Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Липса на апетит и лошо храносмилане  (Прочетена 2653 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 20:59:37 »

Липса на апетит и лошо храносмилане

1. Яжте счукан чесън, подправен с щипка сол, и щипка сода за хляб. /дн.• 3-82 стр./

2. Запарка от стъркове от чубрица: 20 гр. на 1 л.вода. Пие се по 1 водна чаша преди ядене.

3. Пие се вино от червен кантарион: В 1 Л. червено вино се поставя 60 гр. червен кантарион и кисне 7 дни. Прецежда се и се приема по една кафяна чашка преди ядене.

4. Препоръчва се отвара от коренина див анасон /50 гр. на 1 л. вода/. Да се пие по една кафяна чашка  преди ядене. /дн.• 3-98 стр./

5. Много добро средство е чаят от цветовете на дивото грозде /дивачката/, която се използува за облагородяване на лози или поникналата на мястото на изсъхналата лоза. Бере се по време на цъфтеж и се суши на сянка.  /дн. • 3-106 стр./

6. Смесват се по равно пелин, листа орех, водна детелина, червен кантарион, корени жълта тинтява.

7. Магарешко мляко.

8. Вземат се 3-4 клончета синя жлъчка и се варят в 300мл. вода. Пие се по 1 кафяна чаша 3-4 пъти дн.

9. Вземат се 3-4 чушки със семената от бялата акация, нарязват се на ситно и се слагат в 300 мл. червено вино и се варят 15 мин. Пие се по 1 чаена лъжичка на ден.
    /от т. 6 до 9 вкл.са от дн.•6 стр.30/            

10. Вземат се по 1 супена лъжица: червен кантарион, лайка цвят и бял равнец-стърк. Запарват се в 500 мл. гореща вода, кисне 1 ч. Пие се по 120 мл. 3 пъти дневно преди ядене.   /дн.•7-16 стр./

11. Френски рецепти:

1. Прави се запарка от стъркове чубрица /20 гр на литър вода/. Пие се по 1 водна чаша преди ядене.

2. Поставя се в 1 л.червено вино 60 гр. червен кантарион да кисне 7 дни. Прецежда се и се пие по 1 кафяна чашка 30 мин. преди ядене. 

3. Вземат се 50 гр. корени от див анасон и се вари в 1 л. вода 10 мин. Пие се по 1 кафяна чашка 3 пъти дневно 30 мин преди ядене.  /в-к "Знахар у дома бр.23-2000г./

12. Червен кантарион, жълт кантарион и синя тинтява по 30 гр. и бял равнец и пелин по 20 гр. От сместа 3 супени лъжици на 1 л. вода и ври 15 мин. Пие се по 1 водна чаша 30 м. преди ядене.  /Ф-2/

13. При намалена функционалноост на стомашно чревният тракт е полезно да се изяде малко пресен лук преди ядене.    /Ф-3/

14. "За ищах" се пие сок от настъргана черна ряпа, отвара от бял равнец и пелин, от дренки, от звъника, синя тинтява, пелин, отваара от корени на троскот, жълт равнец, и корени от "повет", отвара от тинтява по 1 ракиена чашка сутрин на гладно. /БНМ-енц.стр.28-поз.49/

15. Нарязват се на дребно 50 гр. от алое и се смесват със 100гр мед, предварително загрят до 80 градуса. Кашата престоява 24 часа. После се загрява до 60-70 гр. прецежда се и се взема 3 пъти дневно по 1 ч.л. и половина преди хранене. /В-к"Зн"бр.51-95 год./

16. Отвара от правостеблен чистец. (Stachys recta) се пие за прочистване на стомаха.
    /Енц.БНМ стр.442./

17. Пие се сок от настъргана черна ряпа, отвара от бял равнец и пелин, дренки, синя тинтява, отвара от корени на троскот, жълт равнец, и корени от "повет", отвара от тинтява по 1 ракиена чашка сутрин на гладно.    /Енц. БНМ стр.288/

18. За подобряване на храносмилането се вземат цвят от щипка 100 гр., борови шишарки-10 броя, шаапиче 100 г. Трите съставки се стриват и смесват добре. Десет грама от сместа се заливат с 250 мл. студена вода и киснат 3 часа и след това се вари 1-2 мин. пие се през деня на глъдки.
    /В-к"Зн"бр. 13-2001 год./

19. Червеният кантарион е най-ефикасното растение за лечение на дисбактериозата.
    /В-к"Билка"бр.16-03 год./

20. При панкреатит /възпаление на подстомашната жлеза/ се препоръчва рецептата: лайка, тревата на ловеца, бял равнец, сухи плодове, листа от мента и живовляк. От тази настойка се пие преди ядене 1/3 чаша 3 пъти дневно 2-5 седм.   /В-к"Д-р"бр.45-03 год.стр.3/
    « Последна редакция: Февруари 15, 2011, 21:15:43 от VeSsin » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright