Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Рани и подкожни кръвоизливи  (Прочетена 4327 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 22:24:53 »

Рани и подкожни кръвоизливи

1. Раната се промива с шипкови корени, смрадлика, брестови кори, корени на лапад, дъбови кори, листа от репей, от капина, мушкато, живовляк, невен, зарастличе меча стъпка. Маже се с мехлем от промит с вода катран, лой и бяла смола. С благ мехлем от безсолно краве масло, бъзлякова мъзга, бяла дъвка, тамян, борова смола, пчелен восък, захар или мед. /Енц.БНМ/

2. Според Еньо Миланов, известен билколечител, порезна рана зараства за един ден, ако се намаже със сок от змийско мляко. /Съобщ.от радиото./

3. Червените и сини петна са подкожни кръвоизливи. При възрастните капилярите са по-чупливи – петната могат да се появят при най-лек удар и не минават бързо. Червените петна се наричат петихин. И синините, и петехините показват, че има проблем с капилярите или съсирването на кръвта. Продължителен недостиг на витамин С в кръвта намалява здравината на капилярите, а при възрастните може да се случи от лошо усвояване на вит.С, дори да го има достатъчно в кръвта. Това става при стомашни или чревни възпаления или при вземане на лекарства против болка. Затова при поява на подкожни синини, първото, което трябва да се направи, е да се вземе 2-3 пъти дневно по 300 до 500 мг.вит.С и да се намалят лекарствата срещу болка. Ако при едно обикновено порязване кръвта не спира за 10 минути, е нарушено кръвосъсирването. Това се получава при вземане на лекарства срешу разширени вени и тромбофлебит. /В-к"Здравен в-к за пенсионера"бр.4-2002г.

4.При трудно зарастващи след оперативни рани, в едно бурканче 400 мл. се напъхват рехаво цветовете на невен и се заливат със зехтин. Покриват се със салфетка, която предварително е надупчена с карфица. Оставя се да престои на тъмно и хладно 40 дни, след което се маже раната, която трябва да зарасне за 2 седмици. Или се взема жито, смляно на булгур 1 кг. и се вари в 1 л.вино. След като свареното жито изстине, с него се налага раната.
    /В-к"Д-р"бр.50-стр.2-2002 год./

5.Ако кожата се е увредила вследствие на по-дълго залажаване, мажете по всяко време с мехлем от невен. Запържете леко 2 шепи цвят и листа от невен в 250 г.мас. След престой от 1 денонощие се затопля и прецежда. Велечка Петрова/В-к"Зн"бр.45-02 г./
    « Последна редакция: Февруари 11, 2011, 17:24:36 от Ихра » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Лечение на Гнойни рани
    Изцеление от природата
    Админ 0 6725 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 19:45:07
    от Админ
    Лечение на Рани
    Изцеление от природата
    Админ 4 12772 Последна<br />публикация Ноември 01, 2011, 12:28:34
    от wolfspirit

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright