Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Натъртено и счупено  (Прочетена 22045 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 21:11:11 »

Натъртено и счупено

1. Болното място се връзва с компрес, който се прави по следния начин: сварява се около една шепа ориз със същото количество вода и захар, и се вари 10-15мин. докато стане гъст. След това се полага на чисто парцалче, което се прикрепва плътно към болното място. Сменя се през час, за да забере болното място. След като гнойта добие жълт цвят, започва да се прави компрес по същият начин, като се използуват вътрешностите на диня.Това лечение продължава докато гнойта изчезне и болното място се изчисти. След това за бързо оздравяване се правят промивки от смрадлика.

2. Болните места се лекуват като се увиват плътно с прясно одрана животинска  кожа /заешка,овча/. Лечението продължава 1-2 дни. При възможност да се сменя 14-15 ч.

3. Ако болното място е по-малко не се налага с кожи а се накълцват 5-6  глави червен лук  и се прибавя 1 чаена лъжичка сол. Получената смес  се налага плътно върху болното място като компрес. Сменят се през 2-3 часа, 5-6дни.

4. Вземат се 4 части тесто и 1 част захар, които се смесват много добре, слагат се на парче чист плат и като компрес се поставя плътно към болното място. Сменя се на 4-5 часа целия ден.

5. За да мине по-бързо натъртването, се превързва с прясно сирене, което е не солено и се сменя през 4-5 часа, като лечението продължава и през нощта.

6. Скълцва се на ситно червен лук и болното място се налага с него като компрес, който се сменя на 2-3 часа. По същия начин се лекува и със суров настърган картоф или с кисели ябълки. /дн.•6-34 стр./

7. При натъртено с охлузено или раничка се сварява на водна баня жълт кантарион в обезсолена свинска мас. /собст.инф./

8. При падане върху празна тенекия на 28 май.2002год., си счупих в ляво 1 ребро. Първата седмица болките бяха много силни — не можех да кашлям, при най-малките движения се появяваха крампи, които сковаваха цялата лява половина на гръдният кош и тогава болките бяха жестоки. Малко може да се спи на гръб, а най-удобно — седнал. Едва след седмия ден болките понамаляха. Когато това стане, се спи на дясната страна (ако реброто е от дясно - се спи на лявата страна). Взема се по 3 пъти аналгин и 2 пъти по 2 таблетки витамин С.

9. Възрастта рязко намалява калция и фосфорат, а те са абсолютно необходими за бързо възстановяване на костите. Установено е, че рибените кости съдържат големи количества калций и фосфор и затова трябва да се консумират дребни препържени риби с костите. Голяма е нуждата от слиций ,който се набавя чрез отвара от хвощ. Силиций има в картофите, морковите и цвеклото. /В-к"Втора младост"бр.12-2002 год./

10. При натъртвания с кръвонасядания, се прилага много успешно царевично брашно и жълтък. Компреса се приготвя по следният начин: царевичното брашно се забърква с жълтък от яйце, разстила се върху памучено парче плат, накапва се с спирт(или ракия)и се поставя върху болното място. Отгоре се увива с найлон и вълнено парче плат. Престоява така през нощта и на сутринта се сваля. През ден се правят няколко компреса (до 10) докато се получи лечебен ефект.
    /В-к"Д-р"бр.7-стр.17-03 год./
    « Последна редакция: Февруари 20, 2011, 00:40:21 от Administrator » Активен

Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #1 -: Февруари 23, 2011, 12:05:09 »

НАТЪРТЕНО

1. Наложете болното място с печен лук и малко масло или счукан лук и сол. Лукът смекчава болката и отнема температурата.

2. Потопете парче памук в гореща вода и го сложете върху удареното място около 2 мин. После пак го потопете и така 10 пъти, докато болката  отмине.  Можете  да   наложете мястото и със селски квас.

Петър Дънов
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright