Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Съдоразширяващо (стенокардия)  (Прочетена 4858 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 22:35:44 »

Съдоразширяващо (стенокардия)

1. Взема се плод от копър,стъркове от мащерка и корени  от дилянка по 10 г.,цвят от глог  15 г.,бял имел и маточина по 20 г.Две супени лъжици от сместа  се заливат с  500 мл. Вряща вода.Като изстине се пие по 1 винена чаша 3 пъти дневно./дн.•4-55 стр./

2. За прочистване на сърдечните артерии 1 чаена лъжичка  сушен копър.Дн.•7-стр41/

3. Ментата  предизвиква рефлекторно разширяване на коронарните   и алвеаларни  съдове./•35-стр.36"Пронко пам"

4. Листа и кора от леска брани през пролетта./в-к"Знахар"бр.4-2000г

5. Запарка от листата на горската ягода действат съдоразширяващо./В-к"Зн"бр.25-2000г./

6. От ст."Рецепта за безплодие"-орловите нокти разширяват кръвоностните съдове на съърцето и забавя сърдечната дейност./В-кЗн"29-2000

7. Камшик-2.с.л. се запарват в 400 мл.вряща вода и ври 60 м.Пие  се по 1 к.ч.3 пъти на ден преди ядене/В-к"Зн"-10-2000г-/фаила се намира в главната директоория/

8. Бедреница-действа съдоразширяващо-/дир.Билки •6/

9. Вземат се 4-5 ореха, счукват се като ядките се изяждат, а черупките се накисват 24 часа в 300 мл. вода след което се варят 10 мин. Пие се сутрин на гладно.Ака се приема редовно облекчава болките и усещането за стягане.Още при изпиване на първата чаша се забелязва леко  подобрение./В-к"Зн"бр.8-99 год./

10. Орловите нокти разширяват кръвоностните съдове на сърцето. /В-к"Зн" бр.10-96 год./

11. Бедреницата действа силно съдоразширяващо,особено етеричното масло,което е с тъмно синьо./в-к"Зн"бр.26-96 год./

12. При стенокардия/внезапна/да се вземе таблетка нитроглицерин под язика.  Ако след 3-5 мин. не настъпи подобрение да се сложи под езика още 1 табл. но не повече от 5 в рамките на 15 мин.По- бързо се усвоява от таблетките  аерозолната форма"Нитроминт"-с  едно натискане се освобождава точно толкова лекарство колкото е необходимо и действа много по- бързо от    таблетката и няма сухота в устата.За избягването му се препоръчва да се консумират пшенични и др. трици,зрели пресни плодове от офика-приемат се    2-3 пъти през седмицата  10-25 г. свежи,консервирани,замразени,полавин  час преди хранене.10-30-50 дни.Може да се редува с касис също по 50 г.  3 пъти дневно.Свеж копър се използва при сърдечно съдова недостатъчност, висока кръвно,нарушен сърдечен ритъм.За профилактика и лечение на стенокардията ,с венозна недостатъчност,хипертонична болест се назначават  плодове от смокиня -по-добре изяще 2 смокини отколкото да вземате  таблетки валидол.Мощно профилактично средство се явява шипката.Също  плодовете на облепихата/ракитник/понижава съсирваемоста на кръвта  различни видове орехи.Черницата -бяла и черна в свеж вид и настойка  от сухи плодове практически помага при всички видове сърдечни заболявания.За лечение на склеротична форма на хипертония и атеросклероза се  използва смес от свеж лук с мед/в равни количества/.Приема се по 1 с.л.  3-4 пъти дневно./в-к"Лечител"бр.37-2001 год./

13. Листата от ягодата с дръжките притежава съдоразширяващо действие  Илия Ланджев маг. фарм./В-к "Зн"бр.23-2002 год./

14. Способност да разширяват кръвоносните съдове имат латинката, пащърнака,ментата и др.Почти всички растения с успокояващо действие   върху нервната сисстема указват благоприятно влияние при лечение на  коронарната  болест и общата атеросклероза.Д-р Арчар/В-к"Зн"бр.42-02 г./

15. Витамин А е много полезен при стенокардия.Той защитава вътрешната повърхност на коронарните артерий,пречи по тях да се натрупват  плаки.Така снижава риска от инфаркт,а и намалява честотата на пристъпите.Взема се в количество 10000 ед.дневно./В-к"ЗВП"бр.7-03 год./

16. Виж т.10-атеросклероза където ими чудодейна рецепта за стенокардия.

17. Стенокардия и исхемична болест,гръдна жаба са едно и също заболяване.Смесват се 10 г.листа от маточина,по 14 г.валериана ,глог/цвят/  и лавандула,дяволска уста,семена от ким и резене.Три с.л. от сместа се  заливат с 500 мл.вряща вода и кисне 2 часа.Подслажда се с мед  и се изпива на 3-4 пъти през деня.500 г.зрели плодове от глог се счукват в  дървено хаванче добавя се 1/2 чаша преварена вода нагрява се до 40 гр.  и се пресова.Приема се по 1 с.л.пресован сок 3 пъти дневно преди ядене  и вечер преди сън.Ползва се също при атеросклероза,хипертония и ускорено  сърцебиене.Смесват се 1 кг.мед,10 лимона,5 глави чесън смлени с машинка  за месо.Престоява 7 денонощия .От сместа се приема по 4 ч.л.бавно през  една минута,20 мин.преди ядене.Трябва да стигне за 2 месеца,колкото   трае лечебният курс./В-к"Д-р"бр.43-03 год.стр.4/

18. При стенокардия 4 пъти дневно се слага под езика  таблетки  от 20 г.пчелно млечице.това реши проблема ми.Димка Тоскова Димитров- град./В-к"Д-р"бр.38-03 год.стр.13-/
    « Последна редакция: Февруари 22, 2011, 12:54:49 от Amaranth » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright