Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лечение на Разширени вени  (Прочетена 19686 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 22:17:02 »

Разширени вени

1. Взема се една супена лъжица изсушени лозови листа за чаша вода. Пие се 2 чаши  на ден между храненията, 1-2 седмици. /дн.• 3-83 стр./                  

2. Сваряват се корени къпина на каша и с нея се намазва марля, която се поставя на болното място. /стр.в-к"Лечител.бр.24,1992 год.в дн. •3/

3. Корени див чемшир, които действат венотонично, при ясно изразени варици, свързани с венозна и лимфна недостатъчност. /кн.•44-124с./

4. В пластмасово шише се сипва 200г. домашна гроздова ракия (не по-малко от 40 градусова за предпочитане първак). Добавя се 10г. лимонена киселина и 5г.(половин пакетче)леко счукан. Престоява 20 дни. След това на капачката се пробива отвор около 1 мм. Вечер се напръсква на дланта на ръката и краката се разтриват от ходилата, докато попие лекарството. Не се превързва. Сутрин се прави сух масаж. Процедурите се изпълняват всяка сутрин и вечер, докато вените получат първоначалният вид. Същият лек помага и при първоначална форма на неоросяване на крайниците. Рецептата е изпитана и ефикасна.
    Желю Стоянов гр.В.Търново/в-к"Лечител" бр.49-7.12.2000г.

5. "Преди 20 год. получих разширени вени на двата крака. От стари хора научих следното лечение: мазане на краката 3 пъти дневно с чист ябълков оцет (по 1 с.л. на всеки крак).Това продължи 10 дни. След 5 дни почивка отново мазане 10 дни. Това продължи вече цели 3 години. Още първия месец почувствах облекчение. Вече 3години не вземам антибиотици, не мажа краката с скъпи кремове, ходя като здрав човек, работя по двора, въпреки че съм на 65 години – Нямам болки, краката ми вече не отичат."
    Първан Георгиев Петков София ж.с.к "Младост-2"бл.229,вх.А ап.16 ет.6 тел.74-92-53.
    /В-к"Зн"бр.43-99год./

6. Много добър лечебен ефект при лечение на разширени вени, варикозни язви има с черна боровинка или екстракт от нея. Проф. д-р П.Манолов- фитотерапевт.В-к"Зн" бр.42-96 год./

7. Вечер вените се налагат със счукани пресни листа от конски кестен. /В-к"За Дома"бр.20-93 гоод./

8. Планинската арника действа успокояващо и лекуващо  при варикозни изменения на вените на краката. Спомага за разширяване на кръвоносните съдове и улеснява кръвоотока.
    /в-к"Зн"бр.45-1998 год./

9. Полското котенце (Полска съсънка/Pulsatilla pratensis) се из ползва при разширени вени и други съдови болести(студени ръце и крака.) /кн."Енцикл.БНМ -стр-399/

10. С прясно несолено краве сирене се налагат разширени вени. /Енц.БНМ-89 с./

11. Корите от леска лекуват разширени вени по краката,капилярни хеморагии. Употреба: 1 с.л. ситно нарязани кори се варят 10мин. в 500мл. вода. Пие се по 1 чаша преди ядене.
    /сп."Защита на природата"бр.8-год неизв./

12. Зелени орехчета се заливат с зехтин и съда, в който са сложени, престоява 40 дни на слънце. След това се мажат болните места докато свърши сместа.
    /в-к"Втора младост"бр.15-2002 год./

11. При варикозни вени: две части глог, чубрица, живовляк, сладък корен, див кестен и бял имел, и една част лайка. От сместа се вземат 3 с.л. и се слагат в 600мл. вряща вода и врят 3мин. Пие се 6 пъти дневно по 1 кафена чашка 15мин. преди и 30мин. след ядене.
    Рая Гарджева /В-к"Д-р"Бр.7-стр.15./

12. Аз оправих разширените си вени с мед. Крака до коленете се намазва с мед и отгоре по тях се залепват зелени листа от орех.Това се прави вечер преди лягане. Добре е краката да се обвият с хартия на тънък плат, за да не могат да се отлепят листата през нощта. Направете го
    го 5-6 вечери подред и ще видите каква промяна ще настъпи.
    Данка Петрова Николова, с.Лозен. /В-к"Д-р"бр.30-03 год.стр.12./

13. Пелин за разширени вени. Вземете 1 шепа счукани свежи листа от обикновен пелин и ги смесете с 500г. кисело мляко. Получената каша се разстила върху марля, сгъната на няколко слоя, и се слага на болното място. Краката се увиват в целофан, разполагат се върху възглавница и така се лежи 30мин. Изпълнява се 2 пъти дневно, в продължение на 4 дни. След седмица лечението може да се повтори. /В-к"Д-р"бр.30-03г15с./
    « Последна редакция: Март 09, 2011, 19:42:56 от Administrator » Активен

Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #1 -: Февруари 23, 2011, 14:05:38 »

РАЗШИРЕНИ ВЕНИ
    1.  Приготвя се отвара от дъбови кори. Дъбовите кори се поставят да врят, дотогава, докато   водата   стане   кафяво-червена. Дъбовите кори да бъдат от вида „Бяло мишле" при дъба. Вземете плътни чорапи, намокрете ги в отварата, обуйте ги докато са мокри и ги бинтовайте плътно.
    2.   При разширени вени, болният да употребява лимони. Да изяжда по 1 лимон на ден.
    3.  Правете всяка сутрин гимнастически упражнения и масажи.
    4. А също и всяка сутрин правете слънчеви бани и упражнения за дълбоко дишане.
    5. Всяка вечер измиване на краката с топла вода, а през вечер, измиване на слабините.

Петър Дънов

РАЗШИРЕНИ ВЕНИ - Зелени орехчета се заливат със зехтин и съдът, в който са сложени, престоява 40 дни на слънце. След това болният маже болните места, докато се свърши сместа.

Баба Ванга
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Лечение на Астма
    Изцеление от природата
    Админ 1 7570 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 10:58:50
    от Administrator
    Лечение на Туберкулоза
    Изцеление от природата
    Админ 1 3856 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 23:21:23
    от Админ
    Лечение на Акне
    Изцеление от природата
    Админ 1 9387 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 10:53:16
    от Administrator
    Лечение на Лечение на Нарушено кръвосъсирване
    Изцеление от природата
    Админ 0 4601 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:10:32
    от Админ
    Лечение на Невроза
    Изцеление от природата
    Админ 0 9195 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:41:18
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright