Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лечение на Нощно напикаване  (Прочетена 18979 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 21:43:16 »

Нощно напикаване

1. Вземат се няколко стръка от билката Клинавче (орлови нокти/Astragalus glicyphylus) и се сваряват в половин литър вода за около 15-20мин. Пие се по 1 ракиена чашка 3 пъти дневно преди ядене.

2. При по-възрастни хора се варят 3-4 стръка от дива ружа в около 0.5л. вода за 30мин. Пие се 5-6 пъти на ден вместо вода.

3. Птиче просо по 2 зрънца на гладен стомах.

4. Вземат се по 50г. бял равнец, жълт кантарион и камшик, мечо грозде 20г., хвощ 15г. листа къпина 15г., семе птиче просо 100г.
    Две супени лъжици от сместа се варят в 400мл. за 5мин. Пие се по 1 винена чаша 4 пъти на ден преди хранене, последната 3 часа преди лягане./дн.• 7 -20 стр./

5. През последните години с много голям успех се прилага препарата Adinretin SD. Той представлява синтетичен аналог на антидиуретичният хормон. Този хормон връща голяма част от отделената урина от бъбреците обратно в кръвта, с което се намалява количеството на отделяната урина. При здрави хора, нощната секреция на този хормон е два пъти по-голяма от дневната, а при част от тези с нощно напикаване те са изравнени, т.е. явява се недостиг на хормона през нощта, нощният обем на урината нараства и надхвърля възможността пикочният мехур да я задържа. При по-голяма част от болните, се постигна практическо оздравяване.
    Доц.д-р Любен Ваков/в-к"Знахар у дома бр.23-2000г./

6. Взема се 1 с.л. врабчово просо и ври 10-15мин. в 500мл. вода. Пие се по 1 винена чаша 3 пъти на ден преди ядене. /Ф-2/

7. Билкката луличка действува при нощно напикаване при хора от трета възраст. /в-к "Знахар у дома"бр.50-2000год-/

8. Листа от ягода /В-к"Зн"бр.25-2000 г./

9. При деца 5-7год.: ст. об. луличка, жълт кантарион, шишарки, хмел и градински чай 80г.,стебло ранилист и градинско омайниче по 60г., семе от драка 50г., пелин 30 г.
    При деца над 10г.: ст. об. луличка жълт кантарион, шишарки от хмел и градински чай по 100г., ст.ранилист и градинско омайниче по 80г., семе драка 60 г, стръкове пелин 50г.
    И при двете рецепти в 400мл. вряща вода се поставят 2 с.л.от билковата смес. Престоява до изстиване и се разделя на 4 части. Пие се 15м. преди ядене, като четвъртата се дава вечер преди лягане.  д-р Г.Георгиева, педиатър. /В-к"Зн"бр.43-2000 г./

10. При  неволни напикавания се използва медуница. /Кн.•50 стр.245/

11. Взема се 3 пъти на ден по 15 зърна птиче просо и се дъвчат 20мин. преди ядене (може и  без вода) Освен това се взема по 1 с.л. семена от приморски пелин и се вари в 300мл. вода, ври 5мин. Пие се 3 пъти дневно по 100мл., 30мин. преди ядене. След 1 седмица има промяна. /В-к"Зн."бр.7-2001 г./

12. Драка(плодове) при напикаване на деца. /В-к"Зн" бр.35-96 год./

13. Отварата от пикливче (Euclidium syriaccum) се използва против напикаване и за растеж на косата. /Енцикл. БНМ./

14. Захранва се с воденичка от кокошка. При възрастни хора се пие смес от къна и зехтин, отвара от листата на пикливче или зърната се гълтат сутрин на гладно. /Енцикл.БНМ стр.279/

15. Вземат се по 30г. от бял равнец, жълт кантарион и камшик, мечо грозде 20г., стебло хвощ и листа капини по 15г. и семе птиче просо 100г. Две с.л. от сместа се варят в 400мл. вода 5мин. Пие се по 1 винена чаша 4 пъти дневно преди ядене. Последната чаша се взема 3 часа преди лягане.
    Ст.н.с.д-р Иван Яначков и доц. д-р Мария Пенчева. /В-к"Зн"бр. 10-1998 г./

16. По равно жълт и червен кантарион се смесват .Една с.л. от сместа се сварява в 1 чаша вода и кисне 6-8 часа. Дава се на детето да я изпие  не по-късно от 19 часа. След това не трябва да пие нищо. Курсът на лечение е 1месец. /В-к"Д-р"бр.50-03 г.стр.9/

17. Георги Георгиев, хисарски лечител, лекува нощното напикаване.

18. Излекувах сама напикаването на дъщеря ми (7-годишна). Прави се чай от ресата на лешниково дърво. Тази билка се бере през февруари.
    Димитричка Стефанова Михова, Казанлък /3-46-14./В-к"Д-р"бр.38-03 год.Стр.21./
    « Последна редакция: Март 10, 2011, 00:05:35 от Administrator » Активен

Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• dean.radnev
    « Отговор #1 -: Февруари 23, 2011, 12:05:47 »

НАПИКАВАНЕ (у малко дете) - -На бяло вълнено парче плат се намазва следната смес: 1 супена лъжица домашен сапун (настърган), 2 белтъка, 1 чаена лъжичка стрити зърна от бяла дъвка, същото количество счукан бял тамян и 1 ракиена чашка гроздова ракия. Парчето плат със сместа се слага като лапа една вечер на кръста на детето, 1 вечер ниско на корема.

НАПИКАВАНЕ (у голямо момиче) - Да се изкопаят корени от билката винбой. След изсушаване корените се стриват на прах и се поставят върху нагорещена тухла. Когато започне да пуши, детето се поставя да клекне върху пушека.

Баба Ванга

НОЩНО НАПИКАВАНЕ
    1. Да се пече гръбначният стълб на слънце, сутрин рано.

2. Да се правят топли компреси на корема.

3.  Да се разтрива гърба и по-специално гръбначният стълб.

Петър Дънов
    Активен

kissss
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #2 -: Февруари 18, 2013, 22:19:05 »

НАПИКАВАНЕ (у малко дете) - -На бяло вълнено парче плат се намазва следната смес: 1 супена лъжица домашен сапун (настърган), 2 белтъка, 1 чаена лъжичка стрити зърна от бяла дъвка, същото количество счукан бял тамян и 1 ракиена чашка гроздова ракия. Парчето плат със сместа се слага като лапа една вечер на кръста на детето, 1 вечер ниско на корема.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=3240.0#ixzz2LHQ2SHCd

А колко време трябва да се прави това?
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• « Отговор #3 -: Февруари 19, 2013, 00:32:48 »

И на първо време да му се спре телевизията и нета.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    viosta
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 55

« Отговор #4 -: Февруари 19, 2013, 10:03:25 »

А може би преди да се тръгне да се лекува детето е по-добре да си обърнат внимание родителите.

"Ако през целия ден едно дете е подложено на силен натиск (родители, училище), така че да не може нито да се отпусне, нито да предяви своите собствени изисквания, с нощното напикаване в леглото то решава едновременно няколко проблема наведнъж: изпуска се в отговор на изживения натиск и същевременно се възползва от възможността да докара иначе толкова авторитетните си родители до безпомощност. Покрай симптома детето, сигурно прикрито, може да върне всичкия натиск, който е изпитало през деня. Същевременно не бива да забравяме и съотношението между нощното напикаване и плача. И двете служат за освобождаване и облекчаване от вътрешен натиск чрез изпускане. Затова нощното напикаване може да се характеризира като „долен плач"."

БОЛЕСТТА КАТО ПЪТ  Торвалд Детлефсен, Д-р Рюдигер Далке
    Активен
    kissss
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Февруари 19, 2013, 12:29:17 »

Исках да разбера, колко време трябва да се слага тази лапа с бял тамян, бяла дъвка и т.н.? Кой може да ми каже?
    Активен
    viosta
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Февруари 19, 2013, 14:09:51 »

Аз мога да ти кажа колко време  kissss .

Отговор 1: Докато му мине на детето и спре да се напикава.
    Отговор 2: 14 дни – подобно на рецептата на Утро
    Отговор 3: Само Баба Ванга знае , тъй като рецептата е нейна.
    Отговор 4: Каквото и да правиш нищо няма да излекува детето докато ти / евентуално и съпругът ти / не се излекуваш.

Виж само как реагираш , вместо да благодариш поне на Утро , че ти е дала изпитана и надеждна рецепта и вместо да се замислиш поне малко над това , което аз ти дадох като информация , ти като кон с капаци каквото си си наумила това е и никой и нищо не те интересува. Ако такова ти е отношението и към детето напълно нормално е да го има този проблем с напикаването.  Защо реши , че рецептата на баба Ванга е по-надежда от тази , която Утро ти дава ? Аз мога да ти дам поне 10 рецепти за нощно напикаване при децата , но не мисля , че искаш и че те интересуват. Ти си забила конкретно в тази и не приемаш от никой нищо като съвет и друга гледна точка.

Тъй като съм чела много за билколечението и народната медицина като цяло , поне едно съм разбрала със сигурност – при различните хора различни лечения действат и различно като продължителност. Рецептата на баба Ванга може да помогне на едни, а на други не  , с рецептата на Утро по същия начин. Няма универсална рецепта , която да помага винаги и на всички. Както и с лекарствата. Трябва да пробваш няколко рецепти докато откриеш тази която е най-подходяща за детето . А колко време ще е необходимо пак е индивидуално. При някой може да стане за 1 седмица , при други за 1 месец , а при трети може да няма никакъв ефект.
    Активен
    мушу
    Неактивен Неактивен

Публикации: 102

• Град: София
  • « Отговор #7 -: Февруари 19, 2013, 19:41:28 »

Моята дъщеричка има проблеми със съня. Лятото 2-3 месеца преди да навърши 3 годинки започна да се напишква и през деня и нощем. И то като преди това успешно махнахме памперсите и нямаше никакви проблеми.
    Есента не издържах на недоспиването и започнах да и давам дормикинд (хомеопатично за нарушения в съня) и проблема с напишкването изчезна.
    Активен
    kissss
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Февруари 20, 2013, 00:26:16 »

Аз мога да ти кажа колко време  kissss .

Отговор 1: Докато му мине на детето и спре да се напикава.
    Отговор 2: 14 дни – подобно на рецептата на Утро
    Отговор 3: Само Баба Ванга знае , тъй като рецептата е нейна.
    Отговор 4: Каквото и да правиш нищо няма да излекува детето докато ти / евентуално и съпругът ти / не се излекуваш.

Виж само как реагираш , вместо да благодариш поне на Утро , че ти е дала изпитана и надеждна рецепта и вместо да се замислиш поне малко над това , което аз ти дадох като информация , ти като кон с капаци каквото си си наумила това е и никой и нищо не те интересува. Ако такова ти е отношението и към детето напълно нормално е да го има този проблем с напикаването.  Защо реши , че рецептата на баба Ванга е по-надежда от тази , която Утро ти дава ? Аз мога да ти дам поне 10 рецепти за нощно напикаване при децата , но не мисля , че искаш и че те интересуват. Ти си забила конкретно в тази и не приемаш от никой нищо като съвет и друга гледна точка.

Тъй като съм чела много за билколечението и народната медицина като цяло , поне едно съм разбрала със сигурност – при различните хора различни лечения действат и различно като продължителност. Рецептата на баба Ванга може да помогне на едни, а на други не  , с рецептата на Утро по същия начин. Няма универсална рецепта , която да помага винаги и на всички. Както и с лекарствата. Трябва да пробваш няколко рецепти докато откриеш тази която е най-подходяща за детето . А колко време ще е необходимо пак е индивидуално. При някой може да стане за 1 седмица , при други за 1 месец , а при трети може да няма никакъв ефект.

Не мисля, че твоят отговор е коректен. Не ме познаваш, за да пишеш тези глупости за мен. Това, че си чела много, не ти дава право да съдиш моето поведение. Имаш ли представа какъв е проблемът на детето ми? Знаеш ли какво изпитвам и какви усилия полагам да го реша? Или ти си една егоцентричка, която се мисли за единствено парава и меродавна. Може би твоята "мисия" е да "просвещаваш" "коне с капаци", като мен? Моля те, запази менторския си тон за пред огледалото в банята.

Сбогом и kiss
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #9 -: Февруари 20, 2013, 00:42:19 »

Дадоха ти ценни съвет кис, който ти поиска.
    Едно благодаря е достатъчно но и това не поискаха.
    От начина по който се отнасяш с хора на които някак им
    е присърце проблема ти, започвам да се замислям дали
    детето не страда от уплах.

Мой роднина се напикаваше до четири годишна възраст.
    Тогава Ванга му помогна, ако искаш провери и методите
    на Петър Дънов и Петър Динков.
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    viosta
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Февруари 20, 2013, 10:41:37 »

Не мисля, че твоят отговор е коректен. Не ме познаваш, за да пишеш тези глупости за мен. Това, че си чела много, не ти дава право да съдиш моето поведение. Имаш ли представа какъв е проблемът на детето ми? Знаеш ли какво изпитвам и какви усилия полагам да го реша? Или ти си една егоцентричка, която се мисли за единствено парава и меродавна. Може би твоята "мисия" е да "просвещаваш" "коне с капаци", като мен? Моля те, запази менторския си тон за пред огледалото в банята.

Сбогом и kiss

1. Да , отговорът ми не е коректен , дори е нападателен и обвинителен.
    2. Да , не те познавам и по написаните две изречения няма как да знам коя си и каква си .
    3. Да , колкото и да съм чела , това няма значение , защото нямам практиката . Нямам деца , нямам опит в отглеждането и възпитаването им. Не само аз , а никой няма право да те съди.
    4. Не , нямам представа какъв е проблема на детето ти , знам само това което си написала.
    5. Не , нямам представа какви усилия полагаш за решаването му.
    6. Да , аз съм наистина егоцентричка , която винаги си мисли , че е права за всичко. Това пък е моя проблем , който не мога да реша и който много ми пречи дори и здравословно.
    7. Относно мисията ми още не съм сигурна каква е, но дори и да е "да просвещавам коне с капаци" , това не е правилния начин по който го направих с теб.
    8. "Моля те, запази менторския си тон за пред огледалото в банята." - ще послушам съвета ти , защото ясно осъзнавам , че си права дори и да не ми харесва да си го призная.

Аз не ти помогнах за решаването на твоя проблем kissss, но ти ми помогна да се видя за пореден път отстрани и да обърна внимание на слабостите си и грешките , които допускам в отношенията си с хората. Благодаря!

« Последна редакция: Февруари 20, 2013, 10:51:41 от viosta » Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #11 -: Февруари 20, 2013, 16:26:08 »

Виле, гордея се с теб

Отдавна се каня да пиша в тази тема, но все отлагам.
    Вълнува ме по-скоро онази част, свързана с възможните психично-емоционални причини, които биха могли да доведат до тези нощни напикавания.
    Срам-несрам, аз и в първи клас си се напишквах. Не толкова редовно, колкото като малък, но... се случваше.
    Всеки път, когато се сетя за това, смятах... или по-точно - предпочитах така да смятам, че се е дължи на генетично унаследяване, но така и не посмях да питам баща ми, дали е имал подобен проблем. Имаше време, когато силно ме вълнуваше анатомията, не само в художествен план и някъде бях попаднал на материали за отделителната система. Там беше засегната темата за (забравих името на заболяването) нощните напикавания. Именно там се казваше, че може да се предава по наследство и аз доволен си кротнах на този вариант и не съм мислил повече за това. Да, но тогава нямаше... или поне нямаше свободен достъп до подобни литератури каквито има сега - отнесени до причините и корените на всеки един проблем, дисбаланс или заболяване.
    Относно подтискането, не помня да е имало такова нещо, от страна на родителите ми, но... когато стане дума за нещо конкретно, понякога си давам сметка, че всъщност не е съвсем така.
    Цитат на: viosta
    не бива да забравяме и съотношението между нощното напикаване и плача. И двете служат за освобождаване и облекчаване от вътрешен натиск чрез изпускане. Затова нощното напикаване може да се характеризира като „долен плач".
    До преди известно време си мислех, че като дете, всичко се е случвало около мен, но не и с мен. Мислех си, че никакво отражение не е оказвала върху мен външната среда, тъй като още от тогава, много сполучливо успявам да се "самоизключвам", когато нещо не ми харесва (обстановка, хора, емоции).
    На едно малко момче, неизбежен кумир и авторитет е неговия баща.
    При мен също беше така. Той казваше, че мъжете никога не плачат и това беше като закон за мен. Когато ми се приплачеше се "самоизключвах". Отначало, когато ме ...побийваше се случваше да се разплача, та следваше още една порция пердах, докато не спра да плача. Ухилен Ей, голям идиотин е този моя старец. Нищо против него, не го съдя, нито пък тая злоба към него... Той не е виновен и това също си има ...първоизточник.
    Излиза, че по-скоро съм се самоподтискал и за това съм си "поплаквал" нощем. То тялото не пита и ...явно само си намира начин да си изпусне напрежението.
    Това може би обяснява и факта, че този проблем се среща най-вече при момченца.
    Не помня наще да са предприемали някакви специални мерки, за да спра да се напикавам, но  помня, че майка се тревожеше (за реакцията на баща ми можете да се досетите и сами, предполагам). Доколкото знам, до 5 годишна възраст е напълно нормално, а след това вече се счита за проблем.
    Та... kissss, макар и аз да не съм родител съм бил дете и мога да говоря по спомени, някои от които напоследък взеха да ...изкристализират.
    Аз, от гледна точка на едно голямо дете, което някога е било малко мъжле, което се е напикавало и в ранна училищна възраст, бих искал да ти кажа само да пробваш някак си да... разшириш кръгозора около самия проблем. Да го разшириш отвъд терапевтичните варианти за разрешаването му. Нямам нищо конкретно предвид, тъй като, както казваш - не те познавам, не познавам семейството ви, средата  ви, но съм сигурен, че ме разбираш. Това е, което аз, ако можех да върна времето, бих искал за себе си.
    Сигурен съм, че си прекрасна майка и правиш най-доброто, на което си способна за детето си. Това, че си се регистрирала тук (а вероятно и на други места) и търсиш отговори е достатъчно показателно за отношението ти към проблема.
    Успех!
    « Последна редакция: Февруари 20, 2013, 16:35:55 от вожда » Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Лечение на Лечение на Нарушено кръвосъсирване
    Изцеление от природата
    Админ 0 4573 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:10:32
    от Админ
    Лечение на Невроза
    Изцеление от природата
    Админ 0 9167 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:41:18
    от Админ
    Нощно потене
    Изцеление от природата
    Админ 0 3410 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:43:38
    от Админ
    Лечение на Отпадналост
    Изцеление от природата
    Administrator 2 3933 Последна<br />публикация Юли 28, 2011, 20:45:03
    от Roemy
    Лечение на Охтика
    Изцеление от природата
    Administrator 0 2920 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 13:25:30
    от Administrator

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright