Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Колко време сте отделили за съзнателно изучаване на себе си в живота? Защо...?  (Прочетена 1625 пъти)
Бунтарката
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « -: Юли 23, 2009, 16:23:06 »

Интересно ми е при вас как е? Аз от както се помня съм се интересувала от себе си. Още не мога да овладея изкуството да се гледам отстрани. Но доста често съм се замисляла за отрицателните и положителните страни в моя характер. От както се помня все съм си имала бележник с цели, честно сега си нямам, но ще го подновя.
    До този въпрос ме наведе мисълта: "Самопознанието е началото на себевладеенето."
    « Последна редакция: Ноември 03, 2009, 15:45:59 от Бунтарката » Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    delfin
    Гост
    « Отговор #1 -: Юли 23, 2009, 17:59:55 »

Много, но и цялото време на Вселените да се отдели, пак ще е малко. Постоянно ще се опознаваме и пак няма да можем да се опознаем докрай. Това е една безкрайна работа.
    « Последна редакция: Октомври 10, 2009, 23:19:19 от delfin » Активен
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #2 -: Юли 24, 2009, 00:02:08 »

Така е delfin. За съжаление има хора, които не познават себе си. Те никога не са отделяли време да познаят силните си страни, слабостите си, мечтите си.
    « Последна редакция: Октомври 10, 2009, 23:18:57 от delfin » Активен

Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #3 -: Юли 24, 2009, 00:04:25 »

"Никой не е свободен ако не е господар на себе си"
    Епиктет
    Активен

pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #4 -: Октомври 10, 2009, 18:12:09 »

Според мен - всеки ден трябва да се замисляш защо си тук и какво си всъщност. Усмивчица Ако не го правиш... може да се загубиш докато се опитваш да се опознаеш.
    « Последна редакция: Октомври 10, 2009, 23:18:43 от delfin » Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    giti
    Гост
    « Отговор #5 -: Октомври 10, 2009, 19:10:52 »

Всяко едно мое действие и мисъл е свързано с това Усмивчица
    Активен
    Isis
    Немезида
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 227

• Град: Едно малко вълшебно място...
  • Огън и вода...

« Отговор #6 -: Октомври 10, 2009, 19:47:59 »

според мен всеки ден трябва да се замисляш защо си тук и какво си всъщност Усмивчица ако не го правиш...може да се загубиш докато се опитваш да се опознаеш

Съгласна съм с теб Пуфи, защото всеки е дошъл тук за една мисия. Всеки от нас има мисия на тази планета или изобщо във Вселената. Бог ни е избрал от 1000-и души на хора, ние сме късметлиите и затова трябва да си изпълним задачата, за което сме тук,... а ако човек не познава себе си много добре, няма да знае и каква е мисията му. Според мен никой не е в тази Земя за ей така,... а според вас?
    « Последна редакция: Октомври 10, 2009, 23:18:13 от delfin » Активен

My own Fear creates within me the Courage.
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #7 -: Октомври 10, 2009, 19:50:14 »

Така е - всеки е дошъл с някъква мисия,... но повечето не я осъзнават и може би няма да я осъзнаят. Усмивчица
    « Последна редакция: Октомври 10, 2009, 23:18:26 от delfin » Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    Инил
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #8 -: Октомври 10, 2009, 20:21:30 »

'Когато си опознал себе си, познаваш целият свят.'

Около 12 години целенасочено.
    Активен

Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #9 -: Октомври 30, 2009, 23:14:57 »

Да опознаеш себе си означава да приемеш себе си с всичките си недостатъци, (не само да си каже човек - "Имам недостатъци, никой не е безгрешен"). Много хора го казват, за да се оправдаят пред другите или пред себе си и после търсят външни причини за проявените недостатъци, все едно ги е нямало досега, но никога не са се вгледали в себе си, за да разберат от къде идва този така наречен недостатък, (което вече е самонаблюдение и опознаване).

Няма нищо лошо човек да осъзнае, че понякога действа егоистично, че понякога се чувства комплексиран спрямо развитието си и се сравнява с другите, за да се почувства по-най. Няма нищо лошо да се осъзнае, че въпреки осъзнатостта си за това, как да действа смело спрямо ситуациите и че е глупаво да мрънкаш за ситуация, която разбираш, в дадения момент, човек иска да реагира нормално (да се намрънка, да бъде тъжен, да вика, ако иска и за момент да забрави какво, защо, понеже иска да си преживее нормално моментната болка). Тези неща се преживяват от всеки един човек. Опознаеш ли себе си ще опознаеш и другите.

А най-хубаво е, че като го признеш пред себе си и видиш, че е нормално, е по-лесно да го признаеш най-спокойно с другите и виждаш усмихнатите и откровени реакции на хората с/у теб, които казват: "Да, така е" и изведнъж се получава страшно откровен и приятен разговор, който кара даденият човек да се отърси от авторитетните си страхове осъзнавайки, че усеща нормални неща за всеки човек, които са даже забавни. Намигване
    « Последна редакция: Ноември 01, 2009, 15:31:27 от delfin » Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    vanuga
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #10 -: Ноември 01, 2009, 11:03:25 »

Много ми хареса начина на изразяване. Все едно аз съм го писала. Поздравления
    « Последна редакция: Ноември 01, 2009, 15:27:49 от delfin » Активен
    delfin
    Гост
    « Отговор #11 -: Ноември 01, 2009, 15:28:11 »

Добре дошла, Вануга.
    Активен
    Инил
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #12 -: Ноември 01, 2009, 17:04:58 »

Усмивчица elsha благодаря за написаното и аз като Вануга-сякаш мои мисли си отразила.
    Активен

Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #13 -: Ноември 02, 2009, 01:17:28 »

Благодаря Засрамен Усмивчица
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Martina - R
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« Отговор #14 -: Ноември 02, 2009, 09:57:27 »

Въпроса по-скоро би трябвало да бъде - колко време сте отделили за съзнателно изучаване на себе си в живота? Защо...? Защото съзнателния живот го живее съзнателния човек.
    Тоест, тръгвайки по пътя си, той точно това започва да прави... - да осъзнава. До този момент не може да се каже, че е съзнателен... По този път се открива, че в него има всичко, че той не е само бял или черен, че в него има всички качества и добри и лоши..., защото това са относителни понятия. И именно това е осъзнаването - ровенето в себе си и изваждането на светло на всичко това, което се крие там, в несъзнаваното.
    Човек е съзнателен, когато е цял и открил и извадил всичко в себе си, приел себе си такъв, какъвто е.
    Нищо не е предимство или недостатък, той му придава такова..., това също е относително.
    Какво е съзнателен човек според мен... Човек, който във всеки един момент поема пълната отговорност за мислите, действията и постъпките си..., който прави нещата заради самото правене, а не заради получения резултат.
    Съзнателния човек търси причината за всичко в себе си, а не в околния свят.
    « Последна редакция: Ноември 02, 2009, 21:35:44 от delfin » Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright