Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Витамини  (Прочетена 1483 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 09, 2011, 10:42:43 »

Витамини

1. В-1 /тиамин/. Тясно свързан с работата на мозъка. Дори и незначителен дефицит може да доведе до спадане на способноста за обучение, а добавката към дневната порция може да ви помогне да се преборите и с най-трудните изпити.

2. Витамин В-2 /рибофламин/ Участвува в процеса на окисляване на мастните киселини в енергетичният обмен, влиза в състава на зрителната ретина. Бързо и ефективно възстановява пораженията, нанесена на организма от прекаран инфаркт или инсулт.

3. Витамин В-3 /ниацин, никотинова киселина/. Контролира съдържанието на холестерина в организма, като намалява нивото на "лошия"и повишава това на "добрия". Също временно понижава нивото на триглицеридите. Друга форма на В-3 е никотинамида.
     - Защитава подстомашната жлеза и повишава способността и да изработва инсулин.

4. Витамин В-6 /Пиродоксин/. Помага за регулирането на нивото на захарта в организма, изхвърляйки излишната вода от тялото. Същевременно сваля кръвното налягане, поддържа хормоналното равновесие при жените, нормализира работата на нервната система.

5. Фолиева киселина. Необходима е за синтезирнето на белтъчините, производството на хемоглобина, клетките на кожата, косата. Бремените жени задължително трябва да приемат допълнителни количества фолиева киселина за да подсилят организма на бебето.

6. Витамин В-12/цианкобаламин/участва в деленето на клетките, а това показва, че е необходим на всяка клетка от организма и в най-голяма степен на тези, изграждащи кръвните телца, кожата и на изпълняващи имунни функции. /В-к "Д-р" бр.45-2002 год./

7. Предозиране с витамини. Предозирането крие реални рискове, особенно ако се вземат "мегавитамини" - екстремни дози. Рискът е по-голям при мастноразтворимите витамини - А, Д, Е и К. Предозирането на водноразтворимите витамини по-рядко може да имат токсичен ефект, защото се изхвърлят чрез урината, въпреки, че има регистрирани отрицателни реакции на вит.С и В-6. Най-опасно е предозирането на вит. А с гадене, глвоболие, липса на апетит, кожни изменения, чернодробни увреждания. Големи количества вит. В-6/пиридоксин/ може да причинят нервни смущения, при високи дози - 50-100 мг. Предозиране на вит С- над 1 г. дневно може да предизвика гадене, стомашни болки, диария и образуване на бъбречни камъни. Големи количества вит Д може да предизвика хаос в равнището на калция и фосвора. Високото ниво на калции причинява жажда, мускулна слабост, стомашни разстройства, бъбречни камъни и забавен растеж при децата. Ако редовно се вземат големи дози вит. Е могат да се получат стомашни разстройства, коремни болки, и нарушено усвояване на другите мастноразтворими витамини. Би Би Си /В-к "Леч" бр.2-03 год./

8. Витамините могат да бъдат вредни! Витамините А и Д приети в големи дози са токсични. Вит. С в мегадози е склонен да унищожи В-12. Излишното количество йод или пък недостига на йод може да има вреден ефект върху щитовидната жлеза и дори може да предизвиква рак. Взет в
    големи дози селенът също може да бъде токсичен. Твърде много цинк може да доведе до недостиг на мед в организма. /В-к"Д-р"бр.51.03 г.с.17.
    « Последна редакция: Април 06, 2011, 20:48:22 от turist » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Витамини, минерали и др.
    Природосъобразно хранене
    Kermenal 0 758 Последна<br />публикация Юли 28, 2013, 03:00:00
    от Kermenal

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright