Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Начинът,по който виждаш себе си ,е един вид регулатор.  (Прочетена 1436 пъти)
Бунтарката
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « -: Юли 25, 2009, 17:21:57 »

Ти си това,което си мислиш през целият ден.Ти си и това,което си казваш през целия ден.Ако си казваш,че си стар и изморен,тази мантра ще се прояви във външната ти реалност.Ако си казвош ,че си слаб и ти липсва ентусиазъм,точно такава ще бъде природата и на твоя свят.Но ако си казваш ,че си здрав,динамичен и жизнерадостен,животът ти ще се преобрази.Нали разбирате, думите,които си казвате влияят върху начина ,по който виждаш себе си,а той определя какви действа ще предприемеш.Начинът ,по който виждаш себе си е един вид пророчество,което се сбъдва от само себе си.Ако си убеден,че не можеш да направиш нещо,например да намериш идеалния партньор или да водиш живот без стрес,убежденията ти ще се отразят на начина ,по който виждаш себе си.Той ,на свой ред,ще ти попречи да предприемеш нужните действия,за да намериш идеалния партньор или да си създадеш спокоен живот.Той дори ще провали евентуалните ти усилия в тази насока.Начинът,по който виждаш себе си, е един вид регулатор. Той никога никога няма да ти позволи да действаш по начин,който не е в съответствие с него .Хубавото в случая е ,че можеш да промениш начина ,по който виждаш себе си,точно както можеш да промениш и всичко друго в живота си,ако не допринася за подобряването му.Мантрите са прекрасно средство за постигане на тази цел.
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    delfin
    Гост
    « Отговор #1 -: Юли 25, 2009, 18:03:29 »

Мантрите ще те изпразнят от към всякакво съдържание, а все пак трябва да живеем в този план на Съзнание, не може да витаем само "Някъде" си.

Другото, което си написала, си е така.
    Активен
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #2 -: Юли 25, 2009, 18:56:32 »

Мантрите ще те изпразнят от към всякакво съдържание, а все пак трябва да живеем в този план на Съзнание, не може да витаем само "Някъде" си.

Другото, което си написала, си е така.
    Не те разбирам какво искаш да кажеш.Мантрата не е нищо друго освен няколко думи,подредени така,че да предизвикат позитивно въздействие.На санскрит "ман"означава ум ,а "тра"-освобождаване.Или мантрата е фраза,чиято цел е да осводи ума.Онова ,което казваш на другите е важно ,но по-важно е онова,което казваш на себе си.Какво лошо има примерно да си повтаряш:"Аз съм силен,спокоен и мога да се справя с всичко."?Моляте явно знаеш нещо ,което аз не знам ,обясни ми какво имаш в предвид.
    Активен

delfin
    Гост
    « Отговор #3 -: Юли 25, 2009, 20:18:46 »

Просто като си освободиш ума, ти не си вече в този свят, а извън него. Но прекаленото обръщане на внимание на мантри може да доведе човек до изцяло откъсване от този живот, който живеем тук, на тази планета. Все пок повечето мантри се използват в будистките манастири и в различните религиозни центрове каквито ги има много, напр. в Индия (ашрами се наричат).

Моето лично мнение е, че мантрите по-скоро само предизвикват затъпяване и то нарочно (ненапразно са измислени в религиите, а не от философски учения) и до възможност от т.нар. обсебване.

Медитацията е по-различно нещо, но и тя трябва да се прилага след много размисъл и да не е дълга, т.е. дълбока (защото има опастност изобщо да не може духът ти да се върне обратно в тялото).

Самовглъбяването и молитвата също може да се каже, че са вид медитация. За мен е по.добре да се създават Образи на хубави неща чрез Мисълта.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #4 -: Юли 25, 2009, 20:26:49 »

Делфи отличен 6 имаш от мен Намигване Точно така е. Нещо повече,когато човек не избира свой собствен начин да постига вътрешно спокойствие и усъвършенстване има голя опасност да се затвори в рамките на глупави ритуали и да не успее! Например моят начин на медитиране по нищо не прилича на общоприетия- опъвам се на земята,като труп  Ухилен Молитвите ми пък винаги са продиктувани точно от това,което ми е на душа и сърце и никога не използвам готови фрази или цитати от Библията например.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #5 -: Юли 25, 2009, 20:32:49 »

Когато се почувствам зле ей така изведнъж,което ми се случва доста често и без основателна причина-се опитвам да извикам образ на хубава картина в съзнанието ми. Ако пък до такава степен се чуствам зле и не мога да извикам този образ,просто си спомням нещо хубаво от последните ми преживявания и се опитвам да концентрирам мислите си над това.
    Мантрите никога не са ми помагали,дори и тази,която се твърди,че отговаря на чакрата ми. Бях повдигнала въпроса тук,но никой не благоволи да ми отговори. По-скоро добра музика,като тази на Барбара Стрейзънд ми помага много повече,отколкото дадена мантра.
    Активен
    delfin
    Гост
    « Отговор #6 -: Юли 25, 2009, 22:45:56 »

Аз никога съзнателно не се занимавам с мантри и медитации. молитвите, когато имам нужда ми идват от само себе си отвътре. Винаги предпочитам пряката връзка с Той/Тя, а не с "посредничеството" на измислени "свещеници", то пък какво ли им е свещеното?  Намигване
    « Последна редакция: Юли 26, 2009, 08:49:03 от delfin » Активен
    omnia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 59

Omnia ab Uno

« Отговор #7 -: Юли 26, 2009, 03:25:14 »

Всичко изчетено до тук само ме убеждава, колко несъвъвршена форма на комуникация притежаваме.

Интересно е, че всички говорите за едно и също нещо. Така нареченото утвърждение за придобиване на сили и благополучие. В розенкройцерското учение тази техника се нарича: привеждане в утринно и вечерно настроение. Според езотеричните школи това е умението да налагаш в себе си положително мислене и настройка, които да се стараеш да поддържаш постоянно. Много е трудно, въпреки че изглежда елементарно на думи.

За да се улесни задачата може всеки да си изработи утвърждаващо изречение като примера, който е дала Бунтарката :"Аз съм силен, спокоен и мога да се справя с всичко." Това изречение трябва да е първото нещо, което да си помислите още преди да сте станали от леглото и последното, което да си повтаряте преди да заспите. То се използва през деня вместо хаотични и безполезни мисли както и в моменти на страх. Всеки е свободен да съчини сам думите, които го зареждат.

Подобни утвърждаващи мантри не те изпращат в облаците или в други реалности, те те вкореняват тук като силна и недосегаема личност. Тази практика също така изчиства астрала от мисълформите на твоите страхове, което си е задача с основен приоритет.

Вместо думи или изречения може да се използват красиви картини, които да предизвикват приятни емоции докато си ги представяш- това е просто различно изразно средство.

Активен

Обичай "противника" си преди и след битката, а по време на нея му разкажи с всяко свое движение за Бога в теб.
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Юли 26, 2009, 18:09:31 »

Всичко изчетено до тук само ме убеждава, колко несъвъвршена форма на комуникация притежаваме.

Интересно е, че всички говорите за едно и също нещо. Така нареченото утвърждение за придобиване на сили и благополучие. В розенкройцерското учение тази техника се нарича: привеждане в утринно и вечерно настроение. Според езотеричните школи това е умението да налагаш в себе си положително мислене и настройка, които да се стараеш да поддържаш постоянно. Много е трудно, въпреки че изглежда елементарно на думи.

За да се улесни задачата може всеки да си изработи утвърждаващо изречение като примера, който е дала Бунтарката :"Аз съм силен, спокоен и мога да се справя с всичко." Това изречение трябва да е първото нещо, което да си помислите още преди да сте станали от леглото и последното, което да си повтаряте преди да заспите. То се използва през деня вместо хаотични и безполезни мисли както и в моменти на страх. Всеки е свободен да съчини сам думите, които го зареждат.

Подобни утвърждаващи мантри не те изпращат в облаците или в други реалности, те те вкореняват тук като силна и недосегаема личност. Тази практика също така изчиства астрала от мисълформите на твоите страхове, което си е задача с основен приоритет.

Вместо думи или изречения може да се използват красиви картини, които да предизвикват приятни емоции докато си ги представяш- това е просто различно изразно средство.

Благодаря,ти  omnia ,защото и не ми излизаше от главата тази тема .Защото аз вярвам ,че думите оказват дълбоко влияние върху ума.Независимо дали са изречени или написани те имат силно въздействие.Думите притежават сила.Опитах се да те разбера  delfin рно не проумявах защо отричате нещо ,при условие ,че някои мантри съществуват повече от пет хиляди години.Причината ,че някоя мантра все още съществува е само една :тя действа.Дори в НСА имаше СИП ,наречен автогенна тренировка,който аз не посещавах,но дочух ,че има нещо подобно на това ,което ти обясни.
    Активен

delfin
    Гост
    « Отговор #9 -: Юли 26, 2009, 23:30:24 »

Защото се получава нещо, което аз обозначавам за себе си с думичката "зомбиране".

Да, Гити, понякога се разминаваме в разбиранията ни на това, което е искал да каже другия, но другия човек е вложил своя си смисъл и разбиране в това, което казва, а друг просто го разбира от своята си гледна точка и оттам се получават често разминавания. Не е защото някой нарочно иска да си мисли само точно едно и да не приема чуждото мнение. Докато не започнеме да можем да се разбираме телепатично и да усещаме директно чувствата на отсрещния човек, то контакта ще върви по-трудно, така както е сега с разговорната реч. Просто езикът на речта няма тези възможности, които има езика на мисълта, езика на образността, възможността да се усещат чуждите чувства. Но ще ги имаме все някога, вървим в развитието си натам (поне част от днешното човечество).  Веселяк
    « Последна редакция: Юли 27, 2009, 17:37:34 от delfin » Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #10 -: Юли 27, 2009, 01:59:02 »

Благодаря,ти  omnia ,защото и не ми излизаше от главата тази тема .Защото аз вярвам ,че думите оказват дълбоко влияние върху ума.Независимо дали са изречени или написани те имат силно въздействие.Думите притежават сила.Опитах се да те разбера  delfin рно не проумявах защо отричате нещо ,при условие ,че някои мантри съществуват повече от пет хиляди години.Причината ,че някоя мантра все още съществува е само една :тя действа.Дори в НСА имаше СИП ,наречен автогенна тренировка,който аз не посещавах,но дочух ,че има нещо подобно на това ,което ти обясни.

Разбирасе,че думите оказват дълбоко влияние. Има едно нещо обаче,което не трябва да се обягва от вниманието на всеки индивид. Както храната за всеки организъм се приема и обработва различно и за да спазваш ефикасна диета,ти трябва консултация с диетолог,нужните изследвания и т.н. Същото е и с думите,мантрите или каквито искате звукови вибрации. С тази разлика,че вместо диетолог ти трябва да се вслушаш във вътрешното ти Аз. Звуковите вибрации действат по различен начин на различните индивиди. В този ред на мисли съм напълно съгласна с делфи,за зомбирането-не е изключено при някои хора да се получи именно това. Ако слея и темата с една друга,то ще трябва да ви попитам... Как така отхвърляте догми,канони и ритуали на християнството,а приемате източните такива? Глупаво е. Това е като да си смениш религията. Разберете,че това не е начина. Колкото бой с глава на икона би те излекувал,както си вярват бабите в Родипите,толкова би свършила и една мантра. Всичко е измислено,за да отклонява хората от истината. От простото е създадено сложно и объркано,а всичко е толкова простичко......Но не и лесно. От толкова много глупави,човешки начини за изкривяване на истина,се е превърнало в много трудна задача.
    Активен
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #11 -: Юли 27, 2009, 16:08:42 »

giti писа:
    Цитат
    Разбирасе,че думите оказват дълбоко влияние. Има едно нещо обаче,което не трябва да се обягва от вниманието на всеки индивид. Както храната за всеки организъм се приема и обработва различно и за да спазваш ефикасна диета,ти трябва консултация с диетолог,нужните изследвания и т.н. Същото е и с думите,мантрите или каквито искате звукови вибрации. С тази разлика,че вместо диетолог ти трябва да се вслушаш във вътрешното ти Аз. Звуковите вибрации действат по различен начин на различните индивиди. В този ред на мисли съм напълно съгласна с делфи,за зомбирането-не е изключено при някои хора да се получи именно това.
    Благодаря ти за обяснението,имах нужда от него,но разбираш ли нямаше да съм убедена в него ,ако се бях съгласила с вас от първия път.
    Цитат
    Как така отхвърляте догми,канони и ритуали на християнството,а приемате източните такива? Глупаво е. Това е като да си смениш религията. Разберете,че това не е начина.
    Виж аз търся своето високо извисяване и ще го търся навсякъде ,интересувам се от всички религии и никоя не следвам сляпо ,търся моята истина и я откривам на различни места .Епитетите ,които използваш говорят за подценяване ,ние те уважаваме много, не се съмнявай в това,дори незнам откъде ти дойде на ум ,че се заяжда с теб.,защото сега ще кажеш ,че и аз го правя ,но не е така.Просто съм откровена,а тогава можем да стигнем до истината само ,ако сме напълно откровени една с друга.
    Активен

delfin
    Гост
    « Отговор #12 -: Юли 28, 2009, 23:44:58 »

"Сами разсъдете, като се смени мястото на една единствена запетая в едно изречение, как може да се измени смисъла на казаното. Помните знаменитият пример: „Да се убие не бива, да се помилва!“ — „Да се убие, не бива да се помилва!“ А колко ли подобни изменения са били направени в трудовете на древните мислители? Направено е и умишлено и без умисъл от преписвачи, преводачи, издатели и историци. И става дума не само за промяна на мястото на препинателните знаци, премахвани са глави, страници, писали са се собствени тълкувания."

От "Анастасия"
    « Последна редакция: Юли 28, 2009, 23:58:14 от delfin » Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Минимума, който трябва да знаете за живота - Ким Майкълс
    Духовни учения
    Georgio 2 1169 Последна<br />публикация Март 09, 2011, 11:46:47
    от Georgio
    Как да разберем какъв вид дете сме ? « 1 2 3 »
    Други деца на новото време
    nik4o14 34 5730 Последна<br />публикация Септември 01, 2013, 17:49:43
    от Ru Alfa
    На себе си ли служим? « 1 2 3 4 5 »
    Въпроси и отговори
    stonetales 70 2779 Последна<br />публикация Септември 21, 2012, 20:47:28
    от stonetales
    Как да предпазя детето и себе си?
    Необичайни преживявания
    angel_aura 10 1596 Последна<br />публикация Април 16, 2012, 11:16:11
    от sarabia
    Защо начинът ни на хранене ни убива?!
    Изцеление от природата
    protoplasma 0 1691 Последна<br />публикация Април 01, 2012, 20:10:46
    от protoplasma

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright