линцура, посечено биле, едра горчавка, трескав корен)

1. Коренът намалява половата възбуда. Заедно с джоджена, зърнастеца или хвойната по равни части не причинява главоболие. Този чай действа при киселини в стомаха, хроничен запек, подуване и тежест в стомаха след ядене. Взема се пълна чаша 1 час преди ядене приготвен от 1/2 с. л. на чаша вода. Тинтявово вино: В 1 шише червено вино се пускат 1 с. л.  нарязани корени и по 5 г. киселец, блатен саз, кора от портокали, 3 г. анасон. Оставя се да кисне 2 седмици. Взема се по 1. ч. ч.  2-3 пъти дневно. Засилва стомаха, отделянето на жлъчка и подтиква чернодробната дейност. (дн. •1, стр. 33)

2. Корените възбуждат апетита, стимулират секрецията в стомашно-чревния тракт, повишава съпротивителните сили на организма като стимулира образуването на червени и бели кръвни телца, има положителен ефект върху жлъчката и черния дроб, при анемия, сърдечна слабост, нервно изтощение. Употреба: половин чаена лъжичка надробени корени се поставят в 2 чаши вода и кисне 8 часа и се пие 30 мин.  преди ядене. (кн. •56, стр. 22)

« Последна редакция: Март 03, 2011, 21:18:25 от Стела » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Жълта комунига
    Даровете на природата
    Админ 0 1930 Последна<br />публикация Февруари 09, 2011, 18:21:09
    от Админ
    Синя тинтява
    Даровете на природата
    Админ 0 3192 Последна<br />публикация Февруари 10, 2011, 18:27:36
    от Админ
    Търся човек с виолетово-жълта аура, снимал се при Деян Колев.. « 1 2 3 4 »
    Обща тематика
    vaness 57 6098 Последна<br />публикация Януари 19, 2013, 07:22:47
    от Еlsha

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright