Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Що за чудо - Вдъхновението; Има ли ми нещо?  (Прочетена 781 пъти)
Kissing You Good Night
Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« -: Февруари 09, 2011, 14:25:13 »

Имам един въпрос. Аз се занимавам с литература. Пиша разни разкази и повести, които са на нелошо ниво. Обаче много рядко ми идва вдъхновението. Ако дойде, то е обикновено след преживяно насилие. Освен това много положително в такива случаи ми действа музиката на Жан-Мишел Жар или някои от по-нежните песни на ФСБ. Има ли нещо в мене, дето да е пó така?, защото ходя вече пет и половина години по психиатри и един с друг не са в състояние да се разберат какво ми е, аура-камерата на Деян Колев е далеко.... Абе, както е казал народът - бог високо, цар далеко....
    Та основното нещо, което ме вълнува е, как да се вдъхновявам по-лесно, за да създавам по-качествени творби и как да разбера какво ми има, защото виждам своя ангел-хранител, а това, казва майка ми, не е нещо често срещано сред хора дори като мене. Ей това ме тревожи, да не се разчуе, защото знаете какво нещо е българина - "Е те такова животно нема, оти не мой да има....", и ще ми лепнат етикета "ЛУД" и оттам нататък - жална ми майка.... Моля ви, помогнете ми!!!!
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    demy
    Daniela
    Неактивен Неактивен

Публикации: 114

• Град: Sofia
  • « Отговор #1 -: Февруари 09, 2011, 15:28:32 »

Здрасти и добре дошъл Усмивчица

На дали някой може да ти отговори за вдъхновението.....отговора е в теб самия
    .
    Относно архангела пазител, след като го виждаш значи би трябвало и да можеш да разговаряш с него.... Мисля, че на всички тези въпроси, можеш да получиш от него отговор или насока.
    Неразбрах какво по така искаш да ти кажем...... от толкова кратко описание....

Моя съвет е поразгледай форума има много информация.
    И има един израз " Данък чуждо мнение не плащам", приеми се такъв какъвто си, развивай се и се обичай.
    Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• « Отговор #2 -: Февруари 09, 2011, 16:20:02 »

Та основното нещо, което ме вълнува е, как да се вдъхновявам по-лесно, за да създавам по-качествени творби и как да разбера какво ми има, защото виждам своя ангел-хранител, а това, казва майка ми, не е нещо често срещано сред хора дори като мене.
    За вдъхновението - трябва да опознаеш добре себе си, за да разбереш, самонаблюдавай се, анализирай се, обичай се.
    Струва ми се нормално, но не мога да кажа, защо се получава така, че хората на изкуството творят най-добре когато са в депресия/ след насилие и др. с отрицателен заряд преживявания. Може би в такива моенти, човек надскача преживяванията и битовата реалност и се докосва до нещо по-истинско.

Звучиш ми нормален, а не побъркан. Стига ангела ти хранител да не те кара да скочиш през терасата всичко е наред. Ако наистина виждаш ангела си хранител, това е прекрасно и много може да ти помогне в развитието ти. Не вярвам да ти дава преки отговори на въпросите ти, но и самия факт, че виждаш присъствието му е достатъчен и е в твоя полза.
    Мисля, че ако почетеш из форума, ще разбереш, че всичко ти е наред.

От личен опит мога да ти кажа, че околните могат да понесат доста по-голямо количество "откачена" информация, отколкото очакваме, но по-важно е да не те притеснява какво ще си помислят за теб.
    Според мен, за момента ти трябва да разбереш, че всичко ти е наред, другото ще си дойде от самосебе си.
    Деян Колев не ти го препоръчвам.
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Февруари 11, 2011, 11:57:27 »

Освен всичко казано до момента, много често се случва, като слушам някоя песен, да започне да протича ток през мене сякаш. Това на никого другиго не се е случвало от познатите ми и ми е интересно дали е присъщо само на индиготата и производните им, или и на нормалните хора. Моля пишете, ама сериозно.
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #4 -: Февруари 12, 2011, 22:31:50 »

Едно от нещата, които трябва да направиш, за да ти идва по-лесно вдъхновението, е да не се тревожиш от мнението на околните. И след като това спре да те притеснява, сигурна съм, ще напишеш един доста хубав разказ.
    Докато другите те наричат луд, ти ще знаеш, че не си такъв, и че преценката им е субективна. Освен това има човешки същества, които те разбират.. много или малко, има ги.
    Психиатри няма да ти помогнат; няма да разберат това, което чувстваш. Защото все още не са го изпитали. Усмивчица

Освен всичко казано до момента, много често се случва, като слушам някоя песен, да започне да протича ток през мене сякаш. Това на никого другиго не се е случвало от познатите ми и ми е интересно дали е присъщо само на индиготата и производните им, или и на нормалните хора. Моля пишете, ама сериозно.

Това, че усещаш през тебе да протича ток, е съвсем нормално, също както е нормално хората около теб да не го усещат. Те пък ще усетят други подобни работи след време, ще се помислят за ненормални, ще ходят по психиатри, след което ще разберат, че нищо им няма.

Тока, това е някакъв вид енергия, която провеждаш. И може би са така наречените "алфа-вълни".. Згреших 
    Това кога става, когато слушаш песен, която ти харесва ли?
    Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• « Отговор #5 -: Февруари 14, 2011, 04:00:54 »

......

Това кога става, когато слушаш песен, която ти харесва ли?
    Както винаги Ихра задава точния въпрос.
    Ако отговора е "да" навярно следната информация може да ти е полезна:

Вътрешния поток е възприятие за движението на енергията в тялото, което може да бъде усетено като настръхване, фина струя, като потръпване или като движение на вълна. Тя се основава на пулсации, които доставят удоволствие на всички клетки от тялото. Това е и начин да възприемете енергийното си тяло.
    Усещането на плазмения поток най-често се описва като студен полъх, който ни кара да настръхнем, но някой го чувстват и като едно топло усещане, така че всичко е субективно и персонално.
    Плазмените потоци са чувството на щастие в прегръдката на любимия и  когато погледнем към космоса и изпълненото със звезди небе и почувстваме нашата връзка с безкрайната ширина на пространството.
    Плазменият поток е директно възприятие за жив, движещ се поток от енергия в организма. То е недвусмислено, реално и чувствено. Не е само опит на сетивата, но е усещане за топлина или студ в клетките на цялото тяло.
    Плазмените потоци са физически опит на освобождението от страха, от емоционалното присъствие на мира, на радост, на красота, дълбочина и блаженство. Тя е чувствено, често сексуално преживяване на усещането че си жив. Като научен феномен това съществува единствено в трудовете на Вилхем Райх. Това е изненадващо, тъй като опитът е достижим от всяко едно живо същество. Това усещане не е получило научно внимание, поради невротичната си структура.
    От начало мнoгo  читатели няма да разберат това усещане и няма да разберат какво имаме в предвид. Първо трябва да започнем да се упражняваме и после да започнем да работим с тези плазмени потоци. Много хора са способни спонтанно да допускат това чувство. Преди всичко ние работим се едно изключително ново телесно усещане. Но усещането е старо колкото и живота сам по себе си. Новото тук е фактът, че можем да идентифицираме и разучим тези струи енергия както Райх ги е вкарал в своята терапевтична програма.
    Плазмената струя е (ако веднъж успешно е идентифицирана) по осезателна когато не съществуват никакви невротични бариери. Това е усещането за движението на енергията в нашите клетки. Но също както при вътрешния шум, движещите се частици и другите оптични възприятия на енергийните потоци единствения начин да опознаем това усещане е да му се отдадем. Трябва да го пожелаем със своята свободна воля, защото нашите познания не са научени да го възприемат и го филтрират като маловажно.
    Потоците могат да предизвикат екстремално охлаждаме и започваме да замръзваме. Това е нежелана от тялото реакция. Нормално е да се опитаме да блокираме това усещане. Връзката между нежеланото негативно усещане за студ и това усещане води до емоционалното му блокиране. Това е рационалния подход, който трябва да се опитаме да избегнем и да възприемем това не като студ, а по-скоро като физическа умора.

От опит:
    Това се усеща когато си щастлив и си в хармония. Усещането е прекрасно, а когато успееш да го задържиш за по-дълго интуицията ти се изостря, започва да те води истинския ти вътрешен глас(не знам до колко този глас е лично наш или е просто на вселената и всички можем да го ползваме) , който може да задвижи всичко по много по-лесен и удобен за теб начин.

Аз успявам най-естествено да достигна до това състояние благодарение на взиране в природата, усмивките на малките деца и тн.
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Samurai
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 15

• « Отговор #6 -: Февруари 14, 2011, 11:18:48 »

Пробвай да се разходиш някъде, да разгледаш някоя изложба, иди на кино, театър... изкуството провокира друго изкуство... а най-лесният начин е болката да. Силната емоция води до качествени творби. Принципа е същия като този, че болката изгражда характера и ума на човек, не щастието.
    Много ми е странно, че казваш: "...виждам своя ангел-хранител...". И като го виждаш, никога не ти е хрумвало, че може би той знае много повече от всички нас взети заедно? Никога не си се опитвал да комуникираш по някакъв начин? Сигурен съм, че повечето хора, които си мислят че имат ангел или каквото и да е "на рамото си", дори са му говорили. А ти го виждаш!?

Ако ангела ти каже да скачаш от моста... Стани пий нещо силно алкохолно приеми, че нещо не ти е наред и  наистина иди да ти предпишат нещо не се мятай на чупка от където и да е!
    Активен

morte prima di disonore
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Февруари 14, 2011, 14:01:24 »

Колкото до потока - да.
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Чудо-деца
    Децата индиго
    delfin 5 2557 Последна<br />публикация Януари 22, 2010, 12:42:31
    от pufi
    Искате ли да сте нещо повече?
    Анкети
    Аэ съм 5 1062 Последна<br />публикация Март 20, 2011, 23:52:58
    от l'amour
    Съжалявате ли за нещо??
    Въпроси и отговори
    sh0w_m3.l0ve 3 643 Последна<br />публикация Юни 06, 2011, 00:10:21
    от Sita
    Наранява ли грубото отношение на околните?
    Въпроси и отговори
    megsi87 13 1983 Последна<br />публикация Юли 08, 2010, 23:57:00
    от werdim1
    Искам да попитам нещо: ценности - нисши и висши « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    fashion 44 1630 Последна<br />публикация Август 08, 2011, 12:38:34
    от air_fairy

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright