Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Ечемик  (Прочетена 2862 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 09, 2011, 18:17:07 »

Ечемик (Horddeum vulgaris)
    (ичимик, учмен, чумен, ячмен)

1. Подсладена отвара от счукан на дребно ечемик се пие при малокръвие, скорбут, подагра, рак, камъни в бъбреците. При  сърцебол се яде каша от ечемичено брашно. (Енц. БНМ, стр. 124)

2. Бил е отглеждан през седмото десетилетие преди н. е. в сухите земи на югозападна Азия. Той е много издържливо растение. Употребата на ечемика за медицински цели датира от древността . Вавилонци, римляни , гладиатори и древногръцки атлети са консумирали това растение за сила и издържливост. Истинската ценност на ечемика се съдържа  в зелените листа, предшествуващи образуването на зърната, които имат вълшебната способност да абсорбират хранителни вещества от почвата. Когато достигнат 30-35 см. височина в тях се съдържат всички витамини, минерали и протеини, необходими за човешката диета. Те лесно се абсорбират от храносмилателния тракт, давайки на нашият организъм незабавен достъп до жизнено важни вещества. Сокът от листата съдържа 11 пъти повече калций от кравето мляко, почти 5 пъти повече желязо от спанака, 7 пъти повече витамин С от портокалите и 80 мг. вит. В-12 на 100 г. Ечемичената трева също така съдържа аглюкан-влакнин, за който се смята, че понижава холестерола. Коренът съдържа алкалоида хордеин, стимулиращ периферното кръвообращение и използван като средство за разширяване на бронхите при бронхитно болните. Подобно на овесените  ечемичените ядки могат да имат ефективно действие за предпазване от рак. Протеините, които се съдържат в зелените листа на ечемика, са т. н. плойпептиди – по-малки протеини, които могат да бъдат пряко усвоявани от кръвта и стимулирт клетъчния метаболизъм. Ечемичената трева съдържа 18 аминокиселини, в. т. ч. и 8 незаменими. Съдържат се и голям брой ензими, от които тялото се нуждае, за да живее. Зелените листа на ечемика са силно алкални и могат да подържат алкално-киселинния баланс на организма. Тъй като ечемичената трева има свойства, подобни на ефедрата, тя е ценна при лечението на астма и бронхит, облекчава панкреатита. (маг.  фарм. Латинка Янева, в-к "Л.", бр. 30 - 2001 г.)

3. Чай от ечемик. Това е напитка, възстановяваща баланса между здраве и красота. Той придава свежест на кожата и невероятна енергия и бодрост. Отварата се приготвя като се запекат 4 с. л.  ечемик, към които се прибавят 2 чаши вода и се варят  на слаб огън 10 мин. Като изстине, се прецежда и се пие студена. (в-к "Билка", бр. 4 - 2003 г.)
    « Последна редакция: Март 04, 2011, 21:18:39 от Стела » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Лечение на Ечемик
    Изцеление от природата
    Админ 1 5297 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 11:26:11
    от Administrator

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright