Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Възпаление на черния дроб  (Прочетена 5400 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 19:39:56 »

Възпаление на черния дроб

1. В 250 мл.вряща вода се поставят по 1.ч.л. пелин, мента, кисел трън, глухарче. Ври 5 мин., кисне 25 мин. Приема се по 120 мл. 3 пъти дневно преди ядене.   /дн.•3-59стп./

2. В 600 мл. вряща вода се поставят по 1 ч.л. бял оман , зърнастец, лайка, шипка, маточина, мента, глухарче и невен. Ври 5 мин. и кисне 60 мин. Пие се по 80 мл. 6 пъти на ден, 15 мин. преди ядене или 30 мин. след ядене в продължение на 3 месеца.                                                            

3. В 600 мл. вряща вода се пускат да врът 3 мин. по 1 ч.л. лайка, маточина, босилек, шипкови люспи, валериана и глухарче. Кисне 1 час и се пие по 75 мл. 6 пъти дневно преди ядене.    /дн.• 3 -60 стр./

4. При функционални смущения на черният дроб  и жлъчката да се вземат по равни части от следните билки: глухарче, лайка, листа от бреза, сладко коренче /обелено/, яванска куркума. От сместа се вземат 1 с.л. за 250 мл.вода и ври 3 мин. Кисне 10 мин. Пие се сутрин и вечер преди ядене. Подпомага и обмяната на веществата      /дн.• 3-126 стр./

5. Най-добрият приятел на черният дроб е сокът от моркови.    /дн. • 3 -127 стр./

6. Вземат се по равни части синя жлъчка, дива мента, синя тинтява и широколистен живовляк, смесват се и от сместа се взема 50-70 г. и се кипва за 10 мин. в 500 мл. вода. Пие се 3 пъти преди ядене по 50мл. /ДН.•6-5 Стр./

7. За пречистване на черният дроб:

-  Вземат се синя жлъчка 50 г.каменоломка 40 г. От сместа се вземат 3 с.л. за 1л. вода и врът 20-25 мин. Пие се 3-4 пъти дневно по 1 винена чаша.

-Взема се камшик/агримония/-100гр.,тинтява-50 гр. Билките се нарязват на дребно и се смесват. Три с.л. от сместа се варят в 1 л. вода 15-20 мин. Пие се 3 пъти на ден по 1 винена чаша.                  
             -Взема се бял равнец 40 гр., пелин 30 гр. и бяла метла 30гр. Три с.л. от сместа врът 25 мин. Пие се 3 пъти на ден по 1 кафяна чаша дневно.    •7стр.56/

8. При лекуване на черният дроб се препоръчва де се пие чай от сварени царевични "муцунки" /Ф-3/

9. Болните трябва да правят 1-2 пъти седмично разтоварващи дни, като се хранят само с диня. Тази кратка диета облекчава работата на черният дроб, бъбреците и жлъчката. /Ф-3/

10. При хроничен хепатит: корени глухарче 70 гр., сладък корен и корени бял оман по 60 гр., златна пръчка, жълт кантарион, пчелник, камшик, стъркове змийско мляко по 50 гр., листа маточина кора кисел трън по 30 гр. В 350 мл.вода се поставя 1 ч.л.от билковата смес без да ври и кисне цяла вечер и се пие по 1 кафяна чашка 3 пъти на ден. Всяка следваща седмица дозата се увеличава с по 1 ч.л. докато стане 5 ч.л. Да се пие поне 2 месеца. /В-к"Зн"бр.5-99 г./

11. Против болести на черният дроб и жлъчката се пие отвара от грудки от гулия (земна ябълка). /Кн.Енцикл.БНМ-97 стр./

12. При болен черен дроб - мед и орехово брашно. Ето една из питана рецепта: в стъклен буркан се смесват 1  кг. чист течен пчелен мед и 500 г.орехово брашно, разбърква се добре и се оставя се да престои 1 ден. В продължение на 1 месец се взема по 1 с.л. от сместа вечер преди ядене. Прави се пауза от 1 месец и  процедурата се повтаря. Нова пауза от 2 месеца и 1 месец лечение.Така в продължение на 6 месеца. Тази рецепта не бива да се прилага при алергични към меда.     
    /В-к"Трета възраст бр.9-2002г

13. Пиреят стимулира дейноста на черният дроб при чернодробни заболявания. Една с.л.ситно нарязани корени се заливат с 450 мл.  вряща вода, врът 5 мин. и се пие по 150 мл. 3 пъти на ден преди ядене. (К.Георг.агр), /В-к"Зн"бр.46-2001 год./

14. При проблеми с черният дроб да се пият боровинки на капсули или извлек и чай от боровинка. /в-к"Билка"бр.4-стр.3-03 год/
    « Последна редакция: Февруари 10, 2011, 02:05:58 от VeSsin » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Подуване на черния дроб
    Изцеление от природата
    Админ 1 5322 Последна<br />публикация Март 24, 2011, 12:35:13
    от Теменужка
    Пречистване на черния дроб
    Изцеление от природата
    Админ 0 6100 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 22:04:47
    от Админ
    Рак на белия дроб
    Изцеление от природата
    Админ 1 10198 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 11:05:47
    от Administrator
    Лечение на Цироза на черния дроб
    Изцеление от природата
    Админ 0 5596 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 23:31:31
    от Админ
    Размисли за ситуацията напоследък(и не само) - разговори с Уолъс Черния Лос
    Обща тематика
    Selinna 4 759 Последна<br />публикация Октомври 01, 2012, 12:49:51
    от shining_star

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright