Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лечение на Ревматизъм  (Прочетена 5722 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 22:29:49 »

Ревматизъм

1. Вземат се 20 гр. камфор, 20 г. чер пипер, 50 г. червен пипер и 100г. масло; размесва се и след това се разтрива и се налага с вълна.

2. Вземат се 50 г. газ, 50 г. терпентин, 20 г.чер пипер и 20 г. намфор, размесва се и се разтрива болното място.

3. Вземат се 50 г. копривени корени, 20 г. мед, сварява се в 200мл. вода и се изпива.
    Много помага и синята тинтява да се употребява вътрешно за пиене. /Из дн. номер 1/

4. Взема се половин шепа листа от репей, намазват се добре с мед и терпентин или камфоров спирт и се връзват на болното място по 1 път на ден, в продължение на 40 дни.

5. Взема се прясно кисело мляко и се наръсва със синапово семе, разстила се на парче вълнен плат и се слага върху болното място.

6. Настъргват се няколко корена от хрян за компрес на болното място, като се превързва 2-3 пъти дневно.

7. Нарязват се на ситно една шепа пресни корени от повет и се варят в 1 л. вода около 30 мин. Отварата се прецежда и се пие по 1 ракиена чашка 3-4 пъти дневно. /дн.•6-40с./

8. Смесват се по равно: цвят от бъз, коприва, върбова кора, полски хвощ, бъзови листа. В 500 мл. вода се възваряват 3 лъжици от сместа. Пие се горещо по 1 чаша на 2 часа. /дн.•6-71 с./

9. Семена от есенен минзухар, счукани плодове от хвойна, корени от мъжка папрат, листа или семена от репей, хрян, целина. За лапи./дн.•7 21с./дн.

10. В 500 мл. ракия се слагат 10 бр. дафинови листа и киснат 10 дни. С течността се мажат болните места. /в-к"Знахар у дома" бр.26-2000/

11. Спането на матрак напълнен с пресни листа от папрат спомага за лекуване на остри форми на отлагане на соли, подагра, ревматизъм в прешлените, артрит. /Ф-3/

12. Отвара от синя перуника, синя тинтява и жълта комунига се пие при ревматизъм. /Енцикл. БНМ стр.306/

13. Настойка от листа и семена на татул в силна ракия /1:10/ се маже и разтрива при ревматизъм и парализа. Също се маже с отвара в спирт и терпентин /по 100г./. /Кн."Енцикл.БНМ"  -стр.401/

14.Смилат се на прах 250 г. сухи чушки /по-добре люти/, смесват се с 1 л. спирт и 300 мл. зехтин или свинска мас. С получената смес през вечер се разтриват болните места или цялото тяло. Илия Петров, станция "Троянски манастир" /В-к  "Лечител"бр.5-2002 год/

15.При ревматизъм:
    • Хвойна – ядат се дневно по 4-5 зърна.
    • Чесън – вари се и се налага на болното място.
    • Коприва – варят се корените, листата и семената и се пие отварата. Със свежа коприва се нажулва болното мястото. За да се премахне паренето от нажулването, мястото се маже с дървено, ленено и конопено масло.
    • Пача трева – вари се и се пие 3 пъти дневно.
    • Хрян – употребява се с храната.
    • Белолистна топола – пие се отварата от сварени кора и пъпки.
    • Бор – киснат се новите пъпки или израстъци и се разтрива болното място. Ако има борово масло, натрива се с него или се налага със сварениборови игли.
    Д-р Арчар /В-к"Зн"бр.46/
    « Последна редакция: Март 09, 2011, 19:43:11 от Administrator » Активен

Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #1 -: Февруари 23, 2011, 14:06:46 »

РЕВМАТИЗЪМ

1. Вземете внимателно 3-4 пчели и ги сложете да ви ужилят по мястото където е ревматизма. Правете този метод 10 дни и ревматизмът ви ще изчезне благодарение на свойствата на киселината, която отделя пчелата.
    2. Вземете 7 глави червен лук, нарежете ги и ги счукайте ситно. Сложете в тях 25 гр. сол. Сложете лука на стъпалата на краката си и го дръжте така 10-12 часа докато спите. Може да усетите лек сърбеж през това време, което не бива да ви безпокои. Още след 3-4 опит ще усетите подобрение в краката си.
    3.  Ако ревматизмът е на коляното, всяка сутрин ще налагате мястото с китка коприва. Тази процедура ще изпълнявате между 4-10 пъти на ден.
    4.  Правете горещи памучни компреси на болното място.
    5.  В хубав, горещ слънчев ден ще сложите една диня на слънце да се пече и след това ще я изядете.
    6. Правете слънчеви бани.

Петър Дънов
    Активен

wolfspirit
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #2 -: Август 05, 2011, 10:42:48 »

Други билки, които помагат:

- корен и листа от флухарче, корен е по-силно трябва да не се предозира
    - джинджифил извлек за локално приложение
    - лайка
    - мента при затоплени и болезнени стави

Същите билки освен за ревматизъм могат да се прилагат и при болки от артрит.

Активен

Живей за мига...
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Лечение на Астма
    Изцеление от природата
    Админ 1 7570 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 10:58:50
    от Administrator
    Лечение на Туберкулоза
    Изцеление от природата
    Админ 1 3854 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 23:21:23
    от Админ
    Лечение на Акне
    Изцеление от природата
    Админ 1 9386 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 10:53:16
    от Administrator
    Лечение на Лечение на Нарушено кръвосъсирване
    Изцеление от природата
    Админ 0 4600 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:10:32
    от Админ
    Лечение на Невроза
    Изцеление от природата
    Админ 0 9194 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:41:18
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright