Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Възпаление на жлъчката  (Прочетена 9365 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 19:33:42 »

Възпаление на жлъчката

1. Взема се една супена лъжица змийско мляко и се кипва за 5 мин. в 500 мил.вода. Кисне 30 мин. и  се пие по 100 мл. 3 пъти дневно преди ядене.  /д• 3-54/

2. При жлъчни кризи в 600 мл. вода вряла се слагат по 2 супени лъжици смрадлика, живовляк и царевична коса, ври 15 мин. Пие се по 200 мл. 3 пъти на ден, 30 мин. преди ядене. Да не се прекалява, защото смрадликата съдържа голямо количество дъбилни вещества.                           

3. Изпитана от мен рецепта на инж.Георги Цанев:  Смесват се по равни части мента  водна, камшик/агримония и 3-4 цвята от глухарче. От нея се вземат 2 с.л. за 1 л. вода и се запарва 1-2 мин. Цветовете от глухарче се слагат отделно за всяка доза.  /дн.•4-74стр./

4. Събираат се 40 вътрешни ципи /обелки/ от вътрешната страна на воденичките на кокошки или пуйки. Идеално измити и изчистени и исушени се смилат на прах и се смесват с 1 кг.мед. Разбъркват се добре и се взема по 1 супена лъжица  3 пъти на ден преди ядене. Избягва се солено и кисело, люто, подправки, сини сливи, черно грозде, патлажан и яйца.  /дн.•5-74стр./

5. Жлъчегонен чай: жълт смил - 4 ч., блатен трелистник - 3 ч., мента - 2 ч., кориандър /семена/ 2ч. Една супена лъжица от сместа се вари в 500 мл. вода за 20 мин. Пие се по 1 кафяна чашка 3 пъти дневно 30 мин. преди ядене.  /дн.•-5-а/

6. Друг жлъчегонен чай: плодове от песакиня - 3 ч., плодове от боровинка - 2 ч., коренища пачи очиболец - 1 ч. Вземат се 2 супени лъжици от сместа за 0.5 л. и се варят 1-2 мин. Пие се по 50 мл. преди ядене.

7. Пачата трева разтваря камъните в жлъчният мехур.   /дн.•-5-а/

8. Нарязват се наколко пръчки от червена върба и се варят в 1 л. вода, докато стане червена. Пие се като чай 4-5 пъти на ден.

9. Градинският чай усилва дейноста на жлъчката. Вземат се 4-5 листа и се запарват в 100 мл. вряща вода. Пие се само сутрин преди ядене.

10. Смес от цвят на бъзак и тиквени семки счукани на дребно. Вземат се 2 с.л. на 1 л. вода. Кипват се 1-2 мин. Като изстине се пие по 1 вин. чаша 3 пъти преди ядене.

11. В половин литър вода отвара от жълт кантарион ври 15-20 мин, на силен огън. Пие се по 1 ракиена чашка 3 пъти дневно.  /дн.•6-6 стр./

12. Смесват се жълт кантарион, подъбиче, жълт равнец, живовляк и пипериче по равни части. Две супени лъжици от сместа се варят в 600 мл. вода 10 мин. и киснат 2 ч. Пие се 3 пъти дневно по 1 кафяна чашка 30 мин. преди ядене.  /дн.•7стр.37/

13. При възпаление на жлъчката придружено с болки се вземат следните билки: корени бял оман-100г., стъркове и корени глухарче 100 гр., пчелник и агримония по 50 гр., кора кисел трън, сладък корен и стъркове змийско мляко по 30 гр. В 400 мл. вряла вода вечер се поставят 4 чаени лъжички от сместа. На сутринта се прецежда и се пие 3 пъти дневно по 100 мл. 30 мин.преди ядене в продължение на 2-3 месеца.   /дн.•7-стр.43/

14. Крушите се лек за жлъчката. Крушата има слабително действие, също се използва и в лечебното хранене при чернодробни и жлъчни заболявания.  /В-к"ЗН"бр.42-02 г./

15. При болки в жлъчният мехур да се пие запарка от росопас. Една ч.л. от стъркове се заливат с 250 мл. студена вода, загрява се до кипване и се оставя да кисне 10 мин. Прецежда се и се пие при болка 3 чаши чай дневно.   /В-к"Д-р"Бр.,стр.6-03 год./

16. Вземат се равни части плодове от кисел трън, листа от бреза, жълт кантарион, бял равнец. Три с.л. от сместа се заливат с 2 чаши вряща вода и се загряват 15 мин. на водна баня, кисне 1 час и се пие по половин чаша 3 пъти, 15 мин. преди ядене.   /В-к"Д-р"бр.9-стр.3-03 год./

17. Жлъчегонен чай. Цветове жълт смил и листа водна детелина по 50 гр., листа мента и плодове кориандър по 30 гр. Две с.л. от сместа се заливат с 300 мл. кипяща вода, варят се 15 мин. и киснат 15 мин. Изпива се на 3 пъти през деня преди ядене. Чаят стимулира отделянето на жлъчен сок и засилва тонуса на жлъчният мехур и усилва излъчването на стомашен и панкреатичен сок и отделянето на урина.   /В-к"РЗЗ"бр.7-03 г./

18. По 50 гр. корени от цикория и глухарче, пчелник, камшик, звъника и по 30 гр. мента, кора от кисел трън и корени от дилянка. От сместа се взема 1 с.л. и се запарва в 400 мл. вода за 2 часа. Пие се 3 пъти дневно по 1 кафена чашка 30 мин. преди ядене.

-Вземат се по 80 гр. корени от бял оман, гръмотрън, сладник и цикория, по 50 гр. златна пръчка и пчелник и по 30 гр. цвят от жълт смил, стъркове от змийско мляко, бял равнец, мента и маточина. Начин на приготовление - както предна рецепта.    /В-к"Зн"бр.26-03 г0д./
    « Последна редакция: Февруари 09, 2011, 22:54:00 от VeSsin » Активен

Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• dean.radnev
    « Отговор #1 -: Февруари 23, 2011, 11:06:09 »

БОЛНА ЖЛЪЧКА - Болният да изяжда дневно по 2 круши на гладно. Да пие компот от диви круши без захар.

Баба Ванга
    Активен

Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• dean.radnev
    « Отговор #2 -: Февруари 23, 2011, 12:40:12 »

ЖЛЪЧКА
    1 .За жлъчка пийте сок от ряпа, по 1 чашка, З пъти дневно, 1/2 час преди ядене. Към сока можете да прибавите малко захар на вкус.

2. При болести в жлъчката са полезни киселите храни, особено лимоните. Избягвайте тлъстите, мазните храни. Изобщо яжте полека храна.

Петър Дънов
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Възпаление на черния дроб
    Изцеление от природата
    Админ 0 5400 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 19:39:56
    от Админ
    Лечение на Камъни в жлъчката
    Изцеление от природата
    Админ 2 20252 Последна<br />публикация Юли 05, 2012, 00:17:22
    от мушу
    Лечение на Пясък и камъни в жлъчката
    Изцеление от природата
    Админ 0 4935 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 22:11:22
    от Админ
    Възпаление на носа
    Изцеление от природата
    Administrator 0 3230 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 11:10:27
    от Administrator
    Възпаление на кучешка лапичка ?
    Здрав дух здраво тяло
    nik4o14 3 1142 Последна<br />публикация Юли 17, 2011, 15:36:09
    от nik4o14

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright