Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лечение на Климактериум  (Прочетена 6870 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 20:50:41 »

Климактериум

1.Най-натрапчивите са психичните изменения:отслабване на паметта, резки проломени в настроението,депресия.Мъжете също страдат от крити- ческа възраст.Билкова рецепта:пачи очеболец,стръкове змийско мляко, стръкове бял равнец,цветове от арника-от всичките по 25 г.От нарязаните и смесени билки се вземат 3 чаени лъжички и се попарват в 500 мл. вода кисне 5 мин.Изпивайте/сутрин и вечер/по 1 ч.ч. топла запарка.

2.Цветове от невен и слез по 1 г.,стърково от изсипливче и коренища от пясъчна острица по 2 г.,плодове анасон 2.5 г.,стръкове от трицветна теменуга 4.5 г.,цветове от черен бъз и дървесина от сандалово дърво по 5 г.,корени грамотрън,листа теснолистна касия,кори от зарнастец и дър- весина от гваяк по 12.5 г.,и бобови шушулки и сладък корен по 15 г. От сместа се вземат се 2 чаени лъжички от сместа в 2 ч.ч. вода и варете 5-10 мин.Пие се 2-3 пъти на ден по 1 чаена чаша топла.

3.Стръкове от лечебна маточина,цветове лайка,листа розмарин,стър- кове шапиче и стръкове полски хвощ от всичките по 20 г.От сместа се вземат 3 чаени лъжички и се попарват с 500 мл. вряща вода и кисне 5 мин. Пие се 2-3 пъти на ден по 1 ч.ч. топла.

4.Мехуресто водорасло,плодове резене и сладък корен по 10 г., корени от тревист бъз 20 г.,кори зърнастец 50 г.Сложете 2 ч.л. в 2 ч. ч. вряща вода и варете 5-10 мин.Пие се 2-3 пъти на ден по 1 ч.ч.топла.

5.При критическа възраст и запек.Мехуресто водорасло 10 г.,коре- ни тревист бъз,кори зърнастеци плодове от слабителна зърника по 20 г., стръкове от лечебен росопас 30 г.Вземат се 3 ч.л. от сместа в 3 ч.ч. вряща вода и се варят 5-10 мин.Пие се 3 пъти дневно по 1 ч.ч.топла.

6.При критическа възраст, съпроводена с силно главоболие.Листа от бръшлянова самобайка -50 г..Вземат се 3 пълни чаени лъжички и се попарват в 500 мл. вряща вода и кисне 5 мин.Пие се 3 пъти на ден по по 1 ч.ч. топла.

7.Листа от лечебна маточина 100 г.Попарете 3 пълни чаени лъжички от билката в 500мл. вряща вода и кисне 5 мин.Пие се 3 пъти на ден по 1 ч.ч. топла запарка.

8.Корени дилянка,стръкове овчарска торбичка,листа от бял имел,стър- кове бял равнец и коренища от планински очиболец от всичките по 30 г. Вземат се 2 ч.л.заливат се с 2 ч.ч.вряща вода и врът 5-10 мин.Пие се 2-3 пъти дневно по 1 ч.ч. топла.Всички от 1 до 8 т. вкл. са от книга- та"Всекидневна Енциклопедия"стр.77.

9.Смесват се по 50 г.дилянка,мента и хвощ.Вземат се 5 г. от сместа и се залива с 200 мл.вряла вода и кисне 2 часа.Цялото количество се изпива вечер преди лягане.пепоръчва Невена Милушева В.Търново./В-к"Л" бр.39-2000 г./

10.По 1 ч.л. от червен глог- цвят,мента,мащерка, анасон-плод и по 1 кафена лъжичка маточина,дилянка корени,риган,жълт кантарион и маг- даноз плод се поставят в 500 мл. вряща вода и врът 5 мин,киснат 1 ч. Пие се по 150 мл.3 пъти дневно преди ядене.Лечение : в продължение на 1 месец 5 дни подред се пие през интервал 3 до 5 дни.К.Бакалов ле- чител Петрич./В-к "Зн" бр.6-96 год./

11.При климактериум се пие отвара от бяло вино синя тинтява ,люспи от лук и "златор"варена нощем в продължение на 2 часа./Енц.БНМ-403 с./

12.Да се пие отвара от дилянка-натопете вечер 10 г.пресни корени от дилянка в 1 чаша студена вода кисне 1 нощ и се пие сутрин преди закус- ка. -Против топлите вълни да се взема тинктура от цимицифуга. -Полезен е също чаят от градински чай,като се пие всеки ден по 3 ч. -Взети по равно обикновенно шапиче,градински чай и полски хвощ.Пий- те по 2-3 чаши на ден./кн.•31-стр.96.

13.Полска нар. медицина при климактериум.листа розмарин,стръкче цари- че,ст. полски хвощ,листа маточина и и цвят лайка от всичките по 30 г. Приг.В 400 мл. вряла вода се поставя 1 с.л. от сместа,кипва и веднага се захлупва за 2 часа.Пие се 3 пъти дневно по 1 кафяна чаша/100 мл./ 30 мин. преди ядене.Втора рецепта:корени кървен здравец 50 г.стръкове цариче и корени бял Оман по 40 г.,корени Дилянка и жълт кантарион по 30г. цвят невен и листа мента по 20 г. и стръкове пелин 15 г.Приг.както горна- та рецепта.Използват се 1-2 месеца заедно с медицинското лечение. д-р А.Челебиев/ В-к"Зн"бр.42-1998 год./

14.За преодоляване на топлите вълни и изпотяването е уместно да се взема Фемироял 1-2 таблетки дневно и Депо-провера-мускулни инжекции по 1 през 3 месеца.Доц. д-р Йордан Йорданов психиатър./В-к"Знахар у дома" бр.34-2002 год./

15.Рецепта за чай "против вълни":плодове анасон,листа маточина,лис- та мента,стръкове мащерка,стръкове босилек от всичките по 50 г.,и стър- кове седефче,кори от калина и корени дилянка по 40 г.Две с.л. от сместа се заливат с 500 мл. вряла вода и киснат 1 час.Пие се по 1 винена чаша преди ядене 4 пъти дневно. -Чай при климактерична нервност.:цветове глог,стръкове комуунига, стръкове риган,листа мента,стръкове великденче всички по 50 г.,стръкове босилек и плодове анасон по 100 г.и коренища Дилянка 40 г.Две с.л. от сместа се заливат с 500 мл. кипяща вода и киснат 1 час.Пие се по 1 ви- нена чаша 4 пъти дневно преди ядене./В-к"Здравен вестник за пенсионера" бр.2-2002 год./

16.Клим преборва климакса.Нямате престава какъв ужас е възраста на климакса.За този труден за мен период открих капсулите клим.Още първата седмица като ги пих се почуствах нов човек.Изчезна постоянното напреже- ние което имах,започнах да спя спокойно,лицето ми се изчисти.Недялка Т. Петрова Нови Пазар Шуменско./в-к"Д-р"бр.41-03 год.стр.13./това са китайски капсули.

17.Имам топли вълни,сърцебиене и страх.Ако искате бързо да преско- чите този период вземете 1 пакет бял боб и го изпечете като кафе.След това го смелете на прах в кафемелачка.Две ч.л.прах се вари в 150 мл.во- да .Пие се преди обяд и преди вечеря по 1 с.л..Това е може би най-ефикасната рецепта за състояния по време на климакс.Нина Пенева В.Търново. /В-к"Д-р"бр.39-03 год.стр.2./

18.Китайските капсули "Клим" са 60 бр. в опаковка.Те съдържат:черуп- ка от костенурка,екстракт от еленови рога,желатин от магарешка кожа, плод"драконово око",плодове от лициум,кедрова ядка,червен жен-шен,плод от жужуба и др.Пие се 3 пъти дневно по 3 броя.Така излекувах горещите си вълни ,световъртежа ,постоянното си главоболие,страховата си невроза. дори учудване забелязах,че и окосмяването което имах по лицето и гър- дите изчезна.Атанаска Димитрова Хасково.тел.038/66-37-38./"Д-р"39-03г13с. 19.По време на климакса бях много зле.Случайно ми попадна една листов- ка за лекарството Мел роял,което е специално за проблемите на климакса. Започнах да го пия и сякаш се родих отново.Таня Николаева Харманлии. /В-к"Д-Р"бр.30-03 год.снр.2./
    « Последна редакция: Март 08, 2011, 22:38:27 от Administrator » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Лечение на Аритмия
    Изцеление от природата
    Админ 0 16325 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 17:10:20
    от Админ
    Лечение на Витилиго
    Изцеление от природата
    Админ 0 6667 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 18:48:15
    от Админ
    Лечение на Бръчки
    Изцеление от природата
    Админ 0 10561 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 18:49:28
    от Админ
    Лечение на Лечение на Нарушено кръвосъсирване
    Изцеление от природата
    Админ 0 4602 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:10:32
    от Админ
    Лечение на Невроза
    Изцеление от природата
    Админ 0 9195 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:41:18
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright