Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Засилване на имунната система и защитните сили  (Прочетена 9728 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 20:34:34 »

Засилване на имунната система и защитните сили

1.Червен кантарион.В 500 мл. вряща вода се слага 1 с.л. и кисне 30
        мин.Доза за 1 ден./В-к"Зн." бр.16-2000г./
        2.Кръвен здравец-засилва имунната система и прочиства организмаа от
        токсините.Когато при грипни  епидемий се пие кръвен здравец се гаран-
        тира 80% защита.Направен препарат от д-р Велев тел.56-27-05/
        3.Клинавчето повишава имунитета и се бори успешно с раковите клетки-
        /В-к"Л"бр.43-2000 г./
        4.В подкрепа на имунната система.
              -Магданоз 1 с.л.семе,бяла мушкато 10 венчелистчета,мушмула 10
        листа .билките се наситняват и смесват.Една ч.л. от сместа се заливат
        с 300 мл. врящаа вода и кисне 1 час.пие се 3 пъти дневно по 100 мл.
        преди ядене в продължение на 10 дни.Почива се 1 седм.  и се повтаря.
              -глог цвят  и листа 50 г.,глухарче корени 10 г.Билките се насит-
        няват и смесват.Една ч.л. от сместа се заливат с 300 мл. врящаа вода,
        кисне 30 мин. и се пие по 150 мл.сутрин и вечер преди ядене,подсладени
        с мед.
              -Бял равнец цвят 20 г.жълт кантарион 20 г. и невен 20 г.Билките се
        наситняват и смесват.Две с.л. от сместа се ваарят в 500 мл. воода 5 мин.
        Пие се 3 пъти на ден по 1 кафеена чашка не-по малко от 20 дни.Из"Лекувай
        се с билки"1934  год./В-кЗн"бр.25-2001 год./
             5.За укрепване защитните сили на организма.Стъркове сминдух,стърко-
        ве коприва,плодове от шипка,стъркове бял равнец,стъркове червен кантари-
        он и плодове хвойна от всичките по 25 г.Една чаена лъжичка от сместа се
        попарват с 1 ч.ч. вряща вода и кисне 10 мин.Изпивая се 3 пъти дневно по
        1ч.ч.запарка в продължение на 8 седмици./книга •52 стр.15/
             6.За засилване на имунната система:решетка 100 г.,ранилист 30 г.росо-
        пас 20 г.Една ч.л. от сместа се залива с 200 мл. вряща вода  и кисне 1 час.
        Пие се по 100 мл. сутрин и вечер,подсладено с желе от моркови,ябълки и дю-
        ли.2.Вземете исушени глог цвят и листа 50 г.глухарче корени 10 г.Една
        ч.л. от сместа се залива с 300 мл. вряща вода и кисне 20 мин.Пие се 3
        пъти на ден преди ядене подсладено с мед.Ваня Златарска-Варна./В-к"Зн"-28-02г.
             7.За укрепване на имуната система.Пригответе си 100г.коприва на прах ,
        бурканче с мед и лимонов сок.Всяка сутрин и вечер смесвате по 1 ч.л. от
        съставките и приемайте приготвената кашица./В-к"Билка"бр.13-03 год./.
             8.Рецепта от древноста:за профилактика на простудни заболявания се
        вземат 10 части сушено стрито грозде,5 части корен от сладник и 2 части
        цвят бъз се заливат с 1 л. вода вари се 30 мин.Пие се по 1 с.л.3 пъти на
       ден.Коренът гол сладник е много полезен при асматици./Д-р"бр.34-03г.стр.10/
    Активен

Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #1 -: Февруари 23, 2011, 12:32:41 »

(за) ИМУННА ЗАЩИТА - 1 път месечно се поливайте с вода, в която е сварена мащерка.

Баба Ванга
    Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #2 -: Февруари 22, 2012, 17:50:55 »

Много полезно е за засилване на имунната система да се стремим да не употребяваме лекарства, с изключение на случаите на крайна необходимост.
    Тогава имунната система се активизира и засилва.

Излекуването може да се подпомогне с 2-3 дни хранене само с лека храна, например плодове, пиене на чай, сокове, ... А при възможност - и само на вода.
    Не случайно болни животни не се хранят докато не се излекуват.
    А и човек обикновено няма апетит.
    Грешно е в такива случаи да му се налага да се храни, за да "събере сили".
    Напротив, тогава излишна енергия ще се изразходва за храносмилане вместо да бъде използвана за лекуване.
    Активен
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #3 -: Февруари 23, 2012, 12:20:26 »

Много полезно е за засилване на имунната система да се стремим да не употребяваме лекарства, с изключение на случаите на крайна необходимост.

Излекуването може да се подпомогне с 2-3 дни хранене само с лека храна, например плодове, пиене на чай, сокове, ... А при възможност - и само на вода.
    Не случайно болни животни не се хранят докато не се излекуват.
    А и човек обикновено няма апетит.
    Грешно е в такива случаи да му се налага да се храни, за да "събере сили".
    Напротив, тогава излишна енергия ще се изразходва за храносмилане вместо да бъде използвана за лекуване.

Ich, вчера точно това правих. Усмивчица Не спирам да се учудвам на странните съвпадения.
     До нещата, за които си писал, аз стигнах по пътя на Неволята покрай постоянното боледуване на дъщеря ми като малка. За сефте го използвам върху себе си, защото досега едно- че ме е мързяло, друго- че такава ми е била нагласата. Като ми действат лекарствата, защо да се отказвам от тях?
     Усещането е... нямам думи. За един ден всичко, що беше отрова в клетките, се раздвижи и тръгна да си ходи по каналния ред.  Ухилен Така и не разбрах дали беше обикновена настинка или беше тръгнал да ме мачка грип. Не че сега съм цвете за мирисане, но от вчерашното и помен няма. Сега не смея да ям, за да не разваля магията.  Ухилен
     Хора, не бъдете мързели като мен. Дано не ви се налага,  но ако ви почука болест на вратата, спомнете си за това "лекарство" и го направете.
    Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #4 -: Февруари 23, 2012, 12:51:40 »

Ich, вчера точно това правих. Усмивчица

Alida, поздравявам те и ти пожелавам бързо възстановяване!

Цитат

Като ми действат лекарствата, защо да се отказвам от тях?

Да, привидното удобство ни заблуждава.
    Вярно е, че лекарствата може да ускорят с ден-два излекуването,
    но те правят това, намесвайки се в естествените защитни механизми на човека.
    Не им дават възможност да се засилват и да развиват т.нар. "имунна памет", която при повторна среща с подобни патогени да предизвика много по-бърз и ефективен имунен отговор чрез произвеждането на специфични антитела и популации от лимфоцити, способни да ликвидират вируси, заразени клетки и т.н.

Освен това, дори най-безобидните лекарства обикновено оказват вредно въздействие върху някои органи.

Важно е да не се страхуваме и да позволим на нашия организъм да се справя сам със заболяванията, подпомагайки го с въздържане от храна, повече движение и други природосъобразни дейности.
    Активен
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #5 -: Февруари 23, 2012, 13:30:15 »

Вярно е, че лекарствата може да ускорят с ден-два излекуването,

Да ти кажа, съмнявам се дали е толкова вярно. Това, което правят таблетките (повечето), е да ти "просветне" за известно време- докато трае действието. След което лапаш другата... и така, докато организмът се справи и с болестта, и с отровата от таблетките. Осигуряват краткотраен относителен комфорт, за сметка на жизнеспособността. Имах възможността да наблюдавам как се възстановява организма на дъщеря ми след прием на антибиотици (ако може да се нарече възстановяване) и след лечение с билки и храна само от плодове. Както и това, че с лекарства, периодите до следващото разболяване се скъсяваха и скъсяваха... докато не бях принудена да видя вредата от тях. С гладуване и плодове е точно обратното, днес се сещам, че е боледувала само когато обсъждаме нещо, което да извика спомена.
    Цитат
    Важно е да не се страхуваме и да позволим на нашия организъм да се справя сам със заболяванията, подпомагайки го с въздържане от храна, повече движение и други природосъобразни дейности.
    И с вяра. С много вяра.
    Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #6 -: Февруари 24, 2012, 11:18:06 »

... покрай постоянното боледуване на дъщеря ми като малка...

Защо децата обикновено боледуват по-често от възрастните?

Това е така, защото при тях все още не е изграден вторият основен имунен механизъм, наричан в имунологията "придобит имунитет".

Децата притежават само т.нар. "вроден имунитет". При него имунната система реагира бързо, обаче приблизително по един и същи начин, независимо от патогена, причинил даденото заболяване.

Придобитият имунитет се активизира малко по-бавно, обаче е много по-ефективен от вродения, благодарение на включването на специфични антитела и лимфоцити, способни да се борят много успешно срещу конкретния патоген, проникнал в организма.

Тази имунологична памет, позволяваща специфична реакция срещу даден вид болестотворен организъм, се развива постепенно в годините на израстване на човека и изисква контакт с много различни патогени, към които да се изгради имунитет.
    Това именно става в процеса на честите детски заболявания.

Затова не трябва да се страхуваме от тях и да тичаме до аптеката, а да потърсим алтернативни методи на лечение, информация за някои от които може да бъде намерена и в този сайт.
    Други полезни сайтове с такава тематика са например:

http://www.dar-center.com/

http://www.zemianazaem.com/
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #7 -: Февруари 24, 2012, 18:59:38 »

Тук ще споделя един мои опит , които е с положителен резултат.
    Преди седмица се разболяхме с жена ми ,хрема ,кашлица ,температура 39 и направо те поваля.
    Жена ми се изплаши и ходи при лекар аз знаех на наизуст  какво ще и каже и даде.
    Антибиотик, прахчета мах грип, сироп за кашлица.За смъкване на температурата пиеше аналгини и парацетамол.3 дена се скапа от хапчета и е още зле после може и друг проблем от хаповете да се яви бъбреци или черен дроб.
    Аз минах през същото но не пих нищо освен трева сок, сутрин вода и плодови сокове , малко семена жито покълнало и спиролина на прах мед.Положително мислене и слънце.Хималайска сол за промивки на носът ,заради силната хрема.
    2 дена и съм ок имам енергия и всичко ми си е наред.Не го препоръчвам на никои да го прави, но кога имаш кураж и си уверен в това което правиш всичко е ок.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #8 -: Февруари 24, 2012, 20:00:06 »

(за) ИМУННА ЗАЩИТА - 1 път месечно се поливайте с вода, в която е сварена мащерка.

Баба Ванга
    Може и сено балканско(то има всякакви билки).
    Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #9 -: Март 18, 2012, 15:08:54 »

Едно допълнително основание за полезността на такъв подход е появилата се информация, че вероятно поради адаптивността на антигените към лекарствата, реално е в близко бъдеще антибиотиците да станат недействащи:

http://dnes.dir.bg/news/meditzina-smart-antibiotitzi-10764034

"Светът е на крачка от криза в здравеопазването, защото антибиотиците вече не работят, което поставя под заплаха и най-обикновените операции.
    Това предупреди ръководителката на Световната здравна организация (СЗО) Маргарет Чен, съобщи БГНЕС.

Най-незначителната драскотина може да свърши със смъртоносен изход, смята още шефката на СЗО, цитирана от британския в. "Дейли телеграф".

Всичко това ще доведе до залез на медицината. Впрочем Чен се съмнява в ефективността на неотдавна създадените революционни средства срещу туберкулозата, маларията, бактериалните инфекции и СПИН.

В близко бъдеще светът ще навлезе в "постантибиотичната ера". Това означава поскъпване на препаратите, които ще сменят стандартните антибиотици. Лечението ще се удължи, както и вероятността от странични ефекти, заради високата токсичност на лекарствата. Съгласно статистиката напоследък вероятността от смърт след заразяване с резистентни патогени е нараснала примерно с 50 процента.

В крайна сметка всички бактерии ще станат резистентни. Това е последица от продължителното и неразумно използване на антибиотиците, констатират експерти. "
    Активен
    tianka
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 17

• Град: Харманли
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето Екзюпери

http://www.facebook.com/p
    « Отговор #10 -: Април 22, 2012, 18:12:10 »

Сироп от глухарче,

Рукола , Taraxacum officinale

4 препълнени шепи с цветове от глухарче се слагат в 1 л студена вода. Затоплят се бавно до кипване.

Оставят се малко да поврат, след това тенджерата се сваля от котлона и се оставя да пренощува.

На следващият ден всичко това се изсипва в цедка докато се отцеди водата в друг съд.

В сока се изсипва 1 кг нерафинирана захар + половин лимон, нарязан на филийки.

Ако е пръскан купен - без кората

Слагаме тенджерата на котлона без капак.

За да се запазят всички витамини, трябва котлона да е включен на слаб огън на 1

Така течността се изпарява без да ври.

Сиропът не бива да е много гъст, за да не захароса,

но пък и да не е твърде рядък - защото след известно време ще започне да киселее.

Може да си го мажете на филийка като мед , а и е много полезен.

Тази рецепта я преписах от книгата на Мария Требен ,, Здраве от аптеката на Господ ,,
    Активен

NAMASTE !

"Това, което другите правят или казват е техен проблем.

Kак  реагираме, или не, е наш проблем!"
    krem
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 139

« Отговор #11 -: Октомври 01, 2012, 17:04:42 »

спирулина ми е незаменима вече
    пресече от веднъж постоянното боледуване не детето в яслата.
    Активен

just keep your mind open

love actually is all around
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright