Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лечение на Мигрена  (Прочетена 4965 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 21:02:57 »

Мигрена

1. Добро въздействие имат следните билки: валериана, дяволска уста, хмел, маточина, лавандула. /дн.•7-стр40/

2. Смесват се по 3 с.л. иглика и джоджен. Една с.л. се залива с 500мл. вряща вода и ври 10мин. Пие се по 200мл. 3 пъти дневно преди ядене.
    Изпитал Теуньо Желев, г.Русе./В-к"Л"бр.5-2000г./

3. Със 100мл. силна ракия се залива 1 с.л. счукано прясно стебло от розмарин. Прибавят се 2 г. камфор(от аптеката). Оставя се да кисне 10 дни и се прецежда. С тампон, напоен в тази течност, се намазва леко челото щом се появят мигренозни болки.
    Маргарита Проданова г. Варна ул."Под игото"• 26.вх.В /В-к"Зн" бр.40-1998 год./

4. Лавандулата е едно от най-леките и най-ефикасни етерични масла при мигрена.
    /в-к"Д-р"бр.44-2002 год./

5. Акупунктурен имприкатор — лекува мигрената. Цена 22лв. Телефон за контакти и поръчки: 07181/55-11,Пирдоп 048 996 038. Използва се още при болки в гръбначният стълб, болки в мускулите, болки в ставите,възпаление на надкостницата. /В-к"д-р"бр.45-2002 год./

6. Мигрената е пристъпно главоболие, придружено от гадене, повръщане, непоносимост към светлина. Дължи се на периодично нарушение на мозъчното кръвообращение. Има фамилна предразположеност. Пристъпите могат да се провокират от светлина, студ, вятър, емоционално напрежение, злоупотреба с никотин, кафе и някои храни. Рецепта: цвят от иглика, хвощ и цвят от глог по 100г., листа от къпина, маточина, комунига, босилек, камшик и корени дилянка по 50г. Две с.л. от сместа се слагат в 500мл. вряла вода и врят 5мин. Пие се по 100мл. преди ядене 4 пъти, подсладено с мед. Отделно се вземат по 1 хапче пчелно млечице 3 пъти дневно след ядене и по 1 с.л. от следната смес: в 1кг. мед се слагат смлян пчелен прашец 200г. и 100г. и копривено брашно.
    Илия Ланджев маг. фармацевт./В-к"Зн"бр.33-02 год./

7. Страдах около 10год. от мигрена, като ме болеше 2 пъти в седмицата. Берат се цветовете на бъз и се натопяват в оцет или вино и когато постоят няколко часа, се налагат на челото за около половин час. Ако правите тази процедура без да прекъсвате 20 пъти, с мигрената ви е свършено.
    Станимира Венева София./В-к"Д-р"бр.26-03 год.стр.10/

8. Имах ужасно главоболие с диагноза мигрена. Излекува ме съседката по следният начин: набра няколко шепи цветове от бъз, след това ги натопи в червено вино и ги остави в него 15мин. След това ги наложи на челото ми. Ако знаете само какво беше облекчението, което получих! Спах 24 часа. След 11 компреса болките намаляха и се появяват веднъж на 2 месеца.
    Донка Пантева, Стражица. /В-к"Д-р"Бр.21-03 год.стр.18.

9. Таблетки "Flunarisin"за няколко часа спират болките. Вземат се сутрин и вечер по 1 таблетка 3-4 дни, а след това — при нужда. Не бива да се приемат при шофиране, защото действат приспивателно.
    Петя А.Велкова-Враца ул."Остри връх"•4,вх.А ап.3,ет.1./В-к"Д-р"бр.47-03 г.стр.12./

10. По 20г. корен иглика, лавандула, мента, розмарин, валериана. Запарка от 1 с.л. се запарва с 1 чаша вряща вода. Пие се по 2 чаши на ден. /"Д-р"45-03г./
    « Последна редакция: Март 08, 2011, 22:35:56 от Administrator » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Лечение на Аритмия
    Изцеление от природата
    Админ 0 16320 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 17:10:20
    от Админ
    Лечение на Витилиго
    Изцеление от природата
    Админ 0 6667 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 18:48:15
    от Админ
    Лечение на Бръчки
    Изцеление от природата
    Админ 0 10561 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 18:49:28
    от Админ
    Лечение на Лечение на Нарушено кръвосъсирване
    Изцеление от природата
    Админ 0 4600 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:10:32
    от Админ
    Лечение на Невроза
    Изцеление от природата
    Админ 0 9194 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:41:18
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright