Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Перде на очите  (Прочетена 13751 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 21:52:57 »

Перде на очите

1. Сваряват се 2 с.л. връхчета от ела или елови иглички в 300 мл. вода. Прецежда се мият очите.

2. За 1 час в глинен съд с 200 мл. вряла вода се накисват 3  глави лук. Добавя се 1ч.ч. мед. С течност се мокрят ъгълчетата на очите.

3. Ъгълчетата на очите се мажат с билката змийско мляко само веднъж на ден. /дн. • 3-65-стр./  

4. В 20 гр. "сълзи" от лозата  се слагат 5-6 капки лимонов сок. Всяка вечер преди лягане в окото се капват по 2-3 капки. Течноста се съхранява в тъмно шише. Може да се добави и мед на върха на чаена ръжичка. /дн.• 3-102 стр./

5. Сълзите от дивачката лоза се слагат в очите по 1 капка преди сън. Капките се слагат 3-4 вечери подред,прави се почивка 5-6 дни и се повтаря. Това се прави в продължение на 3-4 месеца. Почива се 1-2 месеца и се повтаря. На 72 год.съм и чета без очила.
    /дн.•7 стр.54/

6. Сок от лоза дишвачка-сокът се слага по 1-2 капки само вечер преди лягане с капкомер. Капките се слагат 4-5 вечери подред прави се почивка 2-3 вечери и се повтаря. Това се прави 4-5 вечери, почива се 1-2 месеца и пак се повтаря. През първите 3-4 вечери на слагането очите сутрин просто са залепнали от мръсотия извлечена чрез капките. Измиват се с вода. Течноста се съхранява в хладилник /но не в камера/ през цялата година. /В-к"Зн" бр.33-99 год./  

7. При диабетична ретиноопатия добре дествуват плодоове от черна боровинка или екстракт от нея. /Проф.д-рП.Манолов фитотер. В-к"Зн"-42-96 г./

8. Взема се средната струя на сутришната урина и докато е топла се промиват очите с нея. След седмица мътните образи се изясниха. След още една седмица се вижда ясно.
    /Николай Стойков-Хасково, В-к"Д-р"бр-44-2002г./

9. По 1 с.л. детелина и троскот ситно нарязани се счукват и се изстисква сокът. Прецежда се през марля от копринен плат. Капва се 1 капка дневно в окото. Продължгава до подобряване.
    /В-к"Трета възр."бр.46-2002г./

10. 40 гр. чист пчелен мед се смесва с 150 мл. топла вода. Всяка вечер се капва от медената вода по-2-3 капки, докато окото се изчисти.

- Преварява се 250 мл. вода и в нея се разтваря 1 ч.л. мед. Окото се потапя в чашка за промиване на очите. Банята трае 1 мин. Прави се сутрин и вечер. Едновременно с медената баня се пие отвара от 400 мл. вода и по 1 с.л. живовляк и очанка. Билките се заливат с кипяща вода и се варят на тих огън 10 мин. Пие се по 1 винена чаша 3 пъти дневно 20 мин. преди ядене.

- 10 капки лимонов сок, 3 с.л.дестилирана вода, 1 изравнена с.л. мед и се смесват добре. Съхранява се в хладилник. Капва се по 2 капки в болното око сутрин и вечер.

- Приготвя се разтвор от 250 мл. преварена вода и 1 ч.л.чист пчелен мед. Сутрин и преди обяд се прави медена баня на окото за 1 мин. с чашка за очи /продава се в аптеките/. Разтвора трябва да е с температура 20 гр С.

- При перде се прави и солена баня на очите с разтвор от 250 мл. преварена вода  и 1 изравнена ч.л.морска сол. /В-к"Тр.Възраст"бр.49-2002г./

11. Медена баня пре перде на окото. В 250 мл. преварена вода се разтваря 1 ч.л. чист пчелен мед и се разбърква добре до истиване до 20 гр. и кото се потапя в купичката за 1 минута. Прави се сутрин и вечер. Първите дни се почусва лека болка и напрежение и това скоро отшумява. Прави се около 1 месец докато погледът се избистри. По-добър резултат се получава ако едновременно се пие и билкова смес от по 1 с.л. широколистен живовляк и очанка се попарят с 400 мл. вряща вода и се оставят да врът на тих огън 10 мин. Разделя се на 3 и се пие 10 мин. преди ядене.
    Христо Буковски./В-к"Л"бр.5-2001 г./

12. 1 с.л. детелина и 1 с.л. троскот се нарязват на дребно и се счукват. Изтисква се сокът им и се прецежда през марля. От него се капва в окото по 1 капка дневно.

- Вземат се 30 гр. мед и 50 мл. гроздова ракия /мека,слаба/ и 2-3 бучки бяла захар. Разбива се добре. От Сместа се капва в очите по 2-3 капки през вечер, докато пердето изчезне.

- 40 гр. мед се смесва с 150 мл. топла вода. От сместа вечер се капват 2-3 капки, докато се прочисти.

- Събират се капки от лозата през пролетта след резитба. От тях се капва по 1 капка в окото.

- Болният изяжда през първият ден на лечението 1 лимон, през вторият 2, третият 3, четвъртият 2, петият 1, шестият 2, седмият 3, осмият 2 и деветият 1 лимон.
    М.Томов-Природолечител./В-к"Зн"бр.47-02 г./

13. Вземат се 60 гр. пчелен мед и се смесват с 150 мл. преварена топла вода. Всяка вечер с пипета капнах 5-6 капки в очите, докато не оздравяха напълно. Препоръчвам рецептата, защото е ефикасна и съм я изпитвала лично аз.   Венетка Настрадинова Пловдив./д-р_бр.17-03 г.с.2/
    « Последна редакция: Февруари 22, 2011, 00:14:28 от VeSsin » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Цветът на очите « 1 2 »
    Обща тематика
    Eona Lightholder 15 5761 Последна<br />публикация Август 31, 2011, 19:39:38
    от ИВЕВЕ
    Вар в очите
    Изцеление от природата
    Админ 0 3684 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 19:04:37
    от Админ
    Изпитай мозъкът си:Няма да повярваш на очите си.
    Любопитни факти
    кръгове 0 1212 Последна<br />публикация Май 27, 2012, 11:19:10
    от кръгове
    Цветът на очите и съдбата
    Анкети
    ~Schwarze_Sonne~ 1 1439 Последна<br />публикация Юни 21, 2012, 17:50:24
    от ~Schwarze_Sonne~
    Душата в очите ли се намира « 1 2 3 4 »
    Въпроси и отговори
    mamagaya 46 2383 Последна<br />публикация Август 14, 2012, 14:17:59
    от Финист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright