Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Воинобой  (Прочетена 2452 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 09, 2011, 13:46:20 »

Воинобой
    /Phytollaca americana/
    /ашик боя,американски винобой,мерекеп,лаконос/

1.Многогодишно тревисто растение с зелени червени или пурпурни стебла
        и бели цветове.Плодовете са на гроздове,тъмновиолетови,наподобяващи
        боровинки.Различните части на растението се използват за различни цели,
        от далечни времена.В миналото сокът от плодовете бил прилаган за лечение
        на пъпки и цирей,ставни болки и болки в гърдите.Отварата от листата е
        била използвана за откашляне,като леко слабително средство и за предиз-
        викане на повръщане.Коренът по-старите листа и плодове могат да бъдат ток-
        сични.Младите листа и филизи се варят 2 пъти,като първата вода се изхвър-
        лят,за да бъде отстранена всякаква възможна отрова от листата.Винобоят има
        леко болкооспокояващо,откашлящо,стимулиращо,антикатарално,пречистващо,
        противопаразитно,антигъбично,противовъзпалително действие.В големи дози
        предизвиква повръщане.Предполага се ,че растението стимулира левкоцитната
        активност.растението помага при хроничен ревматизъм,хроничен респираторен
        катар,тонзилит,ларингит,аденит/възпаление на лимфен възел/,мастит и зауш-
        ки.Прилага се като мехлем при краста,тинея,акне,а като лапа при мастит,аб-
        цес на млечната жлеза,хемороиди и за облекчаване на язви и възпалени ста-
        ви.Винобоят лекува възпалителни състояния на горният кихателен тракт и
        подпомага пречистването на лимфните жлези.Предупреждение!Всички части на
        растението могат да съдържат известно количество токсини,а сокът може да
        причини дерматит и хромозомни увреждания.При отравяния с винобой се полу-
        чава парене в устата и гърлото,обилно отделяне на слюнка,тежко стомашно
        раздразнение,повръщане,кървава диария,спазми,конвулсии и понякога смърт,
        особенно при деца.Съдържащи се в растението токсични вещества са фитолака-
        токсин и свързаните с него тритерпенови сапонини,фитолацин/алкалоид/ и
        хистамини.Употреба и дозировка:Само по предписание на квалифициран специа-
        лист!Обикновенно препоръчаните дози са:сушен корен -0,06-0.3 г. или под
        формата на чай,течен екстракт/ 1:1 в 45% алкохол/0.1-0.5 мл. или тинктура
        /1:10 в 45% алкохол/ 0.2-0.6 мл.Маг.фарм.Латинка Янева.В-к"Лечител"бр.26-02 г.
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright