Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лечение на Парализа и гърчове  (Прочетена 3176 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 21:51:19 »

Парализа и гърчове

1. При изкривени уста, схващане на ръцете, краката, вдървяване на тялото,п адане в несвяст и бълнуване да се пие отвара от Обичниче-/Thalicrium flavum/.  (от дипл.работа), /дн.•4-82 стр./

2. При парализа на ръцете и краката се напълва едно бирено шише с цвят от лайка /пресен/ и се залива със зехтин. Запушва се добре и се оставя да престои 14 дни на слънце. След което се съхранява в хладилник. С така приготвеният извлек всяка вечер се мажат крайниците. Използват се за разтривки при невроза и ревматизъм.   /дн.•7-стр.27./

3. Смесват се 100гр. коприва стебло и листа, 20 гр. тинтява, 10 гр. подбел - нарязанни на дребно. От сместа се вземат 4 с.л. и се варят в 1 л. вода 15 мин. Пие се вместо вода.   /дн.•7-стр.55/

4. Вземат се: коприва-стебло и листа-100 гр., тинтява 20 гр. и подбел 10 гр.. От сместа се вземат 4 с.л. на 1 л. вода и се варят 15 мин. Пие се вместо вода.  /Ф-2/

5. При парализа след инсулт се използва решетка-корен.
    /В-к"Зн"бр.52-99 год./

6. Семена от челядник при периферни парализи. (маг.фарм. Л.Лачев), /В-к "Зн" бр.40-96 год./

7. С настойка от листа и семена на татул в силна ракия /1:10/ или с отвара в спирт и терпентин /по 100 мл./ се маже и разстрива при ревматизъм и парализа. /кн."Енцикл. БНМ стр401/

8. Смесват се стебла и листа кооприва 100 гр., тинтява 20 гр.,подбел нарязан на дребно 10 гр. От приготвента смес се вземат 4 с.л. и се варят в 1 л. вода 15 мин. Пие се вместо вода.
    (Маргарита Вълкова, Варна), /В-к"Зн"бр.20-1998 год./

9. При парализа на краката се разтриват с лайково масло. То се приготвя като едно малко бурканче се напълва с пресен цвят от лайк и се залива със зехтин. Добре затворено се ооставя 14 дни на слънце. Прецежда се и след това се държи в хладилника. С него се прави масаж всяка вечер на крайниците. Използва се и за разтривка при невроза ревматизъм.
    (Петя Трайкова), /В-к "Зн"бр.37-1998 год./

10. Градинският чай действа много добре при парализи. (Доц.д-р Ц.Цолов), /В-к"Зн" бр.46-2001 год./

11. Маточината има противогърчово действие. (В.Димова-биолог), /"Зн"-28-2002 г./

12. При парализа на краката да се разтриват с лайково масло и да се прави масаж всяка вечер.
    /В-к"Билка "бр.13-03 год./
    « Последна редакция: Март 09, 2011, 19:44:19 от Administrator » Активен

Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #1 -: Февруари 23, 2011, 13:26:07 »

ПАРАЛИЗА
    1. Разтривайте гръбначния стълб с дървено масло от горе на долу.

2. Правете дихателни упражнения. Дълбоко дишане сутрин, обед и вечер по 7 вдишки. Задържайте въздуха колкото можете повече.

3.  Всяка сутрин по изгрев слънце правете слънчеви бани на гръбнака. При печене на. гръбнака, главата да бъде на сянка. Започнете от 1/2 ч. и постепенно увеличете до 1 и 1/2 ч. Най ползотворното време е около 7 ч. сутринта.

4.  Минете към вегетарианство.

5. Вечер мийте краката си с топла вода.

6. Жива вода

7.  Три пъти седмично измивайте слабините си с топла вода.

Петър Дънов
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Лечение на Астма
    Изцеление от природата
    Админ 1 7570 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 10:58:50
    от Administrator
    Лечение на Туберкулоза
    Изцеление от природата
    Админ 1 3854 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 23:21:23
    от Админ
    Лечение на Лечение на Нарушено кръвосъсирване
    Изцеление от природата
    Админ 0 4600 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:10:32
    от Админ
    Парализа на езика
    Изцеление от природата
    Админ 0 1965 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:52:00
    от Админ
    Сънна парализа
    Лични дневници
    Daenerys 11 900 Последна<br />публикация Ноември 03, 2013, 16:54:48
    от angel29

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright