Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лечение на Невроза  (Прочетена 9196 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 21:41:18 »

Невроза

1. Нужни са:
    • Цвят на глог 100г.
    • листа от маточина маточина 50г.
    • стръкове дяволска уста 50г.
    • листа от мента 30г.
    • листа от лавандула 30г.
    • исландски лишей 30г.
    • стръкове горицвет 20г.
    • хмел 20 г.
    В 400мл. вода се поставя 1 с.л. от сместа, кипи 1мин., кисне 6-8 часа и се пие по 100мл. 3 пъти дневно, 30мин. преди ядене. /дн.•7-20с./

2. Едно коренче дилянка, 2-3 стръка мащерка, един стрък маточина и 1-2 стръка коприва се нарязват и варят в 700мл. вода 15-20мин. Пие се обяд вечер по 1каф. чашка. /дн.•7 стр.30/

3. Пие се отвара от тинтява, от черен глог, сок от свежи листа на маточина, запарка от босилек. /Енц.БНМ стр.275/

4. Върбинка /в-к"Знахар у дома"рл.2-2001год/

5. Неврозата е натрупана тревога. Рецепта с риган: стръкове риган, цветове глог, стръкове комунига, листа мента и стръкове великденче по 50 г. Коренища дилянка 40г., стръкове босилек и плодове анасон по 100г. Две с.л. от сместа се заливат с 500мл. вряща вода и врят 10 минути. Пие се по 1 винена чаша 4 пъти дневно преди ядене, като последната се пие преди лягане. Рецепта с хмел: шишарки хмел, стръкове комунига и цветове лавандула по 50г., стръкове мащерка, стръкове водна детелина и цветова глог по 25г. стръкове маточина 40г. и коренища дилянка 20г. Две с.л. от сместа се киснат за 2-3мин. във вряща вода. Пие се 4 пъти дневно по 1 винена чаша преди ядене и последната вечер преди лягане.
    /В-к"Здравен в-к за пенсионера"бр.8-2002 год./

6. Магнезият прогонва гнева. Той предпазва нервните клетки и така обуздава бурите на психиката. Храни богати на магнезии са спанакът, броколите, сварени картофи със сирене, бадеми, филето на скумрия, бананите и меда. /В-к"Здр.в-к за петсионера"

7. При нервно напрежение: вземат се равни части копър, анасон, хмел и маточина. Една с.л. от сместа се поставя в 500мл. вода и ври 10мин. Пие се разделена 3 пъти на ден. Успокоително действат чайовете от мента или липа. /В-к"Рецепти за здраве"бр.!-03 год./

8. Невенът действа успокояващо на ЦНС /В-к"Билка"бр.16-03 год./

9. За укрепване на нервната система. При депресивни състояния отпадналост и слабост с нервен произход, изобщо при изтощение на нервната система след консултация с лекар една подходяща рецепта. Една ч.л. стръкове на ситно от блатна тинтява врят в 1 чаша вода 10 минути. Пие се по половин чаша отвара 3 пъти дневно 30мин. преди ядене при отпадналост и изтощение на нервната система. /В-к"Д-р"13-03 г.15с./
    « Последна редакция: Март 08, 2011, 22:33:36 от Administrator » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Това, което наричаме невроза
    Моите сънища
    Administrator 0 2716 Последна<br />публикация Юни 20, 2009, 22:12:02
    от Administrator
    Лечение на Грип
    Изцеление от природата
    Админ 0 5250 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 19:39:25
    от Админ
    Лечение на Депресивна невроза
    Изцеление от природата
    Админ 0 3435 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 19:49:24
    от Админ
    Лечение на Лечение на Нарушено кръвосъсирване
    Изцеление от природата
    Админ 0 4602 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:10:32
    от Админ
    Лечение на Сърдечна невроза
    Изцеление от природата
    Админ 0 5167 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 22:38:58
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright