Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лечение на Възпалени венци  (Прочетена 24714 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 19:10:17 »

Възпалени венци

1. Вземат се 100 гр. дрянови кори, 50 гр. листа капини и малко полски млечок. Сваряват се заедно с оцет след това се туря малко стипца. Прави се гаргара.

2. Взема се жълтък от яйце и малко захар и малко зехтин, разбива се в чаша. Със сместа се намазва парцалче и то се слага на болното място. Ако е забрало пробива го, ако не е оздравява. \дн.• 2\

3. При кървене на венците устата се жабури с отвара от листата на коприва.

4. Взема се пита /осило/ от диви оси и се вари в смес в 300 мл. вода и 200 мл. домашна ракия. Накрая се добавя 1 ч.л. сода за хляб и щипка /с два пръста/ син камък. След като изстине се прецежда и устата се жабури 3-4 пъти на ден. Или 7-8 листа от смрадлика се варят в 500 мл. вода с малко готварска сол в нея. След като изстине се прецежда и устата се жабури 3-4 пъти дневно.            /дн.• 3-62 стр./

5. Вземат се кори от бял дъб  и жълт кантарион поравни количества и се варят като чай. С отвората се прави гаргара. Може да се пие по 1 ракиена чашка. 3-4 пъти дн. /дн•6-15с./

6. Две шишарки от ела или смърч се варят 20 мин. на тих огън в 500 мл. вода. С получената отвара, докато още е топла, жабурете устната кухина. Отварата не бива да се гълта.

-Приготвя се запарка като 1 с.л.босилек се залива с вряща вода и престоява 10 мин. След прецеждане се използват за жабурене. /В-к"Зн"бр.13-2000г./

7. Листа от орехи - 1 с.л. на 250 мл. вода за жабурене при възпаление на венците.
    /В-к"Зн"бр.16-2000 г./ (маг.фарм.И.Ладжев), /В-к " Зн" бр.16-2000 г.
              -също смрадлика /1 с.л.250 мл.вода и ври 10 мин./

8. "Аз оздравях" - При остро въъзпаление на венците: Взема се 1 топка от стеблото на шипка /като туморни образования/, вари се в 300-350 мл. вода 10 мин. и кисне 10 мин. С нея се жабури устната кухина, като се внимава да не се глътне. След приключване устната кухина се изплаква многократно без да се поглъща дори и тази вода, защото може да последва упорит запек.Ефекта при възпаления в устната кухина е удивителен. От края на август до края на септември се набират тези образувания и се сушат на сянка. /В-к"Зн"бр.36-2000 г./

9. В 500 мл. вода се сварявят по 1 с.л.лайка и смрадлика и 1 ч.л.сода. Прецежда се и с отварата се жабури. /В-к"Л" бр.6-2000г./

10. "Аз оздравях" - Отвара от запарен теснолист живовляк за гаргара. Държи се повече в устата, докато се почусва как устата изтръпва, венците ми се свиват и болката изчезва.
    /В-к"Зн" бр.12-99 год./

11. При гнойно възпаление на венците: бял имел, жълт кантарион, черен оман-корени, червено подъбиче, невен - цвят от всичките по 1 ч.л. се слагат в 500 мл. вряща вода и се варят 5 мин., кисне 2 часа. За жабурене и гаргара 5 пъти дневно през 3 часа. /В-к"Зн"бр.34-99 год./

12. В 200 мл. оцет се варят 10-15 зърна карамфил 2-3 мин. Отсипва се малко от отварата и се добавя вода. Всяка сутрин в продължение на 15 дни се жабури. Карамфила не се маха от оцета. /В-к"Зн"бр.35-99 г./

13. При вируса на везикулярният стоматит помагат грудките от нарциса.
    (маг. фармаацевт Л.Лачев), /В-к"Зн" бр.11-96 год./

14. Дъвчете стъркове мокреш. Мазане на венците сутрин и вечер с йодова тинктура. При оголениш зъби да се жабури ежедневно през 4 часа разтвор от морска сол /слага се 1 ч.л. морска сол на 500 мл. кипяща вода. /На следващият ден да се сложи в чиста вода 10 капки лимонов сок и също се жабури. По нататък се жабури през ден с морска сол и лимон.
     (Ил.Ланджев-маг. фарм.), /В-к"Зн" бр.39-97 год./

15. В 500 мл. винен оцет се поставят по равни количества кори от дрян и дъб и корени от капина. След като врът 10 мин с топла запарка се прави гаргара 1-2 пъти дневно и се изплююва. Прави се 1 седмица.  /В-к"Зн"бр.5-1998 год./

16. При атрофия на венците и клатещи се зъби: цариче, градински чай, пачина /листа/ и бял дъб (кора) по 1.ч.л. от всичките се заливат с 500 мл. студена вода и киснат 10 часа. След това се затопля и се съхранява в термос. Правят се 4-5 пъти дневно хладки промивки. Напоявя се също мека четка за зъби и се масажират венците. (К.Бакалов-лечител, Петрич) /В-к"Знбр.6-1998 год./

17. Отвара от кора на дъб и корени от планински очиболец /горско прозорче/ взети в равни части, промийте устата с охладената течност.

- Направете запарка от градински чай и притискайте течноста при затворени устни към венците.

- Подходяща за изплакване на устата е отварата от 40 гр. листа от капина и по 30 гр. розмарин, градински чай и листа от горски слез.

-Вечер масажирайте венците с тинкнура от лайка или арника. /кн.•31/

18. При подуване на венците да се дъвче пресен мокреш или да се пие отвара от него, като се жабурят зъбите на всеки час. 20 гр. мокреш на 500 мл.вода. Да се мажаат венците сутрин и вечер с йодна тинктура. /В-к"Зн"бр.26-1998 год./

19. При възпаление и кървене на венците: листа от смрадлика 50 гр., кора от дъб 30 гр., жълт кантарион 20 гр., цвят лайка 20 гр. Една с.л. от сместа с 350 мл. вряща вода и врът 5-6 мин. на тих огън. Прави се гаргара 3-4 пъти дневно в продължение на 15 дни. (д-р А.челебиев - фитотерапевт)
    /В-к"Зн"бр.34-1998 год./

20. Крем Индекстол за бързо уталожване на болката при възпалени венци. /В-к"Здр.в-к за пенсионера/

21. Два - три стърка босилек и 1 с.л. сол се варят в 250 мл. винен оцет. С тази смес всяка сутрин се жабурка устата. (Маргарита Вълкова, гр.Варна) /"В-к"Втора младост"бр.1-2003 г./

22. Листа смрадлика 80 гр., кора дъб 70 гр., звъника 50 гр., лайка, градински чай и лавандула по 30гр. В 500 мл. вряща вода се поставят  2 с.л. от сместа и се вари 8-10 мин. Жабури се с нея 5-6 пъти.
    /В-к"Зн"бр.2-02 год./

23. При гнойно възпаление на венците: Взема се 1 с.л. корени от кисел трън и се залива с водна чаша вряща вода. Кисне докато изстине. С нея се жабури 5-6 пъти на ден след ядене, като предварително се жабури с вода за отстраняване на остатъците от храната.
           -Смрадлика - вземат се листа от смрадлика и кори от дъб, по 100 гр., цветове лайка и цветове градински чай по 50 гр. Две с.л. от сместа се слагат в 500 мл. вода, оставя се да ври 10 мин. Жабури се през 2 часа.  /В-к"ЗВЗП"бр.14-03 год./

24. За затягане на венците се вземат туморите на шипката /топчестите образувания на храста/ да го сварите и да се жабурите. /В-к"Билка"-32-03т./

25. Слезът е богат на растителна слуз и е особенно подходящ за тъканни възпаления, особенно на венците. 1 с.л.исушени наситнени листа се кипват в голяма чаена чаша изсушени листа и врът на тих огън 15 мин. /препоръчително е водата да е минерална, негазирана, а съдът емайлиран /прецежда се и когато е охладена се използва за жабурене. Още по-осезаем резултат се получава ако към нея се добавят няколко капки прополисов разтвор. /В-к"Билка"бр.16-03 год.ст."Слез"/

26.  1 с.л. лайка и смрадлика и 1 ч.л. сода бикарбонат се варят в 500 мл. вода и каго изстине с нея се жабурят венците. Правят се жабурения с отвари от бял равнец, листа горска ягода или малина и стъркове пачи очиболец. /В-к"Д-р"бр.28-03 год.стр.10./

27. Смесват се 1/4 ч.прясно изстискан сок от офика и 1/2 ч.л. мед.Приема се по 1 с.л. от сместа 2-3 пъти дневно. Или се дъфчат листа от кисело зеле. Втрива се сок или отвара от листа от широколистен живовляк.  /В-к"Д-р"бр.28-03 г.стр.10./
    « Последна редакция: Март 08, 2011, 00:42:00 от Administrator » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Лечение на Аритмия
    Изцеление от природата
    Админ 0 16325 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 17:10:20
    от Админ
    Лечение на Витилиго
    Изцеление от природата
    Админ 0 6667 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 18:48:15
    от Админ
    Лечение на Бръчки
    Изцеление от природата
    Админ 0 10561 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 18:49:28
    от Админ
    Възпалени бъбреци и пикочни пътища
    Изцеление от природата
    Админ 1 13910 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 11:09:35
    от Administrator
    Лечение на Инсулт
    Изцеление от природата
    Админ 0 14158 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 20:39:49
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright