Духовно развитие

Страници:  1 2 3 [4] 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Дори болката може да бъде прекрасен учител  (Прочетена 5326 пъти)
giti
Гост
« Отговор #45 -: Декември 15, 2009, 05:03:09 »

С тази разлика, че когато сме правили избора сме били на др. мнение, а когато е дошло времето да изпълним избора си, вече не сме го искали и сме се опъвали на сериозно. Затова се е наложило да се намесят (не знам каква дума мога да използвам, за да определя въпросните сили) и да ни бъде заповядано. Аз лично до толкова съм се опъвала, че и след заповедта, още с зачеването ми, после с раждането ми и периодично през няколко години съм правила всичко възможно да преключа с инкарнацията ми тук и сега. Накрая се е стигнало до там, че въпросните сили да се намесят отново и да ме "препрогамират", като изтрият от мен желанието ми за дома. Аз нямам такъв силен копнеж за дома, както всички останали. Напротив! Искренно се наслаждавам на живота ми тук и на възможността ми да помагам. Понякога ми е мъчно за др. Свят след някое пътуване до него по време на сън, но ми минава бързо....
Активен
Вещичка
Гост
« Отговор #46 -: Декември 15, 2009, 09:21:15 »

1. Ако сега се инкарнира тук за първи път, най вероятно щеше да се инкарнира в някоя африканска държава бедна на ресурси, където оцеляването е трудно!
2. Изкупуване на кармата, според мен са пълни глупост. Идваме тук, за да се учим и се прераждаме 12 пъти. Кармата е за това, да можеш да наваксаш това, което си пропуснала да научиш в предната инкарнация, а е трябвало!
3. Наистина ли не си чувала, че има души, които нямат нужда от повече инкарнации на Земята, но въпреки всичко те идват отново и то в моменти, във важни моменти, като прехода, който предстои?

по точка 1 - Това не е верно и не е доказуемо и още нещо - просто не можеш да го твърдиш със сигурност, защото за всеки човек е различно  Намигване Ако това се е случило с теб, не означава, че се е случило с друг!!! Зависи кой откъде идва и колко път е минал  Плезещ се

по точка 2 - Закона за кармата е предаван още от Атлантида насам! Закона за кармата е един за всички хора на тази планета! Няма 12 инкарнации - може да има стотици!!! Това зависи от човека! Ако ти самата си се прераждала 11 пъти до сега - е ок, но това не важи за населението по принцип! Самата аз съм се виждала в доста повече инкарнации тук  Намигване

по точка 3 - Абсолютно наясно съм с тези души - езотериката ми е страст! В собствената си натална карта съм видяла, че съм за последен път на тази планета - текущата ми инкарнация е Наградата и си имам моята си мисия тук Намигване  Друго интересно за момента на планетата е, че тук има души, които идват за първи път на Земята за да помогнат в прехода - души, които никога до сега не са били тук!

Е ще ви кажа нещо, което ми беше дадено, като информация от Горе. Имах много въпроси относно форума и участниците му... Аз, Делфи, Дидо и още 3-а участника тук сме на последното 12-то прераждане и сме си избрали то да се случи именно сега в периода на прехода, за да помогнем с натрупаните знания. А знанията ни не са само от предходните 11 инкарнации, ами и от онзи другият Свят, за който говорих по-горе, където сме били доста дълго време според Земното измерване на времето. По принцип на една душа са й нужни около 40 дни, за да се инкарнира отново. Моята предишна инкарнация е била през 1800-те години.... Помисли си само! чакала съм 200 години ...

Има само СУБЕКТИВНА ИСТИНА и понеже е субективна, тя не важи за всички  Усмивчица Ти може и да си имаш знанията от другия свят, но като гледам не ти помагат особено тук, защото тук не е там!  Аз като си имам знанията от миналите животи - кво толкоз ми помагат... нищо... Животът в Атлантида е като приказка от детските книжки и нищо повече, защото НИЕ ЖИВЕЕМ СЕГА, а не в миналото!!! За сметка на това пък имам мъдрост и знания още от много стари времена, от тях само търпението и толерантността ми вършат работа в момента, така че все едно нищо си нямам....

На мен ми е все едно, защото дали съм тук или съм си при книгите ми е все едно, но има хора, които са наранени. Аз дойдох с МИР! Хората идват с Мир в такива форуми и очакват съвет или помощ! Няма гуру тук, а има хора минали по Пътя до някъде и те са длъжни да подадат ръка, но твоят Път не е техен Път - никога не го забравяй!

Нека Светлината Те Огрява Гити   Усмивчица
« Последна редакция: Февруари 02, 2010, 04:06:33 от delfin » Активен
giti
Гост
« Отговор #47 -: Декември 15, 2009, 11:41:35 »

Всичко, което споделям тук е натрупано от личен опит и информация от Първоизточника. Чисто и просто моята мисия е такава и аз, като послушно дете гледам да я изпълня...
« Последна редакция: Февруари 02, 2010, 04:03:10 от delfin » Активен
Вещичка
Гост
« Отговор #48 -: Декември 15, 2009, 12:59:03 »

Виж сега, всичко писано до тук е инспирирано от личен опит! Съветите, които давам са изпълнени много отдавна - всичко, което говоря е плод на личният ми опит и личното ми знание достигнато по трудният начин!

Когато се научиш да се абстрахираш от егото си, едва тогава можеш да достигнеш до Божествената Светлина, защото инкарнация на планетата Земя е продиктувана като наказание за душите идващи от други планети! Помисли върху това!

« Последна редакция: Февруари 02, 2010, 04:07:59 от delfin » Активен
giti
Гост
« Отговор #49 -: Декември 15, 2009, 13:23:01 »

Попитах как мога да докажа, че инкарнациите на Земята са 12 и ето какво ми се даде в отговор:
Даванадесет е числото на  грациозността и съвършенството и поради това го наричат числото на греховете и на грешника. Числото 12 е Божествено и то е числото, посредством което се мерят светилата. Юпитер изминава своята орбита за 12 Земни години, а Луната всеки ден преминава през 12 градуса.
В тялото на чивека има 12 основни стави ( в пъцете, лактите, раменете, бедрата, коленете и стъпалата)
Заекът, който е най-плодовит сред животните, ражда дванадесет пъти в годината.
Камилата отглежда своето малко 12 месеца в годината.
Паунът снася 12 яйца.
В годината има 12 месеца.
В зодиака има 12 зодии.
12 са пророците ( Милахия, Агей, Захария, Амос, Михей, Осия, Иона, Авдий, Наум, Софоний, Авакум, Иоил)
12 са апостолите (Матей, Симон, Петър, Тадей, Иоан, Андрей, Вартоломей, Филип, Тома, Матей, Яков, Яков)
12 са лековитите растения (Права върбинка, Градински чай, Шавар, Горва, Зарасличе, Превита върбинка, Огнивче, Див пелин, Дива незабравка, Осил, Драконова трева, Лапад)
12 са кристалите (камъните) (Аметист, Яспис, Топаз, Сардоникс, Корналин, Халцедон, Смарагд, Берил, Хиацинт, Хризопаст, Кристал, Сапфир)
12 са основните части на тялото ( Глава, Врат, Ръце, Гърди, Сърце, Корем, Бъбреци, Полови органи, Бедра, Колене, Крака, Стъпала)
12 са осветените птици от човека
12 са осветените животни от човека
12 са осветените дървета
12 са степените на прокълнатите и на дяволите
12 са степените на архангелите, ангелите и светиите
12 е последното основно и градивно число
12 са животите на Земята

П.п. Предавам всичко буквално! Тепърва започвам да разсъждавам над получената информация - бързах да я запиша, за да не забравя! Изводите си ги извадете сами...
Активен
До
Гост
« Отговор #50 -: Декември 15, 2009, 16:28:09 »

giti,

"12 са осветените птици от човека
12 са осветените животни от човека"

Само по себе си не говори ли, че 12-те осветени животни, всъщност са 12-те осветени птици?

ПС: За другото - не разбирам защо се счепкахте (няма смисъл от такива работи), но сигурно и не ми е работа. Поздравявам ви с Sade - Cherish The Day
« Последна редакция: Декември 15, 2009, 16:29:41 от До » Активен
Инил
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #51 -: Декември 15, 2009, 17:31:56 »

Момичета информацията я черпим от едно място, всички. И няма по- и най- прав! Просто всеки има парче от пъзела и трябва заедно да го подредим... Его-то е, което ни пречи.

Icko мастър Йода ти си! Намигване Говориш хубаво и право.

12 племена по 12 000 души = 144 000 излезли от Израил. Та числото 12 си е знаково. И толкова се връщат пак.
Но преражданията са много и различни за всеки. Зависи душата дали е усвоявала правилно уроците си, дали се е отклонявала от Пътя... Сега  е узряло съзнанието ни, на човеците. Та за това сме тук, да дадем Светлина и да отворим сърцата си за Любовта. Ако можем да помагаме или поне да не пречим. Всеки има точна задача и е добре да си я спомни.

Делфин, разбирам те, важно е да си спомниш миналото, кога си дошла и защо. Факт е, че сме се отклонили и сега се връщаме там, където трябва. Моят път е надясно, нагоре. След Христа и с Него.
Много хора ще тръгнат с нас, добри и съзнателни хора. А други, не, така са решили.  
« Последна редакция: Декември 15, 2009, 17:35:41 от Инил » Активен

giti
Гост
« Отговор #52 -: Декември 15, 2009, 17:41:31 »

giti,

"12 са осветените птици от човека
12 са осветените животни от човека"

Само по себе си не говори ли, че 12-те осветени животни, всъщност са 12-те осветени птици?

ПС: За другото - не разбирам защо се счепкахте (няма смисъл от такива работи), но сигурно и не ми е работа. Поздравявам ви с Sade - Cherish The Day
Слънце, има разлика - поне според биологията... птицата не е животно Веселяк А и предадох всичко, така както ми беше продиктувано- не съм се и замислила даже... Относно чепкането, за себе си с чиста душа и ръка на сърцето, напълно отговорно заявявам, че не съм имала такива намерения и начина на изказ ми е бил такъв какъвто си ми е винаги. Това, че някои хора не търпят възражение и обичат да се обиждат, не мисля, че трябва да се преписва и на мен някакво чепкане Безмълвие
 Мисля, че този форум е да споделяме знания и опит... ако греша ще замлъкна за винаги....  няма проблем
Активен
giti
Гост
« Отговор #53 -: Декември 15, 2009, 17:54:43 »

Инил, аз съм по-склонна да вярвам на източника ми, който е извънтриизмерен дух, енергия или не знам как точно да се изразя, отколкото на изопачените с времето вероучения и книгите написани от човешка ръка, които често си противоречат или просто са написани от някой си, който си мисли че е разгадал мистериите. Не казвам, че всички книги са такива, но да речем че поне 50% са. А за религии и вероучения по-добре да не подхващаме темата... то и за книгите също по-добре да не се ровим кое право, кое криво. Вярвам си на моя източник...

« Последна редакция: Февруари 02, 2010, 04:09:29 от delfin » Активен
delfin
Гост
« Отговор #54 -: Декември 15, 2009, 18:51:08 »

Ето един за мен прекрасен текст, който ми се даде вчера за Сънчо:

"...
Има непроизносими и немислими неща, които се наричаха "тайни".

Точно към тях се отнасят и тайните състояния на душата в т.нар. "съкровено или небитие". Те се намират до разума на човека, явени в неговото подсъзнание, поради което няма смисъл да се говори за тях.

Думите веднага ще се обърнат в лъжа, като покажат само едно и по-точно, че говорещият не знае на практика нищо за съкровеното и е изкушен от желанието да говори за съкровеното.

Основен враг на непосредственото (интуитивното) проникване в същността на нещата са думите. Съществуват особени правила за слажение срещу него.

Всяка дума не само определя мисълта, но и я заключва в определени строги рамки.

Това, в крайна сметка, позмолява да се осъществява комуникацията между хората на ниво думи, защото съществува определена "договореност" за значението на една или друга дума. С това думата ограничава потока на съзнанието, като откъсва от него парчета, които могат да се изразят в речта и които са дискретни структури.

Точно в това се крие опастността от подмяната на значението на думите, вместо да се възприема реалността на Ултракосмоса, коята започва там, където свършва думата, знакът и всяка форма.

"Искрените речи не са изящни, а изящните речи не са искрени. Добрият не е красноречив, а кросноречивият не е добър. Знаещият не говори, а говорещият не знае".

Може ли да се подбере истинската дума?

В Ултракосмоса се създава особен метаезик, в който наборът от думи се свежда до минимум, с което се разширява максимално смисловото им значение. Една дума заменя цели фрази и, обратното, едно висше начало се изразява с десетки термини. Важното е мисълта да не застива върху едно понятие, а да разбира цялата му относителност.

Ултракосмосът се възприема като антисистема по отношение на всичко, с което човекът се сблъсква през живота си. Законите на логиката изключват наличието на трети елемент в бинарната система. Логиката твърди, че може да има или "бяло" или "черно", но никога  едновременно чернобяло; или мъдрец или глупак; или Бог или дявол и т.н...

Ултракосмосът показва ненатрапчиво, че "ако се опознае бялото, се запазва и черното", т.е., че нещата се постигат чрез своите противоположности, поради което съществува законът за "двойното раждане".

Едната страна на нещата предполага автоматично и наличието в тях на противоположността - черно в бялото, плюс в минуса, Ин в Ян, Юм в Яб.

Всяко нещо е неравноценно само по себе си, безсмислено е с една "точна дума" да се изрази съдържанието на Ултракосмоса. В този смисъл, истинското действие е бездействие, а глупакът в мирски смисъл може да се окаже, всъщност, мъдрец.

Чрез такъв метаезик човекът може да възприеме игровото - "неистинското" - естество на думите. Като се отхвърлят неистинските, но на първо време необходими думи, а - следователно - и оформянето на конкретните форми, човекът вижда светът на истинската безформеност - Присъствието на Пустотата, формата без форми, която е Ултракосмосът.
...
Проникването в Ултракосмоса започва с прекратяването на опозицията срещу света - това лепкаво блато на желания и дейност.

След това се включва истинското доверие между природата и човека.

Като не се показва на света ултракосмонавтът е незабележим за противниците си и може да не се безпокои за живота си.

Основното правило е да се избягва сблъскването със света и тогава ултракосмонавтът може да разбере неговата цялостност и вътрешната скрита причина на всичко съществено.

Тогава няма да останат никакви въпроси.

Няма да остане никакво поле за дейност.

Няма да остане място за по-нататъшното натрупване на карма.

Щом бездействието е най-доброто средство слещу натрупването на карма, каква е ползата за обществото от недеятебния човек? - започна Умът му.

Присъствието у Безименния обаче не дремеше, така че, без да се замисли, той отговори сам на себе си:

Човекът е част от биосферата, където има аналогични примери сред дърветата.

Ако от някое дърво няма никаква полза, ако то не става за нищо, не го секат и не го чупят, то може да живее дълго.

Дърветата, които са полезни и годни за обработка, които дават плодове са нещастни, защото ги чупят и осакатяват, заради полезността си те търпят загуби и умират, без да са достигнали своя жизнен срик, приготвен им от природата.

Ето защо най-светлите хора в света са създадени от материал, от който никой не се нуждае."

...
Има непроизносими и немислими неща, които се наричат "тайни".
...
Нирваната е недостъпна за боговете. Те само си мислят, че насладата им е нирванична, но това е псевдонирвана."

От книгата "Ямите на времето" на Михаил Елцин

Като прочета още някои неща, ще напиша още.

Активен
delfin
Гост
« Отговор #55 -: Декември 15, 2009, 18:55:17 »

Аз нямам минало, имам само - СЕГА.

Всичко друго е игра, даже и Сега е също игра.

А като просто един обикновен човек в тази ми роля - тук и сега, в това тяло, съм много заземен човек, даже прекалено. Просто съчетавам и двете - заземеност и безкрайност (и мечта, и реалност).

Активен
delfin
Гост
« Отговор #56 -: Декември 15, 2009, 19:06:53 »

Елша, аз не мога да боравя с рими, това е моето обикновено светоусещане, малко ъгълче от големият ми свят, който просто изразих тук, една мъничка частичка от него.
« Последна редакция: Декември 15, 2009, 19:26:33 от delfin » Активен
До
Гост
« Отговор #57 -: Декември 15, 2009, 19:47:44 »

giti,

Тук съм непросветлена (явно) - защо птиците не са животни?

ПС: За счепкването - изглежда отстрани като счепкване между двете, а иначе как е, е друго...  Намигване Целувчица
Активен
giti
Гост
« Отговор #58 -: Декември 15, 2009, 20:08:03 »

Да мила ЖИВОТни са, ако се гледа от гледна точка, като за живи същества. Ние също сме животни, т.е. бозайници. Биологията дели птиците, като фауна, рибите като морски бозайници, а сухоземните са просто бозайници, но ние от край време си ги наричаме животни....
Активен
delfin
Гост
« Отговор #59 -: Декември 15, 2009, 21:56:07 »

Текста на Инил за летачите от Карлос Кастанеда е преместен в темата "Пришълец", където има и други текстове за тях -

http://indigota.com/index.php?topic=381.msg4246;topicseen#msg4246
Активен
Страници:  1 2 3 [4] 5   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Атлантида вече може да бъде открита от всеки
Древни цивилизации
Аэ съм 0 1748 Последна<br />публикация Юни 02, 2010, 15:10:54
от Аэ съм
Йога без учител
Йога
Kaloyan 11 2142 Последна<br />публикация Януари 17, 2011, 02:44:18
от Ivs.SY
Кръвната група може да бъде променяна
Любопитни факти
Kery 0 1510 Последна<br />публикация Юли 05, 2010, 16:41:24
от Kery
Зависимостта от болката.. « 1 2 »
Въпроси и отговори
Amaranth 25 2077 Последна<br />публикация Декември 31, 2012, 21:59:09
от вожда
Може ли душата да бъде зла? « 1 2 »
Въпроси и отговори
Sue 15 1065 Последна<br />публикация Август 17, 2012, 15:24:06
от Щуродино

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright