Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Растеж на косата  (Прочетена 5830 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 22:21:12 »

Растеж на косата

1. При бавен растеж на косата: Пресни корени и стебла от репей се заливат с 3-5л. гореща вода и киснат 1 час. Суровината се изкисва и главата се мие с нея. Съхранява се 2 денонощия. Към водата се прибавя 1 с.л. 40% водка. /Кн."Тибетска школа за женска красота"/

2. Със смес от мазнини и прах от печени зърна на Рибье биле (Anamirtha cocclus) се маже главата, за да расте косата гъста и дълга. /Енц. БНМ-356 с./

3. Ситно нарязани корени от репей в чист зехтин в съотношение 1:9 се втрива в кожата на главата след което се поставя найлон и кърпа. След 2ч. се измива без сапун. Прави се 3 пъти седмично. Рая Гарджева./В-к"д-р"бр.9стр.15-03 год./

4. Възстановяване на побеляла коса в естественият ѝ цвят. Смесват се равни количества листа от орех, прясна коприва (цялото растение с корените) и чушки репей. По една шепа от сместа се вари половин час в 2л. вода. Половината от тази отвара се смесва с половин литър оцет. Косата се маже и се реше. /В-к"Билка"бр.8-03 год./
    « Последна редакция: Февруари 12, 2011, 15:34:17 от Ихра » Активен

Дом
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 132

« Отговор #1 -: Юни 12, 2012, 13:48:22 »

Дълго се чудих в какъв форум да пиша за това, все не намирах подходящ. Цял живот съм имала коса с тънък косъм, съвсем права, по-скоро рядка, склонна към бързо омазняване. От 2 месеца косата ми започна да се къдри на букли и стои много добре, даже когато е невчесана и не съм я мила 4-5 дена. Усещам и обема, и тежестта й, колкото и да е малка, защото косата ми е къса. Усещам я даже леко настръхнала. Коса на букли съм имала, когато съм била на 3-4 години а сега съм на 50. Какво е обяснението? Някой виждал ли е подобно нещо у свои познати?
    Активен
    sarabia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 174

• Град: Варна
  • « Отговор #2 -: Юни 12, 2012, 21:08:36 »

На моя позната, също на 50 години, започна от няколко месеца да и расте черна коса в тилната част.
    Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    Дом
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Юни 13, 2012, 08:26:38 »

Това ще да е подаръкът на Галактическата федерация на Светлината.
    Активен
    &p3pS&
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 14

« Отговор #4 -: Юни 13, 2012, 10:55:59 »

Домче,по-скоро си мисля ,че  това с косата- си е на хормонална основа,но щом  пък ти е добре така ..е добре:)
    Активен
    Дом
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Юни 13, 2012, 23:14:56 »

Домче,по-скоро си мисля ,че  това с косата- си е на хормонална основа,но щом  пък ти е добре така ..е добре:)

И на мене ми мина през ума това, то на 50 години какво друго да е, но как точно се обяснява?  А, иначе много си харесвам новата коса.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright