Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лечение на Радикулит  (Прочетена 5900 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 22:12:51 »

Радикулит

1. Плодовете на конския кестен се смилат на прах и по равно се смесват с камфор и мас. Сместа се маже тънко на филия черен хляб и се налага болното място. /Ф-3/

2. Болното място се намазва с тънък слой мед и се покрива с един пласт тоалетна хартия. Отгоре се слагат 2-3 правоъгълника хартия, намазана с горчица, които се покриват с найлон  и одеало. Чувството на парене и вътрешно затопляне не бива да става болезнено. Компреса не се използва повече от час и половина. /Ф-3/

3. Ефективна е и кашата от настъргана на ренде ряпа или хрян. Намазва се върху болното място. За да се намали лютивината, получената каша може да се смеси със сметана. В такъв вид подобни компреси могат да се използват и при деца. /Ф-3/

4. Благотворно действат настойките със спирт или водка на репей. Използзуват се за разтривки и компреси. /Ф-3/

5. Препоръчват се и пресни листа от хрян, наложени на болното място. Листата трябва да се сменят и да се налагат няколко дена. /Ф-3/

6. Семена от челядник. Маг. фарм. Л.Лачев. /В-к"Зн" бр.40-96год./

7. Вземат се 3 с.л. корени от кукуряк и се варят в 700мл. вода докато остане 300мл. Прецежда се и вечер с памуче се мажат болните места. /В-к"Д-р"бр.45-2002 год./

8. Замесва се тесто от ръжено брашно без мая и когато шупне се поставя върху марля или кърпа с дебелина 10мм. Полоага се върху болестните места. Направете 10 поредни компреса, като върху тестото се поставят 10 капки терпентин. Василка Ненова Видин./В-к"Д-р"бр.28-03 г.стр.12/

9. При радикулит се прави 10%настойка от репей с 40 г. спирт или водка. С получената смес се прави разтривка 3 пъти на ден.
    Или се вземат пресни листа от репей, измиват се добре, запарват се с вряла вода и след като изстинат се поставят върху болното място. След това се покриват с материя от вата и се оставят така да престоят цяла нощ. Процедурите се повтарят поне 5 пъти.
    Или се вземат от аптеката ситни кристалчета на силиций и се размесват с 30 пъти по-голямо количество олио и студено пресован зехтин.
    Размесва се добре и със сместа се натриват болните места, а след това се покриват с нещо много топло, като ватирана материя или топъл вълнен шал. При настойчиво прилагане на тези загряващи компреси има гаранция, че след около 10 процедури радикулита ще ви остави на мира.
    Синапеното брашно е изключително полезно за лечение на радикулит. Взема се 1 с.л синапен прах и се разтваря в топла вода докато заприлича на гъста сметана. Кашицата се намазва на тензух и се поставя на болното място. Отгоре се покрива с хартия. Водата, в която се разтваря синапа, трябва да бъде около 50 градуса. /В-к"Д-р"бр.20-03 г.стр.18./
    « Последна редакция: Март 08, 2011, 22:53:41 от Administrator » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Лечение на Туберкулоза
    Изцеление от природата
    Админ 1 3858 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 23:21:23
    от Админ
    Лечение на Аритмия
    Изцеление от природата
    Админ 0 16325 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 17:10:20
    от Админ
    Лечение на Витилиго
    Изцеление от природата
    Админ 0 6667 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 18:48:15
    от Админ
    Лечение на Лечение на Нарушено кръвосъсирване
    Изцеление от природата
    Админ 0 4602 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:10:32
    от Админ
    Лечение на Невроза
    Изцеление от природата
    Админ 0 9196 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:41:18
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright