Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Бадем (гръцки орех,миндал)  (Прочетена 2811 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 09, 2011, 11:03:31 »

Бадем (гръцки орех,миндал)
    /Amigdalus communis/

1. Сладки бадеми се ядат при сърцебол, треска, сърцебиене, за нерви, а сока на зелените ядки се използва като слабително за деца. При задържане на урината се пие чай от горчиви бадеми сварени с вода 3 пъти дневно. Външно горчивите бадеми се използват при кожни болести, буци /рак/. Заедно с мед и тамян влизат в състава на маджуни срещу стара кашлица и охтика.Бадемовото масло се пие при ухобоол, гърлобол (заедно със захар и вода). /Енц. БНМ - 17 стр./

2. Бадемите са 2 вида:сладки и горчиви. Горчивите бадеми съдържат отровната цианова киселина, каквато нямат сладките. /"Домашни лечебни средства" кн.•33 - стр.7/

3. Във Франция бадема се използва специално за укрепване организма на децата. При бременни жени всяка сутрин да се изяждат по двадесеттина бадема, за да се компенсира голямото изразходване на желязо при бременоста. Бадемът смекчава стомашните болки от гастрит, а запарка от листата успокоява силната кашлица. Те са богати на коротин, витамин А и Е, калции, сяра и фосфор. /Сп. "Защита на природата". неизв.брой и година./
    « Последна редакция: Февруари 15, 2011, 16:32:07 от Власти » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Орех
    Даровете на природата
    Админ 0 7368 Последна<br />публикация Февруари 10, 2011, 14:26:57
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright