Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Врабчови чревца  (Прочетена 2086 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 09, 2011, 14:00:07 »

Врабчови чревца
    /Stelaria media/
    /птича трева,звездица средна,мишекина,вражалка,мокрица/

1.Употребено като чай лекува детски ишиас,прогонва урината и
        усилва сърцето./Ф-2/
             2.Има основно противовъзпалително,притежава слаб хипотензивен и
        слабителен ефект.Вътрешно или външно се препоръчва за лечение на подагра,
        ревматизъм и артрити.От него се получават екстрати за правене на шампоани.
        люсиони и кремове./кн.•44 /
             3.Цъъфти почти през цялата година.Дрога надземната част,която се съби-
        ра преди ли по време на цъфтежа-май -август и си изсушава при температура
        не по-висока от 40 градуса.Основно действие-противовъзпалително,при лече-
        ние на артрити,подагра ,катари на дихателните пътища,възпаление на пикоч-
        ните пътища./В-к"Зн" бр.35-96 год./
             4.Расте по дворовете и градините,покрай пътищата и реките,по влажни-
        те гористи места.Не е претенциозно към почвата, студ и жега.Използва се
        за профилактика и лечение на чернодробни заболявания.Има болкоуспокояващо,
        жлъчегонно ,а така също и противовъзпалително действие и подобрява обмяна-
        та на веществата.Срок на съхранение _ месеца.Една с.л. от билката се зали-
        ва с 1 чаша вряла вода и кисне 4 часа.Пие се по четвърт чаша 4 пъти на ден
        както при хепатит,така и при холецистит./В-к"Д-р"бр.5 стр.8-03 год.
             5.Употребяват се стърквете брани през май-началото на остомври.В бил-
        ката са установени висок процент минерални съставки,вит.С,Е,каротин,сапо-
        нини,малко рутин,протеини и мазнини.Вътрешно се използва при катари на
        дихателнителните и пикочни пътища,при белодробни заболявания.В хомеопатия-
        та растението намира приложение при мускулен ревматизъм,възпаление на ста-
        вите,псориазис,бронхит.От него се произвежда препарата токсорефан.Настойка
        та от надземната част се използва за лечение на хипертонична болест,на
        исхемична болест на сърцето и на ракови заболявания с различна локализа-
        ция.Притежава много добър вкус но и са много ценни за организма с съдър-
        жанието на витамини и минерални вещества./В-к"Билка "бр.23-03 год.
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright