Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лечение на Гърлобол (болки в гърлото)  (Прочетена 9425 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 19:49:01 »

Гърлобол (болки в гърлото)

1. Бяла мура -50 г.,градинска ружа /цвят и корен/  40 г.,градински чай  40 г.,лайка ,30г.Смесват се и се  вземат 3 с.л., които врят в 1 л. вода 15 мин.Пие се  през деня вместо вода.

2. Вземат се корени,стебло и листа от слез и се  варят в вода или мляко./дн.• 4-42 стр.

3. Вземат се корени от черен оман сваряват се, прибавя се нишадър и малко мед и се прави гаргара 3-4 пъти на ден и възпалението спада.

4. Вземат се 25 листа ендрише,20 ядки счукани от  бадеми или кайсий,1 ч.л. кафе/при ниско кръвно/ или 1 ч.л.  канела/при високо кръвно/се смесват към 500 г. пчелен  мед.Взема се по 1 супена лъжица  преди ядене 3 пъти на  ден.

5. Вземат се 2 глави червен лук измиват се с люспи те,нарязват се на колелцата,10 ореха с черупките измити  и счукани,5-6 бонбона "лукчета" ,5-6 локума,едно пакетче   небет шекер/нерафинирана захар/ се заливат с 1 л.вряща   вода и се варят докато остане на половина.Прецежда се и   се пие по 1 супена лъжица 3 пъти на ден преди  ядене.

6. При ангина се прави гаргара с разреден хрянов  сок./дн.• 5-29 стр./

7. При възпалено гърло и болни сливици се взима 1 лъжичка   бъзов цвят и 1 кафеена лъжичка мащерка и се варят 2-3 мин.в 250мл. вода .Прави се гаргара по 3-4 мин.половин час преди ядене.Много  ефикасно средство е да се прави гаргара с сода бикарбонат/1ч.л.сода на 1 чаша вода/2-3 пъти на ден 30 мин. преди ядене./В-к"Зн-30-95г/

8. Гърлото се налага със  счукано синапено семе.Прави се гаргара с отвара плюскавиче,къпинови листа./Енц.БНМ стр.98./

9. Да се прави гаргара с ракия и  нишадър,отвара от магданос,с пържен в зехтин праз лук се налага гърлото./Енцикл БНМ-221 стр./

10. При възпалено гърло един два пъти дневно се прави гаргара с щипка нишадър,разтворен в кафеена чашка вода./В-к"Зн"бр.49-2001г.

11. При болки в гърлото трябва да се издуха леко посредством   подгъната листче нишадър на прах по посока на вътрешната част на отворената уста,към гърлото, два пъти дневно два дни поред.(Владимир   Кондов)/В-к"Зн" бр.44-02 г./
    « Последна редакция: Март 08, 2011, 23:02:17 от Administrator » Активен

Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #1 -: Февруари 23, 2011, 11:19:17 »

ГЪРЛОБОЛ

1. Млечен компрес. Сварете 1 литър мляко и щом се свали от огъня, изцедете в него 1 лимон, да се пресече. Ако нямате подръка лимони, вземете оцет. После, докато е още горещо, прецедете млякото през марля. Вземете гъстата, пресечена маса и я наложете както е обвита в марлята на болното място. Върху марлята поставете пластир, а върху него - вълнен плат, завит няколко пъти. Всичко това се бинтова. Тук най-важното е да се сложи пластирът и вълненият плат така, че да не влиза въздух под тях. Така ще се запази пресеченото, горещо мляко, по-дълго време. Компресът се поставя вечерта, да стои 12 часа върху болното място. Ще го направите 3-4 дена поред, докато болката отмине.

2. Компрес от маслини. Компресът се прави по същия начин както при компреса с мляко, само, че маслините се нарязват на ситно в кърпата и тогава се увиват около врата.

3.  Вземете квас и направете от него тархана. Сложете вътре обилно черен пипер. Като ядете тарханата, пиперът ще образува голямо сгорещяване на гърлото, вследствие на което болките ще престанат. Тарханата ще я ядете топла.

Петър Дънов
    « Последна редакция: Февруари 23, 2011, 12:43:46 от Amaranth » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Лечение на Болки в коляното
    Изцеление от природата
    Админ 3 98240 Последна<br />публикация Октомври 15, 2012, 23:39:40
    от Elea
    Лечение на Болки в краката
    Изцеление от природата
    Админ 0 9067 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 18:42:58
    от Админ
    Лечение на Болки в ставите
    Изцеление от природата
    Админ 0 15428 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 18:44:00
    от Админ
    Лечение на Болки в сърцето
    Изцеление от природата
    Админ 0 12862 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 18:44:28
    от Админ
    Лечение на Болки в черният дроб
    Изцеление от природата
    Админ 0 7773 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 18:44:54
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright