Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Обмяна на веществата и общоукрепващо (Старческа немощ)  (Прочетена 3662 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 21:44:57 »

Обмяна на веществата и общоукрепващо (Старческа немощ)

1. Свежите черничеви плодове подобряват обмяната на веществата. /В-к"Зн" бр.21-2000 г./

2. Настойката от цветовете на дивата ягода се пие при нарушена обмяна на веществата.
    /В-к"Зн."бр. 25-2000г./

3. Голяма телчарка-/Poligala amara/ -исушена надземна част или цялото цъфтящо растение заедно с корена.   /Кн.•50-стр.183/

4. Петър Дънов препооръчва следните рецепти:

- По 30 гр. листа от капина и листа от малина и 40 гр. листа от цариградско грозде.

- Мащерка 5 гр., маточина 20 гр., миризливо еньовче 25 гр. и листа ягода 50 гр.

- Лайка 10 гр., липа и маточина по 15 гр., листа от чер бъз 20 гр. и мента 30 гр.

- Листа коприва, листа чер бъз и цвет трънка по 20 гр., листа от бреза 40 гр.

От всяка от четирите комбинации се взема по 1 ч.л. и се запарва в 250 мл.вряща вода, може да се подслади с мед. /В-К"Зн"бр.12-99год./  

5. Билки за общо укрепване: жълт кантарион, гръцка коприва, френско грозде, листа малина, орехи, ягода, борови-връхчета, цвят трънка, червена хвойна, жълт равнец, миризлива лазаркиня, живовляк-листа от всички по равни части. Вземат се 1-2 с.л. исе поставят в 500-600 мл. вода и врът 5-10 мин.на тих огън. Пие се 3-4 пъти дневно поо 1 кафяна чашка полоовин час преди ядене и се пие 1-2 месеца. /В-к"Зн"бр.45-99г./

6. Медуницата съдържа манган, който стимулира образуването на кръв и растежа, активира образуването на вит. В-12 и регулира дейнооста на жлезите с вътрешна секреция.
    /В-к"Зн" бр.18-95 год./ при анемия.

7. Хрянът се изпоолзва при нарушение на обмяната на веществата.
    /В-к"Зн"бр.38-95 г.ст."Хрянът затваря рани"/

8. Прополиса играе роля на биостимулатор, като повишава физическата издържливост. Чист спирт с 20-30% прополис-15-30 капки в чаша преварена вода ака пациента няма киселини.
    /В-К"Зн"бр.48-95 год./

9. Прилага се за пречистване на кръвта.: гъшеница /Poligonium-10 гр. бутрак (Bidens)-10 гр., градинска теменуга-10 гр. От сместа се взема 8гр. и се залива с вряща вода и кисне 1 час. Не е посочено количеството вода /Пие ксе по 2 с.л. 3-4 пъти на ден. Полезно е и да се пие чай от бутрак. /кн."Тибетска  школа за женска красота"/

10. Системна употреба на плодовете от черницата нормализирва обмяната на веществата в организма. /Кн."Наш друг лес"стр.119./

11. Общоукрепващо: вземете синя тинтява, трицветна теменуга и от тиква салцето по 20 гр. от всяка. Съставките се наситняват и смесват добре. Една ч.л. от сместа се залива с 350 мл. вряща вода. Престоява пловин час, прецежда се и се пие сутрин и вечер по 150 мл.преди ядене. Пие се до свършване на билките. Ваня Златарска, Варна. /В-к"Зн"бр.41-2001 г./

12. Росопасът повишава защитните сили и укрепва организма.
    /Д-р А.Стоянов  В-к"Зн"бр.26-2001 год./

13. Пиреят стимулира обмяната на веществата. /К.Георг.агр. Зн-46-2001г./

14. Билков чай който ефикасно регулира обмяната на веществата: 27 гр. глухарче, 9 гр.алое,15 г. хвойна, 11 гр. резене и 20 гр. мента. Взема се по 1 ч.л. от всяка билка и се поставя в 250 мл.кипяща вода, вари се 3 минути и кисне 20 мин. От отварата се приема сутрин и вечер по 100 мл. в продължение на 6-7 седм. /В-к"Д-р"бр.44-2002 год./

15. Вземете 250 гр. обезсолена отвара,100 гр.течен мед и 50 гр. бирена мая и се размесват добре. Взема се всеки ден по 1 с.л. половин час преди ядене 3-4 пъти на ден и се съхранява на тъмно и хладно. Оказва регулиращо и стимулиращо действие при редица заболявания на сърдечно съдови заболявания, заболявания на кожата, лигавицата, стомашно-чревният тракт, мускулите, нервите, половите органи, вътрешното ухо, черният дроб и жлъчката.  /В-к"Д-р"бр.51-2002 год./

16. За общо укрепване на организма: смесват се равно количества мащерка, риган, плод шипка, цвят от бъз, лайка и листа от маточина. Една чаена лъжичка от сместа се запарва в метален съд с 250мл. вряща вода. След 10 мин. течноста се прецежда и се пие 30 мин преди ядене. с лимонов сок и мед.
    /В-к"Рецепти за здраве"Бр.!-03 год./

17. 200 гр. листа млада коприва се нарязват на ситно и се сагат в бутилка. Заливат се с 500 мл. водка или спирт /50-60 гр./ и се завързва гърлото с марля. и се оставя едно денощие на светло до прозореца. След това се прибира в шкаф на тъмно и се държи 8 денонощия. Прецежда се и се пие по 1 ч.л. 30 мин. преди всяко ядене и вечер преди лягане. Лечението продължава докато изпием бутилката. Рецептата е полезна и за млади хора с стенокардия. 
    /Проф.М.Маринов, В-К"ЗВЗП"бр.11-03г./

18. За регулиране процесите на обмяната. 25 гр. шипкови люспи, 27 гр. глухарче. В 200 мл. кипяща вода се поставя по 1 ч.л. от двете дроги. Кисне 20 мин.и към нея се прибавя 1-2 ч.л. лимонов сок. Подслажда се с мед и се пие по 1 чаша сутрин и вечер. /Д-р"бр.13-03 год.стр.15./
    « Последна редакция: Февруари 22, 2011, 00:01:07 от VeSsin » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Обмяна на опит
    Обща тематика
    Amaranth 11 1206 Последна<br />публикация Декември 22, 2009, 00:03:31
    от Еlsha

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright