Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Капиляроукрепващо  (Прочетена 2649 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 20:44:18 »

Капиляроукрепващо

1.полският хвощ подържа еластичноста на кръвоностните съдове.В-к"Зн"-28бр
          2000г-/файла се намира в главната директория/
          2.Дивият кестен укрепва капилярите.Една чаена лъжичка ситно нарязани
          плодове се запарват с500 мл.вряща вода,кисне 2 часа.Пие се по 1 кафяна
          чашка 3 пъти преди ядене.маг.фарм.Л.Лачев/В-к"Зн"бр.41-99 год./
          3.Семената от ообикновен челядник повишават елестичноста на кръвоност-
          ните съдове.Маг. фарм.Л.лачев./В-к"Зн"бр.40-96 год./
          4.Капиляротониците тонизират капилярните стени и премахват въъзпалението.
          Лек. препарати:венорутон/спиртен извлек от дивият кестен в капки/Рута-
          скорбин/рутин в комбинация с вит.С/,пефлавит/извлек от жълт кантарион
          в комбинация с вит.С.Фитоотерапия:цветни пъпки от японска сафора.Исушени
          и стрити  и стрити на прах по 0.2до 0.5 г.по 3 пъти дневно.Може да се на -
          прави спиртен извлек от същата дрога като 20 г.от нея се залеят с 100мл.
          70% спирт и кисне 1 седмица.Употребява се по 20-40 капки 3 пъти дневно.
          Може да се комбинира с таблетки вит.С.От растението мъждрян се взема ко-
          ра, изсушена и счукана и 2-3  с.л. се зааливат с 2 чаши вряла вода и
          киснат 30 мин.Това е дозата за 1 ден.Ст.н.с.д-рН.Донев./В-к"Зн"бр.7-96г./
            5.При повишена чупливост на кръвоноостните съдове може да се използ-
          ват следните билки:коприва/листа/,корени от кисел трън,цветове от елда,     
          листа от капина,листа от широколистен живовлек,стъркове от бял равнец
          и комунига.Всички се смесват в равни количества и се смилат.1 1/2 с.л.
          от сместа се слага в 500 мл.вода и ври 5 мин.,кисне 30 мин.Приема се по
          100 мл.4 пъти дневноо със дообавка на 1-2 ч.л. мед и заадъължително се
          контроолират показателите на кръвоосъсирване/не по-малко от 2 месеца и
          полоовина.Друга съъщо толкова ефективна смес включва:корени от лечебна
          динка,стъъркоове пача трева,филизи полски хвощ,цветове от конски кестен,
          листа от коприва,стъркове комунига.Вземат се в равни количества и се
          смилат.Една с.л. от сместа се слага в 500 мл. вода и се вари 3-5 мин.
          кисне 30 мин.Приема се половин чаша 4 пъти дневно 20-30 мин. преди яде-
          не.Курса на лечеие продъължава 2-3 месеца./В-к"Лечител"бр.5-2002 год./
            6.Продължителният недостиг на вит. С в кръвта намалява здравината на
          капилярите.При възрастни хора може да се получи и лошо усвояване на вит.
          С дори и от него да поема достатъчни количества.Това става при стомашни
          и чревни възпаления или при вземане на лекарства против болки.При хронич-
          на болка организмът също израсходва много вит. С.Затова при подкожни кръ-
          воизливи от чупливи капиляри да се вземат 2-3 пъти дневно по 300-500 млг.
          витамин С.и да се намалят лекарствата против болка./В-к"Здр.в-к за пенси-
          онера "бр.4-2002 год./
    Активен

Админ
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #1 -: Февруари 08, 2011, 20:45:46 »

Каапиляроукрепващо

1.Запарка и  оотвара от конски кестен.Една кафена лъжичка ситно на
        рязани семена от конски кестен се заливат с 300мл. вряща вода,кисне
        2 часа и се пие по 1 винена чаша 3 пъти дневно.
            2.Кора от мъждрян която съдържа ескулин,който укрепва вените и ка-
         пилярите и има противовъзпалително действие.Действува много добре при
         възпалени хемороиди и разширени вени.Две с.л. кора от мъждрян и 400 мл.
         вряща вода.Следкато истине запарката се прицажда и се пие за 1 ден.
            3.Цветни пъпки от японска акация.Цветните пъпки се исушават и стри-
         ват на прах.Взема се по 0.2-0.5 г. дневно за 3-4 приема.Приготвя се и
         спиртен извлек от 20 г. цветове които се заливат с 100 мл. 70 градусов
         спирт 7 дни.Вземат се 2-40 капки 3 пъти дневно заедно  с вит.С.
          Т.Тепсиева./В-к"Зн"-бр.32-2000/г.От 1 до 3 т. са от този източник/
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright