Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Прополисо терапия  (Прочетена 2390 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 22:05:33 »

Прополисотерапия

1.Натураленпрополис.Употребявасеподформатанакъсчета,счуканинапрах,предварителнозамразенииликатогранули.Дневнатадоза е 3-6 г.трикратно 30 минути  предиядене.

2.Спиртен екстракт: 10,20,30% прополис в ч.спирт.Приемасепо  30-40 капки 3 пъти дневно,1/2 предиядене с лъжичкатопломляко,водаилимед.

3.Прополисаимапротивомикробна,противогъбичковаактивност.Биостимулатор,премахваумората,притруднозарастващирани.В съчaтаниес съсекстрактотневен и жълткантарион е превъзходносредствозабързаепителизациянарани.Полезно е използванетонапрополис с свинскамас,невен,живовляк и дебеламараприфистули и фистулинаануса,както и привъншнихемороиди.Завъншнаупотребасеприготвямехлемотпрополис и свинскамас в съотношение 1:5 предварителноразтопенинаводнабаня.проф.д-рП.Манолов д.мн./В-к"Зн"-48-95г/.

4.Каксеприготвянастойкаотпчеленклей?Вземасе 100 мл.70 градусовспирт и 30 г.пчеленклей.Клеятсепоставя в хладилника, задасевтвърди, следкоетосенастъргванаренде и сепуска в спирта.Оставяседакисне 1-2 дни,катоотвременавремесеразклаща.Вземасевътрешнопо25-30 капкизапредпочитанеполовиндо 1 часпредиядене 2-3 пътидневно.Предиупотребанастойкататрябвада еутаенаикапкитедасевземат с гутаторотгорниятчистслойслед, коетопаксеразклаща.Разреждасе с топлаводаили мляко./"Д-р"26-03г.

Приготовление: замразеният и следтовасчуканнадр   прополис -10,20 или 30 г. сезалива с 100 мл.95 градус. спирт. Държисе5-6 днинатъмно в добрезатворенсъд, катопериодичносеразклаща. Следтовасепрецеждапрез филтъърнахартияилиняколкокатамарля. Иманеограничен срокнасъхранение.

3.Воден 10% екстрактнапрополис. Приемасепо 1-2 супенилъжици3 пътинаденчас и половинапредиядене.

Приготовление:10гр.натураленпрополисзамразенпредварително в фризер/ -14 гр. С/,счуканнадребносезалива с 100 мл.студенавода в емайлирансъд. Добрезатворен  хворен сепоставядавринаводнабаня45-60 мин.Следкатоизссато тинесепоставя в шише. Къмостаналиятнадънотопрополис сеприбавяоще 10 гр.пресенпрополис и още 100мл.вода и сепоставядаври10-15 мин.наслабоогън.Следкатоизстиневосъкасеприбираотповърхноста , а течностосе отлива в същотошише.Водниятекстрактиматрайност сама 10 дни.

4.Прополисови пасти10,15,20.Приематсепоедна супеналъжица3 пътидневно 11/2 часпредиядене. Приготовление:10,15,20гр.прополисизваденотфризера, сеначукваи  прибавяпостепеннокъмоснова/пчелен мед,кравемасло,маргарин и др/

5.Външно: прилагасечрезмехлеми,пластири,компреси,гаргари,свещички.
    Приготовление на мехлеми: 10,20,30%.Съответнотоколичество прополис/10,20,30 г./ сезалива с 5-10  мл.95г.спирт и седържи в затворен съд  натъмно 4-5 днидокатосеразмекнедобре.В 100 Г. разтопенадокипенеоснова  вазелин,ланолин  и др./се прибавя размекнатият прополис принепрекъснато бъркане. Съдътсепоставянасъвсемслабогънза10-15 мин.зада сеизпариспирта.Оставяседаизстинелеко и сепрецеждапрез2-3 слоямарля.
    « Последна редакция: Март 17, 2011, 18:03:32 от Administrator » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    За музикалната терапия
    Енергийни учения
    Georgio 2 2122 Последна<br />публикация Февруари 10, 2011, 17:50:03
    от Sine_Wave_Zero
    Безплатни мелодии за звукова терапия
    Полезни сайтове
    The One 4 1065 Последна<br />публикация Април 03, 2012, 10:55:59
    от The One

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright