"Shirinan"

Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Книги:

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лечение на Разстройство (Диария)  (Прочетена 60390 пъти)
Shirinan
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1213

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 22:15:33 »

Разстройство (Диария)

1. Най-доброто изпитано средство от мен е билката Камшик(Агримония). Само за един ден тя спира и най-упоритото разстройство. Дозата за възрастни е 2 супени лъжици от билката, а за деца – 1 супена лъжица, която се запарва в 0.5л. вода 1-2 минути и кисне 30 минути. Доза за един ден. Пие се 3 пъти на ден половин час преди ядене. Изпитана многократно от мен!

2. Прави се чай от гюзум по същата рецепта като по-горната.                                                  

3. Две супени лъжици плод от трънка или листа къпина се запарват с 300мл. вряла вода. Ври още 5 минути, прецежда се и се пие по 50мл. 3 пъти дневно преди ядене. \дн.• 3-45 стр.\          

4. При водниста диария освен предписаните лекарства, да се пие отвара от следните билки: лавандула, листа маточина, бял равнец, мента, анасон, листа от орех. \дн.•3-46 стр.\

5. Една чаена лъжичка градинска чубрица се разбърква с 1 с.л. ябълков оцет и малко вода. Приема се 3 пъти на ден след ядене.

6. Една супена лъжица 6% ябълков оцет и 1 супена лъжица бяло брашно се разбъркват добре в стъклена чаша. Добавя се 70 мл. вода и се изпива. СЛЕД 15-20 минути диарията спира. Ако не, да се повтори.

7. Приготвя се настойка от 1 супена лъжица цвят и плод от глог в 50мл. ракия. Кисне 7 дни в затворено шише. Прецежда се и се взема 3 пъти дневно по 20 капки в 1 с.л. вода.

8. Приготвя се и се пие отвара от ориз без сол. Ориза се накисва в гореща вода, а след това се вари на бавен огън докато набъбне. Взема се само водата. /дн.• 3-46 стр./

9. Огнивче (Chenopodium botrys) и подъбиче червено, като чай преди ядене. /дн.•4-36 стр./.

10. Вземат се 30г. листа от дюля, варят се в 1л. вода докато остане  3/4. Като се прецеди се прибавя мед. Пие се по една винена чаша преди ядене. /дн.• 4-43 стр./

11. Маточина за чай.

12. Червена и бяла мъртва коприва за чай.

13. Сушаново семе – счуква се на прах, смесва се с мед и се дават на детето 3-4 лъжички дневно. /дн.•5-48 стр./        

14. Вземат се равни части лайка и джоджен (по 2-3 чаени лъжички) и се варят в 140-200мл. вода няколко минути. Пие се 4-5 пъти на ден.

15. Вземат 4-5 корена от магданоз и се варят в 300мл. 4-5мин. Пие се 6-7 пъти на ден по 1 ракиена чашка.

16. Дава се на болния да яде първия ден по 1 шепа плодове от дренки. На другият ден се прави попара от сирене и оризова вода, като 1 винена чаша се вари в 5-6 части вода.

17. Болният яде два дни само сурови ябълки. /дн.•6-19 стр./

18. Отвара от подъбичето – една шепа се заливат със 500мл. вода. След 3-4 часа се прецеждат.        
    19. Вземат се кори от нар 20г., а по 50г. – камшик, бяло подъбиче и червено подъбиче. От сместа се вземат 4 с.л. за 1 л. вода и врят 15мин. Пие се 3 пъти на ден по 1 водна ч. /Ф-2/

20. Плод от драка 30г., камшик50г., бяло подъбиче 30г. Разделя се на две половини. Вари се в 1л. вода 15мин. Пие се 3 пъти на ден по 1 винена чаша. /Ф-2/

21. Взема се див джоджен 100г., огнивче 60г., гръцка коприва 80г.
    От сместа се вземат 5 с.л. за 1 литър вода и се варят докато остане наполовина. Пие се 3 пъти на ден по 1 винена  чаша.

22. Плод драка 30г., камшик – 50 г., бяло подъбиче 30г. Разделят се  на две  равни части и половината се вари в 1л. вода 15мин. Пие се по 1 винена чаша 3 пъти на ден.
    /В-к"Зн"бр.45-2000 г./

23. Еньовче (в Софийско го наричат дрисливче) С него се спира разстройство дори на деца  до 1 год. Също смес от лайка, джожен и босилек по равно. Освен това огниче и смрадлика(силната доза е токсична) /"Зн"11-99г./

24. Да се сварят съвсем твърдо 2-3 яйца и да се изядат само жълтъците. В-к"За Дом./бр.20-93 год./

25. За пресичане на разстройство 1 с.л. царевично брашно се разтваря в чаша студена вода и се изпива на гладно. Минка Танкова, с.Изворово Чирпанско./В-к"Зн" бр.17-1998 год./

26. При диария добре помагат следните билки: листа от дюля, жълт кантарион, здравец, бяло подъбиче, къпинови листа, листа от лешник, корени от жълта тинтява, ружа, дъбови кори, горска ягода, подбел, орехови листа, живовляк, овчарска торбичка, шипка, невен, лайка, брош, глухарче. С ефект против диария е запарката от живовляк и невен – по 1 ч.л. на 2 чаши вряла вода. Пие се половин чаша 3-4 пъти дневно. При хронични диарии добре действа пиенето на 1 с.л. винен оцет половин час преди ядене, 3 пъти дневно. Добре е 20мин. след приемането на оцета да се изпият 100г. отвара от жълт кантарион, приготвена от 2 с.л. билка в 500мл. вряща вода и се вари на тих огън още 5 мин. /В-к"Д-р"-36-03г.17с./
    « Последна редакция: Март 08, 2011, 22:53:10 от Administrator » Активен

милчо георгиев
    Гост
    « Отговор #1 -: Юли 09, 2011, 12:46:51 »

Ще съм ви от помощ! от 1 година съм с такова разстройство и въпреки добрите намерения и масата лекарства които изпих нищо не ми помогна.Но срещнах човек който още при първите думи които му казах разбра моя проблем.Прекалената употреба на антибиотици убива всички полезни бактерии в стомаха ни,Ето защо той ме посъветва да взимам ПРОБИОТИЦИ !! Още след третия ден аз вече бях друг човек,сега всичко е точно,дори възвърнах отново теглото си !Съветвам ви когато вземате антибиотици,винАги вземайте и пробиотиците,освен това те са абсолютно натурални продукти .
    Активен
    wolfspirit
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 152

« Отговор #2 -: Ноември 01, 2011, 12:41:36 »

Сок от нар или самия плод на нар има силно запичащ ефект.

Ябълки, семки от ябълки - пектин от аптека.

Цялостна диета и внимателно хранене за различни форми на кулит...ориз, банани, супи, препечен хляб да се внимава с мазнините и консумацията на местни продукти.
    Активен

Живей за мига...
    @di
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

• Град: Стара Загора
  • « Отговор #3 -: Ноември 03, 2011, 13:39:29 »

Има избоени двадесетина рецепти ... да ...

Но не се започва лечение без да се знае причнината за това разстройство : тя може да е грешка в диетата, може да е дисбактериоза както е писал Милчо, може да е вирусна или бактериална причина, да не говорим и за по-сложни причнини като следствие на кОлити, тумори (доброкачествени и злокачествени), диабет и други болести на обмяната  и т.н.

Колкото и да искаме да излекуваме една диария с чай от гюзом (гьозом, джоджен) ... няма да се получи ако причинитялят е салмонела да кажем ...
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Лечение на Туберкулоза
    Изцеление от природата
    Shirinan 1 3159 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 23:21:23
    от Shirinan
    Лечение на Аритмия
    Изцеление от природата
    Shirinan 0 12926 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 17:10:20
    от Shirinan
    Лечение на Кървава диария
    Изцеление от природата
    Shirinan 0 2827 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 20:57:21
    от Shirinan
    Лечение на Лечение на Нарушено кръвосъсирване
    Изцеление от природата
    Shirinan 0 3807 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:10:32
    от Shirinan
    Лечение на Невроза
    Изцеление от природата
    Shirinan 0 7908 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:41:18
    от Shirinan
    Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Изработка на сайт | Психолог  © Copyright