Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лечение на Напукани ръце  (Прочетена 19643 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 21:09:42 »

Напукани ръце

1. Пчелен восък,сакъз и зехтин по равни части се варят на водна баня до сгъстяване като мехлем.

2. Пукнатините се натъркват със сок от кромид лук. /Рецептите на Лечител кн.1/

3. Две-три глави червен лук се счукват на кашица и се налага върху напуканите места вечер до пълно оздравяване.  /Рецептите на Лечител кн.2/

4. Да се правят 2-3 бани на ръцете в хладка вода, в която е сварена билката пипериче.
    /фоотокопие•6 стр.15/

5. За ръце с напукана и загрубяла кожа в 1 л.вода се разтваря 1 с.л.сода за хляб. Ръцете се накисват за 15 мин. Като се подсушават се намазват с меден крем.
    /Билков лечебник на Фанка Стайкова стр.387/

6. Напуканите ръце се намазват със сок от кромид лук. Доста щипе, но след няколко намазвания пукнатините изчезват.   /стр.390./

7. Правят се 2-3 бани по 20 мин. с отвара от билката пипериче. Вари се 5 мин.
    /стр.390.източник както т.5.Точка 6 източник както т.5./

8. За болезнени пукнатини по ръцете и петите за тяхното зарастване се прави превръзка с кърпичка пропита с отвара от изправено прозорче, пипериче земноводно, кора от дъб, плодове от елша или корени от лечебна динка.  /кн."Травник для  всех"стр.100/

9. Ръцете се измиват добре и се подсушават. След това се намазват със съдържанието на  една полюла /зрънце/ от"гератамин" /вит.А и Е/ и като се изчака малко се намазва с вазелин.
    /В-к"Зн" бр.14-2000 г./

10. Много резултатно изпитано от мен на Стефчо Стефанов от В.Търново. Измитите ръце и най-вече пукнатитите се намазват с съдържанието на 1 желатинова капсула Геритамин и след това се намазват с мехлем приготвен от 80% чист ланолин и 20% кокосово  масло. Това  се прави вечер, а през деня се мажат само с мехлема. За 1 седмица ръцете се оправиха. /Атанас/.

11. Добро средство е зехтинов извлек на цвят от липа. Набират се свежи листа сутрин преди да е напекло слънцето, наразват се и се постават в малко бурканче и се заливат до горе с зехтин, затваря се и се оставя на слънце 2 седмици, прецежда се и се държи в  хладилник. Трайност 3 год. Използва се за загрубяла кожа на ръцете ,особенно на петите. /В-к"Зн"-24-99г./

12. Взема се 5 гр. сухи стрити корени от бутрак /Potentila recta/ и се разбъркват с 1 чаша разтопено бито масло, варят се 5 мин. и сместа се прецежда топла. Мехлема се прелива в стъклен съд с запушалка. Болните места се мажат и се правят компреси.
    /кн.Тибетска шкоола за женска красота.201 стр./

13. С каша от пресни лисата от дебелец (Semprevivum marmoreum) и свинска мас се мажат напукани ръце и устни. /Кн.Енцикл.БНМ стр.101/

14. При наукана кожа  се взема 250 мл. зехтин /или преварено олио на водна баня/ и към него се прибавя 3 с.л. босилек. Оставя се на слънце 1 седмица, прецежда се и с него се мажат пети и загрубяла кожа. /Маргарита Прлооданова гр. Варна, В-к"Зн" бр.42-1998 год./

15. При напукани ръце да се правят 3-4 бани на ръцете в хладка вода, в която е варена билката пипериче. /В-к"Зн" бр.42-2001 год./

16. При много напукана кожа по лицето еженневно при уриниране да се намокрят ръцете с урина и да се навлажнява лицето. За няколко седмици лицето се изчиства.  
    /комшията Тодор Москов 14.02.2003 год/.

17. Такива вроговявания и напуквания се проявяват при смущения в обмяната и изчерпване на запасите на организма от микроелемента цинк и витамините А и Е. Може да се получи и при трайни увреждания на черният дроб и нарушения в работата на дебелото черво. Първо трябва да се открие основната причина за нарушената обмяна, която уврежда кожата:

1. Изследвайте черният дроб и дебелото черво. Добре е да отидете на ехография.

2.Вземете максималните дневни дози от витамините А и Е, също микроелемента цинк. Комбинацията ще получите от хапчета поливитаминен комплекс.

3. Мажете 2-3 пъти дневно засегнатите места на пръстите с поравно лимонов сок и глицерин.

4.Мажете напукванията с каострово масло /от аптеката/. /В-к"ЗВЗП"бр.10-03 год./

18. При напукани ръце и крака малко парче овча лой се стопява. С памук или памучено парцалче се мажат засегнатите места. След всяко намазване се напичат добре на огън или печка. Прави се всеки ден в продължение на 1 седмица. /Иван Попов Котел тел.33-58./В-к "Тр.Възр."Бр12.-03 год./

19. При напукана и зачервена кожа на ръцете с топла отвара от слез се намокря памучна кърпа и се поставя на засегнатото място за 10 минути. Отвара: 1 с.л. наситнени сухи листа се кипват в голяма чаена чаша вода и ври 15 мин. на тих огън /препоръчително в минерална негазирана вода и емайлиран съд./  /В-к"Билка"бр.16-02 год./

20. Отвара от липов цвят и ръцете да се киснат 1 час. Хранителен крем за ръце: смесете по 1 с.л.зехтин, течен вазелин, ланолин, сок от алое, вода, добавете капка ментолово масло и 2 капки амоняк /еднопроцентов/.Раните и пукнатините по ръцете ще зарастнат бързо ако ги намажете с настойка от прополис или сок от змийско мляко. /В-к"Д-р"бр.42-03 год.стр.7./
    « Последна редакция: Март 10, 2011, 00:06:01 от Administrator » Активен

Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #1 -: Февруари 23, 2011, 12:04:52 »

НАПУКАНИ РЪЦЕ - Да се направят 2-3 бани на ръцете в хладка вода, в която е сварена билката пипериче.

Баба Ванга
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Без ръце и крака но БЛАГОДАРЕН!
    Видео клипове
    The One 4 963 Последна<br />публикация Септември 03, 2010, 14:43:22
    от The One
    Лечение на Астма
    Изцеление от природата
    Админ 1 7571 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 10:58:50
    от Administrator
    Лечение на Туберкулоза
    Изцеление от природата
    Админ 1 3858 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 23:21:23
    от Админ
    Лечение на Напукани пети
    Изцеление от природата
    Админ 0 13309 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:09:16
    от Админ
    Лечение на Лечение на Нарушено кръвосъсирване
    Изцеление от природата
    Админ 0 4602 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:10:32
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright