"Shirinan"

Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Книги:

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Алое  (Прочетена 3187 пъти)
Shirinan
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1213

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 09, 2011, 10:47:57 »

Алое

1. В големи дози и продължителна употребa билката е токсична. Тя е противопоказана при чернодробни, жлъчни и остри възпалителни заболявания на стомашно чревният тракт, бременност, кръвоизливи, цистит, хемороиди. Допустима доза за деца до 5 год. - 0.2-0.3 мл. дневно, а над 5 год. - 0.5 мл. дневно. Продължителността на лечебния курс да бъде не повече от 50 дни под строг лекарски контрол. /Ф-7/

2. Алоето подобрява възстановяването на клетките, активизира ензимните процеси, подообрява храносмилането, успешно се прилага при лениви черва.  Екстракт от алоето се използва при чернодробни, жлъчни и туморни заболявания. Външно при рани от изгаряния и абцеси. 15-20 средно големи листа се смилат на машинка за месо и се заливат с 600 г. червено вино, прибавя се 600 г. мед и се вари на тих огън на водна баня 1 час. След като изстине се прецежда през марля. Приема се по 1 с.л. 3 пъти дневно, 2 часа преди ядене. Държи се на тъмно и хладно. /кн.•47 - стр. 103/

3. Съществуват много видове алое, но за лечебни цели се използва дървовидното известно и като столетник. Сокът е мощен стимулатор, повишава устойчивоста към инфекции, усилва обменните процеси на организма. За подобряване на апетита и повишаване защитните сили - по 1 ч.л. сок се взема 2-3 пъти на ден преди ядене. За подобряване храносмилането 50 г. от листата с отстранени бодилчета се накълцват на дребно и се заливат с 100 г. мед, подгрява се на водна баня, но без да кипва. Сместта престоява 24 ч., след това се затопля, прецежда се и се взема по 1 чаена лъжичка сутрин, 1 час преди хранене. При забрала рана 1 лист се срязва така че да се оголи месестата част и се налага върху забралата рана. При гнойно възпаление на очите или започваща катаракта се смесват сок и преварена вода в съотношение 1:10. /в-к "Знахар у дома" бр.1 - 2000 г./

4. Още в древноста се носели легенди, че алоето крие в себе си разковничето на младоста, че възвръща силата и жизненоста, че лекува и най-неизлечимите болести. В БНМ се използва при главобалие, изтощение, бронхит с упорита кашлица - взема се 1/2 ч.л. сок от алое, добавен към 1 с.л. смес от мед, свинска мас и горещо прясно мляко - по 2 пъти на ден /сутрин и вечер/ преди ядене. При хрема се приготвят капки от сок алое, преварена и охладена вода в съотношение 1:10. Капят се по 10 капки на ден през 2 часа. При възпаление на венците и устната кухина се прави жабурене със същия сок от алое и преварена вода 1:10. /в-к "Зн", бр. 13 - 97 год./

5. Билка за лекуване на всички болести /и за предпазване от тях/, когато всички други средства са изчерпани. Отварата от листата се пие при запек, и треска, а листата - заедно с жълт кантарион при болести на жлъчкта и черния дроб. Малки късчета от листата се гълтат при съклет. /Енц. БНМ - 390 стр./

6. Това чудодейно растение е открито 3500 г. пр. н. е. Има 200 вида алое, но само Алое Вера притежава изключителни лечебни средства. Извлекът от вътрешната част на листата му пречиства организма от наслоените в него нечистотии, засилва имунната система и защитните сили. Съдържащите се в него минерали - магнезий, манган, цинк, мед, хром, калций, натрий, калий и желязо, седем от осемте амино киселини, без които организмът не може да функционира правилно, както и витамините С, Е, А, В-12 го превръщат в мощно средство за борба срещу рака, а също и в бариера срещу всяко заболяване. Виолета Константинова, тел. 02/70-36-25. /В-к "Тр. Възраст", бр. 44 - 2002 г./

7. Сокът има мощен слабителен ефект. При камъни и възпаление на жлъчката стимулира и стабилизира имунната система и като антираково средство. Полезен при колити, язви, артрити. Рецепти с алое: сок от алое: откъсваме от по-долните свежи листа от растение на възраст поне 3 години, измиват се в кипяща вода, нарязват се на ситни кубчета изстискват се със сокоизтисквачка и се прецеждат през марля. Получената течност може да се пие в свеж вид 3 пъти дневно по 1 ч.л. в продължение на 2 седмици до 2 месеца. С добър общоукрепващ, стимулиращ защитата на организма ефект е и сместта от 1 ч.л. сок, 1 ч.ч. чист пчелен мед и 2 ч.ч. домашно червено вино. Пие се по 1 с.л. сутрин на гладно. Препоръчва се и кипване на сока за 5-10 мин., след което се смесва с 95% спирт в съотношение 4:1 - 4 части сок и 1 част спирт. Сместа се съхранява в затворени стъклени съдове на проветриво и сухо място. Сместа от свеж алоев сок и спирт е ефикасно средство против косопад. Вътрешно алоето да се взема по предписание на лекар, тъй като крие опасности от кръвоизливи, изостряне на някои стари заболявания на дебелото черво и пикочополовата система при предозиране! д-р Н.Пенева /в-к "Зн", бр. 13 - 2002 г./

8. Алоето е известно като "елексир на младостта". Дават го за лечение на главоболие при тежки бронхити и упорита кашлица, като пресният сок се смеси поравно с мед и небет-шекер. Руските лечители препоръчват при безапетитие преди ядене по 1 ч.л. 2-3 пъти на ден. Те дават и следната рецепта: около 50 г. листа от алое без бодлите се заливат със 100 г. подгрят мед и престоява 24 часа. Подгрява се отново и се прецежда. Пие се 30 мин. преди ядене по 1 ч.л. Разтвор алоев сок и студена преварена вода в съотношение 1:10 се прави тампон в носа срещу грип, хрема. Срещу трудно-зарастващи рани и декубитус се прави мехлем: 10 г. ситно нарязани и счукани листа се загряват с 50 г. стопена гъша мас.
    Противопоказания: при нефрит, пиелит, бременност, хемороиди, кръвотечения маг. фарм. Л. Лачев /в-к "Зн", бр. 32 - 2002 г./         

9. Има имуномодулиращо, противовъзпалително, антидиабетично, антиалергично, противолъчево, лаксативно, антиулцерозно действие. проф. П. Манолов /в-к "Зн", бр. 14 - 2003 г./
    « Последна редакция: Февруари 19, 2011, 19:39:23 от Sine Wave Zero » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Алое Вера
    Природосъобразно хранене
    The One 4 2292 Последна<br />публикация Май 22, 2011, 00:43:57
    от Sita
    Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Изработка на сайт | Психолог  © Copyright