Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Укрепване на сърцето след инфаркт  (Прочетена 4438 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 23:25:20 »

Укрепване на сърцето след инфаркт

1.Трябва де се избягват грешките допуснати преди това.От 20 до 40%  от случаите следва втори инфаркт.Най-лошият вариант е когато човек получава втори инфаркт същата година.Първият месец магическата граница след която рязко намаляват възможните усложнения .През първата година след инфаркта умират 3-7 % от болните затова пациента трябва да е под  лекарски контрол.Препоръчителни лекарства: те предпазват развитеието на атересклерози и тромбози на всички  нива.Затова след инфаркт на миокарда се препоръчва приемането на аспирин.Предписва се в малки дози преди сън. Втората група препарати са  6 блокерете.Така през първата година се предотвратява смъртноста при 25%.Третата група препарати предписвани след    инфаркт са инхибиторите на ангиотензинпревръщащият фермент.Те пазят сърцето и съдовете от патологични изменения, които могат да доведът до сърдечна недостатачност -сериозни усложнения в слединфарктният период и причина за висока смъртност.Виновник за инфаркта на миокарда е атеросклерозата  на кръвоностните съдове.Те постепенно се запушват от постоянно увеличаващите се по обем тромбоцити.Диетата е важна за бързото възстановяване. От храната трябва да бъдат изключени мазнините от животински произход. В кремвирши,наденички колбаси съдържанието на такива мазнини е над 50%. Млечни мазнини също са опасни.Маргарините не са за препоръчване.Холестерина  в кръвта се увеличава от яйчният жълтък,рибният хайвер,мозък, черен  дроб,далак идр.Ако човек изпива всеки ден 30 г. абсолютен алкохол  структурата на мазнините в кръвта се нормализира.Допустимо физическо натоварване.Тренировките започват с 20 мин.и достигат 40-60 мин./в-к"Лечител"  бр.18-2001 год./

2.Отоци в слединфарктният период.Дължат се на сърдечна недостатъчност  от по-висок функционален клас/3или 4./Лечението е болнично с диуретици,дигиталис,АСЕ-инхибитори, а при преценка на кардиолога и с 6-те блокери.
    Билките не могат да  помогнат.-в-к"лечител-2001 год./

3.Лекуване след инфаркт.През лятото се изпива 1 л. ракия , в която се киснат 40 скилидки чесън 40 дни.Пие се по една глътка 3 пъти на ден.Сърцето заработва добре и няма да има грижа за него./из чуждестраният печат/ изрезка от дн. •7.
    « Последна редакция: Февруари 18, 2011, 12:24:32 от Amaranth » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright