Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Бакла  (Прочетена 2758 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 09, 2011, 11:04:02 »

Бакла
    /Vicia faba/

1. Сварени и смачкани зърна се налага изгорено. С прах от печени зърна се посипват гнойни рани. /нц. БНМ - 17 стр.

2. Опасна ли е баклата? Баклата има хранителни стойности като зеленият фасул и грахта. За разлика от тях, при хранене на малки деца се получава отравяния /фавизъм/. То завършва често с фатален край. За възрастните тя не е опасна. Притежава освен хранителни и лековити качества - подобрява перисталтиката на червата при запек, намалява хоолестерина. Когато се нападне от листна въшка и се пръска препарата прониква дълбоко в шушулката и зърната на баклата и дори обилно измиване не я прави безоопасна. Тогава е опасна и отровна за хората от всички възрасти. Д-р Стефан Стойнов ул. "Харалан Ангелов" • 5 Шумен 9700. /в-к "Трета възраст", бр. 13 - 2002 год./
    « Последна редакция: Февруари 15, 2011, 16:04:54 от Власти » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright