Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лечение на Хрема и сенна хрема  (Прочетена 9321 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 23:30:05 »

Хрема и сенна хрема

1.Сто грама замразен във фризер прополис и стрит на  дребно се разтваря в 500 мл.спирт или силна ракия,разбърква се ,поставя се в тъмен съд  и след 2-3 дни се  прецежда през марля.От този разтвор се поставя по 2-3  капки в всяка ноздра.Освен това при хрема да се пие  всяка вечер чай  направен от равни части теснол.живовляк иглика и ангелика.В половин литър вода се поставя 1 с.л. от сместа,ври 5 мин.Пие се на глътки./дн.• 3-108 стр./

2.Взема се доста големичка китка от цариче,вари се  в 1л. вода15-20 мин.Пие се 3 кафяни чашки дневно/дн.•4-40с./

3.Всяка ноздра се слагат по 2-3 капки наситен солен разтвор.

4.Да се намажат двете  ноздри с мехлем от добре счукан чесън и чиста свинска мас в равни количества./дн.•7-2стр./

5.Настъргва  се половин чаена лъъжичка хрян и се залива с  винен ооцет докато стане на кашица.В нея се потопява кутрето  или се напоява  тампон на  клечка  от памук и се вкарва  в ноздрата, затваря се другата ноздра и се  вдишва  навътре.Много щипе сякаш  люти чушки са вкарани в ноздрите,нахлува кръв в главата.Ефекта идва  веднага-спира теча на секрет от носа.Повтаря се след 8-10 часа./изпитано от мен на 31.12.2000г.

6.Клинични опити сочат,че няколко капки сок от червено цвекло в носа рязко спират симптомите на острата хрема./В-к"Зн"бр.44-2000г./

7.Правете инхалаций с цветове от лайка или градински чай.-в400мл. вода се прибавят 2 с.л. от съответната билка и по 1ч.л. сода за хляб и мед/засилват действието на лечебните растения/Да се пият чайове от  мащерка,липа,цветове от бъз ,цветове от лайка./В-к"Зн" бр.50-2000г./

8.Ако носът ви не спира да "тече" обелете дебело няколко картофа и сварете обелките до омекване.Сложете ги в марля върху чиния. Дръжте носа   над тях толкова близо колкото може да понесете,когато се поохлади сложете носа директно върху тях до пълното изстиване./В-к"Л" бр.2-2000 г.

9.Сурови конски кестена се обелват и нарязват на дребно,слагат се в бурканче от детски храни и се  заливат с 100 г. камфоров спирт.Заравя се в земята или в съндъче пръст и престоява 40 дни.Капва се по 1 капка в ноздрите 3 пъти дневно./В-к"Зн" бр.38-99г./

10.При упорита хрема във всяка ноздра се капва по 1 капка ментово  масло и се вдишва силно ,за да влезе дълбоко.С него се маже челото  слепоочието,зад ушите,носа.Може ментоловото масло може да се смеси по-равно с камфор много дообре.Процедурата е същата.Стъпалата на краката  се покриват с тънка кърпа напоена с гас,обуват се топли чорапи.Така се приспива.На  сутринта има облекчение или хремата си е отишла съвсем.Много ефикасно средство е пресен сок от червено цвекло-от него се капват по 5-6 капки във всяка ноздра./Ана Николаева./В-к"Знбр.8-96 год./

11.При сенна хрема.живовляк-листа,агримония-стърк,бяло подъбиче,роза-цвят,полски хвощ-стърк от всичките по 1 с.л.Тези количества се  слагат в 600 мл.вряла вода и киснат 1 час.пие се по 120 мл.4 пъти  дневно преди ядене./Константин Бакалов-лечител Петрич/В-к"Зн"-6-98 г./

12.Изключително много помага сок от плодове на черен бъз.Сипете  в чаша 1/4 сок и допълнете с вода,добавете 1ч.л.мед и две карамфилчета/оот  подправките за сладкиши/.Затоплете сместа и я пийте гореща и на глътки.

-Натрийте със зехтин натопен в клечица с памук в двете ноздри,след  като се изсекнат носа и той ще се отпуши.Подсилете защитните си сили с ехинацеа._/кн.•31/

13.Как да излекуваме хремата ? Промивки на носа.Приготвя се силна  отвара от маточина,добавят се 1-2 капки евкалиптово масло след което с пипета или малка спринцовка /без игла/отварата се впръсква в  ноздрите.Процедурата се извършва над мивката без да се извръща главата назад.При правилно проомиване част от отварата попада в устната кухина./Валентин Тодоров/В-к"Зн"бр.10-2001 год./

14.При сенна хрема:камшик и бяло подъбиче по 100г.,корени сарсапарила,цвят от роза и листа от живовляк по 50 г. и корени дилянка 30г. Начин на употреба:две  с.л. от сместа се слагат в 500 мл. вряща вода и  врът 6 мин.Пие се по 100 мл.преди ядене,поодсладена с мед.маг. фарм./ Илия Ланджев  /В-к"Зн"бр.24-2001 год./

15.Чай от мента и мащерка.Взема се Фелоран или Финалгон и преди  да се легне съвсем тънко се намазват стъпалата на краката и се обуват  вълнени чорапи и на другият ден ще се чустваш по-добре и носът няма да тече толкова.

-Затопляш краката - затопляш и носа и гониш хремата.Горещ душ,допълнителна възглавница,солидна закуска./В-к"Здр.в-к за пенс./

16.Настъргва се глава червен лук и се изстисква сока през марля.Във всяка ноздра се капват по 3 капки и хремата минава за няколко минути./В-"Седм. труд"бр.46-2002 год./

17.Постоянна хрема.В носа се капват 2 капки вода с разтворена в  нея малко сода бикарбонат.Намокрен и потопен в сол тампон се поставя  в ноздрите.Камфорови пари се вдишват 3-4 дни подред.Много солена вода  се смърква по няколко пъти на ден./В-к"Д-р"бр.51-2002 г./

18.20 г.мащерка,20 г. листа от подбел,10 г.цвят от лопен,10 г. листа от маточина,10 г. цвят от бъз.Запарен и прецеден чаят може да се  пие през целият ден.Записала Виолина Бъчварова./В-к"Зн"бр.43-02 г./

19.Приготвя се отвара от равни количества босилек,мащерка и лайка. Ако са възпалени синусите може да се добави майо,камфоров спирт и хлебна сода.С тази отвара се правят инхалации за 10 мин.в продължение на  7-8 дни.Да не се прилага от хора с алергий.Надежда Славова лечителка от Павел Баня./В-к"Рецепти за здраве"бр.1-03 год./
    « Последна редакция: Март 09, 2011, 19:37:51 от Administrator » Активен

Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #1 -: Февруари 23, 2011, 14:51:42 »

ХРЕМА

1.   Сутринта,   стоплете   малко   вода, сложете в нея сол и смръкнете няколко пъти от солената вода. След 2-3 дена, хремата ви ще мине. Солената вода препятства за размножаването   на   микробите,   които причиняват хремата.
    2.  Изпийте 2-3 чаши гореща вода да се изпотите и след това се преоблечете.
    3. По една чашка кафе на ден.
    4.   Яжте  суров  праз,  като  най-витаминозните му части са външните зелени листа.

Петър Дънов
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Лечение на Акне
    Изцеление от природата
    Админ 1 9387 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 10:53:16
    от Administrator
    Лечение на Зъбобол
    Изцеление от природата
    Админ 1 5556 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 12:36:36
    от Administrator
    Лечение на Лечение на Нарушено кръвосъсирване
    Изцеление от природата
    Админ 0 4602 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:10:32
    от Админ
    Лечение на Невроза
    Изцеление от природата
    Админ 0 9195 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:41:18
    от Админ
    Лечение на Охтика
    Изцеление от природата
    Administrator 0 2949 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 13:25:30
    от Administrator

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright